Rekuperace v podkroví

Dobrý den, prosím jak máte řešenou rekuperaci v podkroví? Máte tam vyústky z podlahy nebo vedené ve stropě? Pokud to máte ve stropě, jak máte prosím řešený detail s parotěsnou folii? Děkuji 🙂
Odpovědět
Měla by být instalační mezera pod parotěskou na potrubí. Většina to tak bude mít, i když tedy tu mezeru mají většinou jen na ty malé hadice s vysokou tlakovou ztrátou. Já jsem tam s reku původně nepočítal, takže mezeru nemám a mám to skrz folii, ještě nemám dokončeno, takže mě ještě pak čeká pakárnička s folií.
Odpovědět
@martin_s Děkuji. Jsme ve stejné situaci jako vy - původně jsme s rekuperaci nepočítali, takže nám tam klasická instalační mezera nevyjde. Možná nám do instalační mezery vejdou max obdélníkové rozvody.. a právě zadělání prostupu v parotesu bychom se chtěli vyhnout.. vy máte trubky umístěné v tepelné izolaci nebo až na půdě nad stropem? ještě je možnost mít vyduchy v podlaze ale to bych brala jako poslední možnost.
Odpovědět
@elimatu Podélně nad klestimami, nad tím ještě 200 vaty, příčné je to blíže k folii.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?