Jak dlouho nechat vyschnout beton před položením dlažby?

Ahoj, jen rychlá otázka, jak dlouho by měl schnout...zrát beton, než se na něj dá položit dlažba? Díky za odpověď.
Odpovědět
dva dny
Odpovědět
V bytě se čekalo měsíc.
Odpovědět
měsíc
Odpovědět
Neřešte dobu, ale vlhkost: https://stavba.tzb-info.cz/podlahy/74... V různých podmínkách to bude trvat různě dlouho..
Odpovědět
Profilova fotka
podle vlhkosti, u nás 3 měsíce
Odpovědět
To záleží na spoustě věcí-teplota, vysoušeče, topení, větrání, venkovní klima.....to je stejné jako by ses ptala za jak dlouho uvaříme oběd-taky od cca 10 minut po něolik hodin ;-)
Odpovědět
Děkuju za odpovědi... Jasně, myslela jsem tak rámcově...uvažovala jsem, že asi bude rozdíl pod dlažbu a nebo třeba pod dřevěnou... Jinak je to místnost navazující na velký prostor, teplota stálá cca 15°c, vlhkost...to nezměřím, ale není to vlhká místnost. Každopádně, díky!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Pro další, kteří řeší tuto otázku. V létě se beton polévá vodou, aby se nespáli - čili když zaklopíte dlažbou po 2 - 3 dnech, zabráníte rychlému vysoušení betonu a dobře vyzraje.
Odpovědět
Beton zraje 28 dní, přes to nejede vlak, kropi se pouze beton který je venku na přímém slunci aby nepopraskal, zavřít ho dlažbou po dvou dech je podle mě nesmys , nebude trvat dlouho a ta dlažba odskace....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?