Zakrytí půdy OSB - kondenzace vody

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, Prave zakryvam pudu osb deskami, aby byla pochozi pro ukladani veci. Dnes jsem jedu OSB zvednul a po tydnu je na ni dost vody. Chci se zeptat co ted, cetl jsem, ze staci osb navrtat tak, aby byly prodysne. Mame vaznilovou strechu s 40 cm foukane vaty a na vaznicich asi +/- 5 cm nad vatou pokladam osb. Dekuji moc za info. Marek
Odpovědět
1
2
@anveno ahoj, ano pomohlo to. Půda je suchá :)
Odpovědět
@maximsoon Tak to je skvělá zpráva!! :-) Teď alespoň vím, jak to udělåme v našem RD... moc děkuji! ;-)
Odpovědět
Dobrý den, budu nyní pokládat OSB pochozí půdu. Minerální vata mi končí zárověň s horní hranou vazníků. Na vazníky dám ještě hranoly, aby vznikla mezera (4 nebo 5cm). Použili byste OSB desky s perodrážkou a mezerou po obvodu podkroví nebo OSB desky s kolmou hranou a nechali mezi němi rozestupy? Celková plocha cca 18x3 metru. Děkuji
Odpovědět
perodražka je zbytečná, 5 cm může být málo. Dal bych 10 cm a minimálně 3 cm mezery. Já mám 4cm.
Odpovědět
@maximsoon rikal jsem si, ze mi PD bude nakonec k nicemu :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Dobry den,chci se zeptat.mame bungalov a nahore chci udelat detskou hernu.jsou tam stropni tramy cca 80cm od sebe.mam v planu z lati udelat rost cca 30x30 pak dat prkna 25mm a osb.muze tak byt
Odpovědět
Profilova fotka
topič: jestli budete dělat rošt 30x30, tak vám budou stačit prkna 20 mm, ale jestli na to hodíte osb, tak asi budete řešit vlhkost, viz toto vlákno. Záleží na složení stropu.
Odpovědět
Profilova fotka
Takze na prkna uz dat jen krocejovou izolacii a koberec popripade plovoucku?.tak osb nedavat.
Odpovědět
@klouzek zaklad je ten, at neni kontakt mezi izolaci a zakrytem. Ja jsem dal 10cm mezeru. Druha vec je ta, co to udela, kdyz to zakryjete cele bez mezer. Pokid tam budete delat hernu pro deti, tak bude zateplena strecha nebo ne? Pokud ano, tak by to melo byt v pohode.
Odpovědět
Profilova fotka
Vata ktera je mezi stropnimy tramy je zaroven,pak udelat rost a prkna.takze tam bude 8cm rost pak 25mm prkno.mezi krokvema bude 30 vaty.stavba 6let stara
Odpovědět
Zdravím jak jste dopadli s kondenzaci? Před minulou zimou jsem zaklopil celou půdu cca 70 m2 osb deskami které jsem dal na rošt že střešních lati mezera 4cm. Minulou zimu jsem šel na půdu a sahnu pod osb desky v místě prostupu pro komín a svetlovod a desky byli vlhké místy mokré. Přes léto jsem to neměl čas řešit, uvidím tuto zimu jinak je odsroubuji ale co dál? Na půdě máme plno věcí které běžně nepotrebujeme. Je to novostavby asi dva roky stará
Odpovědět
4cm na vysku mezi deskami a vatou je malo a urcite musis nechat mezi osb deskama mezeru alespon 4cm. Zadna pero drazka atd, pekne at to luftuje. Jinak pokud ses na to cely rok vykaslal, tak bych se ted bal to sundat, pac desky a vata na mokrych mistech budou plesnive.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Je lepsi na zaklop OSB nebo DTD desky?
Odpovědět
Maximsoon... v nejbližších dnech to zkusím z části rozebrat a uvidím, někde to orosene bylo hlavně kolem svetlovodu do koupelny jak jsem sahnul přes vaznici pod podlahu tam ro bylo suché, dále mě napadlo vykruzit otvory o průměru cca 8 cm do podlahy a dát tam ventilacni mřížku třeba 100ks, půda je cca 70 m2, rozebírat celou půdu a 800ks vrutu se mi moc nechce, rozeberu třetinu a uvidím co pod tím bude, dělal jsem to minulý rok před vánocemi. Jsou to osb s PD. No a když to bude moc špatné tak si dám rozborku půdy ještě před zimou....
Odpovědět
Profilova fotka
topič: osb desky vydrží víc vlhkosti a jsou i pevnější. DTd desky jsou myslím překonané co se týká stavby.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Chci se jeste zeptat mam dat nejakou izolaci mezi prkna a osb desku.treba mirelon.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?