Plot z betonových tvarovek

Plánuji si sám udělat (přední) plot z betonových tvarovek, chtěl bych aby se na podezdívky ve vnitřních polích nemusely dávat zákrytové desky, přijde mi to tam zbytečné. Na sloupky bych je kvůli vzhledu dal. Nevíte o nějakém výrobci který dělá takové plné tvarovky ? Našel jsem akorát Simple Block od Pressbetonu, ale ty jsou zase moc nízké (150mm) a navíc ten jejich systém vás nutí dělat široké sloupky, což se mi nehodí když k tomu budu u vjezdu lepit zídky s prostory pro popelnice. Dále řeším, jak dělat betonový základ, výrobci uvádí dělat ho ve stylu obrácené T, to tedy nevím jak prakticky udělat. Přijde mi, že stejně všichni dělají základ se stejnou šířkou (jak plotovky) až na dno výkopu. Má smysl to vůbec řešit ?
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít základ v opěrné části plotu 60 cm, hloubka 60-80 cm, na to 40ka ztracené bednění a až pak plotovky. Tam kde už plot nebude mít nosnou funkci chceme základ šířky40 cm. Ale ještě se poptam když si na mě v práci udělá nějaký stavař čas. Nicméně bych to prostě vylila 40 široké a ne T. Jen tam padne 2x tolik betonu. Což je asi ten důvod toho detailu. Ale realizovat bych to nechtěla.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?