Skladba podlahy v podkroví

Dobrý den, mám dotaz ohledně skladby podlahy v podkroví s teplovodním podlahovým topením. Samozřejmě tato skladba je nad vytápěným prostorem. V projektu mám skladbu: 20mm kročejového EPS 50mm EPS 100 Separační folie 65mm anhydrit včetně trubek podlahového topení (17x2) 15mm stěrka + finální krytina Bohužel jsem koupil EPS opačně. Koupil jsem 50mm EPS Rigifloor 4000 (kročejový EPS) a 20mm EPS100. Lze to použít i opačně (tak jak jsem nakoupil), než mám předepsáno v projektu nebo je to takto nepoužitelné a budu muset nakoupit podle projektu? Díky. J.
Odpovědět
Lze. Jen příchytky na trubky v tom kročejovém hůř drží, ta dvacítka EPS100 bude mít tendenci se s trubkama zvedat a hůř se s tím proto dělá. Ale jde to. Asi 30m2 jsem kvůli výšce musel pokládat jen na 4cm kročejového, zcela bez EPS100, a také to šlo.
Odpovědět
josef1 díky za odpověď. Tu EPS100 bych tam dával hlavně z důvodu podlahového topení. Někde jsem četl, že ten kročejový EPS hůře odolává výkyvům teplot. I když v podlahovce žádná větší teplota nepůjde. Spíš mi jde o to, zda někdo nemá špatnou zkušenost s takovou skladbou. Nesedá si moc ten kročejový EPS ve větších tloušťkách?
Odpovědět
@jirs Nesedá to vůbec. To se stává spíše když je polystyren špatně položený a dosedá na podklad jen malou plochou. Jestli kročejový polystyren nějak reaguje na změny teplot nevím, ale ty změny jsou v řádu jednotek stupňů, tak bych se toho nebál.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?