Položení vinylové podlahy při vyšší vlhkosti podkladu

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, prosím o radu. chystáme se položit vinylovou podlahu ale chlápek co nám to má dělat není spokojený s vlhkostí podkladu. Prý je tam hodnota kolem 4 a měla by být maximálně 2,5. Položil by to jen když podepíšeme papír, tedy na naše vlastní riziko. Co byste dělali? počkat můžeme, ale ty hodnoty se už skoro 3 týdny nemění, tak se bojíme, aby se někdy vůbec změnili a my nečekali zbytečně. Zase nechceme riskovat že se po čase podlaha nějak vyboulí:-/
Odpovědět
1
2
@denessa no to my bychom taky rádi co nejdřív bydleli ale podle zkušeností lidi co čtu jak dlouho čekali tak radši počítám s.delsi dobou a budu pak třeba prijemne překvapená než být pak zklamaná že to pořád nejde. Těch zklamání už za celou stavbu bylo tolik že si radši dávám pozor :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@denessa @neonkarybka Jak dopadla pokládka podlahy? Stihli jste vše?
Odpovědět
Anhydrit 3 měsíce, cementovy poter 2 měsíce. Dříve bych nepoložil...viděl jsem co to udělalo jak někteří rychle rychle pokládali a za kuchyňskou linkou plísně apod...
Odpovědět
Jinak vysoušeče či odvlhcovace jak všichni radí jsou super...teda když máte 10.000,- na elektřinu které Vám přebývají...denně vylivate litry vody...účel to splní ale to si klidně počkám.Nic vám to dělat nebude.... Anhydrit - hned se větrá a má to v sobě hromady vody Cementovy poter - méně vody a naopak se aspon 10 dni dovnitř nechodí a vše je zavřené a podlahy pokropene a zatahnute igelitem...popřípadě pri ostrém slunci všechna okna cernou folii překrýt....pokud příliš rychle vytvrdne, popraska. Soused na mě...co děláš s tou folii?To musíš hned luftovat...a já říkám "jsi upad ne..." mám cementovy poter...no jooo oni si myslí že je to jak anhydrit....
Odpovědět
@martas85 vyleval jsem cemlevel loni v září. Akoral jsem zatemnil okna na jih, žádná folie a nic neprasklo. Ale mel jsem tu lepší tvrdost.
Odpovědět
@petr13 Oni říkají že není třeba zakrývat a vlhcit, pokud zatemnite okna.Ale nám hrozně foukalo, takže jsem sice okna zalepil ale mělo to tendenci odlepovat se a šlo nám tam hodně slunce a navíc máme portal 4.20m takže slunce šlo na velkou plochu...tak jsme to pro jistotu ještě lehce zvlhcili a dali folii aby si to vlhkost trošku udrželo.Ale ano máte pravdu, že jinak to není nutnost.
Odpovědět
@danielacz beton vylity na konci cervence. Pokladka vinylu 13.12.. stěhování 16.12. Vánoce mezi krabicemi. Na štědrý den jsme do 5 do rána montovali kuchyň. Malování po nastěhování. V koupelne jen obezdena vana, obklady až za tři měsíce. Zuby jsme si cistili u hadice. Pro někoho nepřijatelné podmínky, ale pro nás splněny sen a teď už s úsměvem vzpomínáme 😂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?