Dlažba na podlaze

Zdravím, dokázal byste tu někdo popsat, jak si položit dlažbu? Chybí mi kousek, firma mi udělala jen spodek a chybí chodbička. Dlaždice mám, mám i návod z OBI, ale všechno mi není jasné. Nemohl byste to někdo popsat z praxe? Postup? Položím si to sama
Odpovědět
Profilova fotka
Skúste na YouTube je plno videí ak sa tu nikto neozve
Odpovědět
V každém případě je dobré projít si návody a videa. Budete potřebovat nářadí. Nejdažší je řezačka, kterou si určitě můžete půjčit. Dále zubatou stěrku na natahování lepidla, míchadlo lepidla (stačí do vrtačky), dlouhé pravítko nebo dlouhou vodováhu. Dále budete potřebovat lepidlo na dlažbu. Pro vymezení spár je vhodné použít křížky. 1) nejprve je nutné připravit podklad. Vysát a podle typu natřít penetrací nebo adhezním můstkem. 2) pořadně si rozmyslete způsob kladení a je vhodné si narovnat část dlažby na sucho. Uvědomte si, že zeď bude křivá, proto není vhodné začínat u zdi. Dále se blbě řežou úzké proužky dlažby. Proto si to rozměřte tak, aby na obou stranách zdi nevycházel moc úzký proužek. Natáhněte si tenký provázek do místa, kde začnete s první řadou 3) rozmícháte lepidlo. Vhodné je nejprve nalít vodu, nasypat lepidlo a rozmíchat. Je lepší přidávat vodu a není vhodné přidávat lepidlo. 4) zubovou stěrkou natáhněte lepidlo na jednu řadu. Snažte se, aby byla výška lepidla rovnoměrná. 5) narovnáte první řadu dlažby, kterou lehce přitlačíte případně doklepnete gumovou paličkou. Je důležíté zkontrolovat dlouhým pravítkem jak osovou tak výškovou rovinnost !! Jak se vsakuje vlhkost, tak bude lepidlo vadnout. Tuto fázi je proto nutné udělat rychle. To je podobné jako zakládání první řady cihel při stavbě. Nepřesnosti se budou zvětšovat a budete s tím mít problémy. Mezery mezi dlaždicemi si vymezujte pomocí křížků. Po dorovnání první řady bude určitě nutné uříznout okrajové dlaždice a dodělat celou řadu. Pokud nepospícháte, tak je vhodné toho nechat a pokračovat druhý den. Jen si seškrábněyte přesahy lepidla po okrajích. 6) dále se pokračuje jako s první řadou, ale dlaždice dotlačujete k předchozí řadě a také korigujete výšku dle předchozí řady. Zubová stěrka vytvoří v lepidle dutiny, takže výšku korigujete přitlačením případně gumovou paličkou. 7) po dokončení a vytvrdnutí vetřete gumovou stěrkou spárovací hmotu. Jakmile částečně zavadne, tak ji namočenou houbou opatrně setřete. Při prvním stírání v podstatě houbou vtíráte rozmatlanou spárovačku do spár a snažíte se sjednotit šířky spár. Já používám kousek dřeva na projetí spár. Následně několikrát umejete a nakonec s octem.
Odpovědět
@zubr487 Moc děkuji, úplně úžasný návod. V podstatě to nejdražší už mám a zbytek bude hračka 🙂 nevím, jak to dopadne, ale určitě to zkusím. Mám jen malou část chodbičky, tak i kdyby to nebylo úplně 100% perfektní, nebude to tak úplně vadit, ale těším se na ten pocit potom. Buď se budu houpat na zábradlí, nebo si otevřu láhev vína 😄
Odpovědět
@pmarvanova hlavně se nebát. Zase taková věda to není. Zvládla to i moje dcera. Moji pomoc odmítla s podobným odůvodněním jako jste napsala Vy.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 smekám před ochotou něco vysvětlit ...a ženské k tomu 👍😍❤️ to se jen tak nevidí, vlastně nečte 😁 správní chlapi nevymřeli - paráda 👍
Odpovědět
@marvac Maximálně se bude bude držet voda v koutě. 🙂
Odpovědět
@zubr487 😄 díky moc, ještě jsem četla někde, že se tam má dát nivelační stěrka?
Odpovědět
@pmarvanova proč ? Neznám situaci, kdy by bylo nutné nebo vhodné použít nivelační stěrku. Jaký máte podklad ? Klasicky je podklad beton nebo anhydrit. Nerovnost bývá pod 2mm na metr a nivelace je nesmysl. Pokud tam máte větší nerovnosti a podklad je celistvý, tak bych to radši srovnal lepidlem.
Odpovědět
ok, podklad je beton. Já se jen ptám, že jsem to někde četla, děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?