Položení PVC - Tarkett. Zvládnu to sama?

Zdravím, dlouho jsem přemýšlela, jakou zvolit podlahovou krytinu. Nakonec jsem se rozhodla pro lino. Zaujal mě Novilon, ale nakonec mi byl několikrát doporučen Tarkett - prý stejná kvalita, nižší cena. Takže už mám vybrané PVC a teď nevím co dál. Momentálně mám v pokoji koberec a pod ním je staré lino. Pod linem je šílená dřevěná podlaha. Jelikož byt není náš, nechce se mi do toho moc investovat. Napadlo mě tedy položit lino na staré lino. Psala jsem do několika firem, které se zabývají pokládáním, zda by mi udělali cenovou kalkulaci. Odpověď byla následující: Pokládku pvc na pvc lze provést, ale to staré pvc musí být rovné, pevné a nezvlněné, nejlépe celoplošně lepené. Cena za položení, dopravu a instalaci lišt by byla cca 2950Kč. Pokud by se prováděla úprava podkladu v případě špatného stávajícího pvc cena by se navýšila odhadem o cca 4500kč. Toto je jedna z levnějších variant. Cena mi příjde dost vysoká, když uvážím že za samotné lino zaplatím necelé čtyři tisíce a za pokládku bych měla dát přes sedm tisíc.. Co myslíte, zvládneme to položit sami, nebo si máme někoho najmout na položení (popř. máte zkušenosti, reference?) Mě by nevadilo kdyby tam byly menší nerovnosti, přeci jen je to do menšího prostoru a investovat do vyrovnání podlahy se mi nechce. Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
@ginfizz Určitě to zvládnete i sami. A pokud vám nevadí, že se přes lino budou rýsovat nerovnosti podkladu (asi tak stejně jako na tom současném starém linu), tak to nemusíte ani vyrovnávat. My jsme zvládli pokládku i na složitém půdorysu sami. Ale raději si na netu najděte informace o pokládce nového lina na staré. Někde jsem to před časem viděla, ale už nevím kde ani co tam bylo =-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?