Anhydritová podlaha, je toto správně?

Zdravím, mám takovou prosbu, zvažuji koupit novostavbu před dokončením bez finálních podlah. Trochu mě překvapil anhydryt u kterého jde vidět "prosvítající" podlahovka, když jsem přiložil vodováhu tak je podlaha téměř dokonale rovná, ale trápí mě ty mapy. Napadá mě že není dodrženo minimální krytí. Jak moc to může vadit, popřípadě nemůže to být způsobeno něčím jiným? Děkuji za názory.
Odpovědět
@lolibuk proč to prosvítá nevím, ale měl jsem to taky.
Odpovědět
@zubr487 a měl jste jistotu že vylili dostatečnou tloušťku nad trubky? Zatím podlaha bez problémů jo?
Odpovědět
Neviděl bych v tom nic, prostě se topilo asi a tam to schlo rychleji u trubek než okolo nich
Odpovědět
@lolibuk měl jsem jistotu, že udělali požadovanou sílu a bylo to vidět hned. Nesouvisí to s topením. Navíc při lití dělali čeřeni. To znamená, že pomocí delší tyče na nasadě tekutou hmotu rozvlnili. Tím se jednak uvolňují bublinky vzduchu a rovná se povrch. Pozůstatkem je ale nepatrné zvlněni povrchu. Takže si nejsem jistý, zda opravdu prosvítáji trubky nebo jsou to tyto vlnky. Po vyschnuti by se povrch měl brousit a pak to prakticky zmizí
Odpovědět
@zubr487 @lolibuk Souvisí to s tím, že nižší vrstva anhydritu nad hadem vyschne/vyzraje rychleji než zbytek okolo. Množství vázané vody se uvolňuje při zrání přes nejnižší odpor-vrstvu a toto okolí, pak má nejčastěji jinou barvu a hladší strukturu...běžná věc a naopak jak někdo nedoporučuje do anhydritu topit, tak já právě doporučuji, ale velmi pozvolna (s rozdílem do 5C) topné vody a okolního vzduchu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?