Drevene akusticke panely

Mate nekdo doma drevene akusticke panely jako obklad? Odkud? nejake za rozumnou cenu🙂
Odpovědět
@emer6 my jsme je chtěli kupovat na odhlučnění místnosti, ale bylo nám to rozmluveno a udělali nám akustický sádroš vyplněný vatou. Jinak dřív to skoro nikdo nedodával a když jo, tak to byly šílené pálky. Okolo 6 000,- za 60cm panel. Někdo ho měl třeba jenom 30-ti centimetrový. Před 3 měsíci jsem to poprvé viděla naživo v Bauhausu, tam si dokonce můžeš vzít zadarmo vzorek a vyzkoušet si to doma. Mají ho tam i skladem. A teď jsem se dívala, že to nabízí i OBI. A oba dva ho mají za celkem slušnou cenu. Já nad tím přemýšlím do pracovny, protože mi přijde, že to krásně zútulní místnost. Jediné co bych si rozmyslela je, z jakého materiálu to chci. Buď jsou z polepené MDF desky, nebo jsem kdesi viděla i z masivu, ale to už bylo strašně drahé...
Odpovědět
Je to pěkné, pomůže to, ale stojí to fakt dost. Známý má vymalováno na tmavě zelenou a dal jen hranoly z masivu, to je spíš na dekor a pak prodávají celé desky už, černý podklad z mdf a na tom dřevěné hranoly, to má i akustickou vlastnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita Nepliesť si akustický sádroš s vatou vs akustické panely... to sú dve rôzne veci. Akustický sádroš a vata izoluje hluk medzi miestnosťami ale akustický panel má zvuk utlmiť v miestnosti, aby bola nižšia hodnota dozvuku. Ak ten sádrokartón v sebe nemá rôzne umiestnené diery, tak to na priestorovú akustiku nefunguje a skôr ju ešte zhoršuje, pretože je to rovná hladká plocha. Tie panely z OBI/Bauhaus sú síce pekné, ale je otázne, či vôbec fungujú, medzi tými drážkami by mal byť mäkký materiál a po osahaní mi to tak moc nepripadalo, je to asi doska na ktorej sú nalepené hranoly a medzi nimi je to natreté čiernou farbou. Navyše by tie drážky mali byť v rôznych šírkach, aby to fungovalo pre rôzne frekvencie zvuku. Plus tej vaty by malo byť za tými hranolmi viac, tak 6+cm.
Odpovědět
@josefx S tím sádrošem jsme odhlučňovali zeď na které jsou v z druhé strany schránky, tak proto jsme nebrali panely. Pod tím panelem je takový tvrdý filc. Žádná deska. Takže teoreticky by to mělo zlepšit akustiku v místnosti.
Odpovědět
@josefx Akustický sádroš (podhledy) samozřejmě existuje a rozdíl mezi místnostmi kde je a kde je obyč je nebe a dudy. Každopádně desky jsou výrazně dražší (asi 10x) a práce s tím o dost složitější. V obyváku jsem dával Knauf Cleaneo UFF 12/20/35 s deseti centimetry KNAUF AKUSTIK BOARD a jen je škoda, že jsem to nedal i do dětských pokojů. Lepší fotky tady nemám, ale pro návštěvy má náš strop wau efekt. EDIT: První fotka se tam přimotala, to je sádroš běžný.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Taky jsem dal do obýváku a vyřešila se mi ozvěna (do nainstalování se tam nedalo mluvit). Jenom jsem použil desku s nepravidelnými hranatými otvory a pokračuje až na stěnu mezi okny.
Odpovědět
nejde mi o akustiku, jde mi o vzhled - zutulneni mistnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud jde o vzhled, tak nepravidelně děrované sádrokartonové desky (u nás největší wau) nebo masivní hranoly nebo na výšku jako akustické panely.
Odpovědět
@radim2015 Já chtěl ty různé kulaté díry, ale v místních stavebninách dokazal bezbolestně sehnat jen tohle. Nakonec jsem rád, má to nejlepší útlum a vypadá to taky dobře.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@kofejn Zdravím, můžu se zeptat, ten akustický sdk máte jen pro útlum zvuku v rámci dané místosti asi, že? Nebo řeší i hluk přenesený stropem z jiných mistností? Nemáme zateplený strop v podkrovi, dle projektu je na stropě jen 1 obyč. sdk tak se bojim hluku mezi mistnostmi.
Odpovědět
@zinzin V našem případě je to opravdu zatlumení místnosti, nicméně jde to použít i k odhlučnění ní stropů. Je to ale trochu složitější: musí se použít akustické závěsy pro rošt a pěnu pod UD profily po obvodu stěn. Proti dupání je to lepší proti běžnému sádroši i teď s běžnými závěsy, děravý strop je špatná membrána reproduktoru a vata trochu zatlumí zvuk z betonového stropu. Ale při nízkých frevencích chůze by jí tam muselo být mnohem víc. Jestli to plánujete do přízemního domu, tak to pomůže určitě dost výrazně.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?