Špatné anhydritové podlahy

V úterý vylité anhypodlahy, dnes ve čtvrtek jsem se trochu zhrozil. Asi nejvíc mne děsí ty prokreslené trubky podlahového topení. Nejhorší, že EPS jsme si skládali sami, protože jsme nikoho nesehnali, tak to nebylo úplně rovné. Takže to všichni svedou na nás. Co na to říkáte Zdroj: https://www.poradte.cz/domacnost-a-by...
Odpovědět
Nevím zda to jsou prokreslené trubky. Spíše to jsou vlnky vzniklé jako důsledek závěrečného rovnání. Na závěr se hladina rozvibruje, aby se uvolnily bublinky vzduchu a srovnala se hladina. Vy by jste měl smést a případně oškrábat šlem, který se bude na povrchu odlupovat. Po vytvrdnutí a vyschnutí by to měla firma přebrousit.
Odpovědět
@zubr487 na fotkách to jde blbě vidět. nejlépe to jde vidět asi na poslední, lze vidět jak se to stáří do pravého úhlu jak šly trubky, ještě jsem zapomněl vyfotit v místech futer, tam byl kousek mirelonu.
Odpovědět
Nevidím nic strašného. Povrch se přebrousí, takže nějaké ,,prokreslené trubky" vidět nebudou. Co se týče těch dolíčků, to je v klidu, nám se občas někde u lití odloupl nějaký kousínek EPS (třeba 3-5 mm) a vyplaval na povrch. Pak to udělalo takto důlek, jak máte na fotce. Žádný problém s tím nebyl, stejně tam šlo lepidlo na dlažbu.
Odpovědět
@peju ale prokreslené trubky znamená, že tam je malé krytí. Má tam být kuchyň, musí to něco unést. Kdo ví kolik tam je, 2cm? 1? 0,5? Nehledě na to, že anhydrit se dělá pro to, že je téměř dokonale rovný a můžete na něj pokládat finálku, ne že se tam potom budete dupat s nivelačkou apod. Samozřejmě nějaký důlek sem tam se stane....
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir zdravím, ohledně toho krytí trubek, tak snad jste držel nějakého vágrysu. Prokreslení není taková hrůza, to se standartně brousí. Horší by bylo, kdyby to bylo popraskané.
Odpovědět
@slamer, ano, vágrys byl, ale EPS nebyl úplně rovný a někde se mohla trubka ochlípnout. Firma co mi dělala anhydrit, říkala, že kdyžtak trubku přichytí dodatečně, ale asi si nevšimli nebo se na to vykašlali a řeknou vám, že to není jejich věc. Snad to bude držet no. Hodně je tam i různých dolíčků např. po vyplavaných úlomcích EPS. No já žil v tom, že anhydritová podlaha má být tak, aby se na ní mohla pokládat finálka, maximálně sem tam drobnosti a ne to pak nivelovat a šaškovat. To se mohl rovnou dát beton. Samozřejmě, že podlaháři chcou anhydrit ještě nivelovat ale podle mě to je v důsledku špatně odvedených předchozích prací.
Odpovědět
@radimir a proč jste ho nedal? Já bych podlahu ze sádry nechtěl.
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir to vám nakukal prodejce anhydritu ne? To že je to už finálka..bežná praxe, pak příjde podlahář a bez nivelačky vám to nepoloží 😄.
Odpovědět
@slamer no já myslím, že kvalitní anhypodlaha by měla být finálka, Bohužel, firem, které to tak udělají je asi zlomek. Známému to třeba udělali pěkně rovné. Pokud výrobce anhypodlahy (cemex) uvádí, že je hmota nivelační, tak buď lže, nebo firmy, které anhy zpracovávají to flákají. Já myslím, že to bude druhá možnost, protože když hodnotím veškeré stavební kroky, tak snad ani jeden nebyl takový, že bych si mohl říct: super nemusím na to šáhnou, je to hotové. Všude nějaký nedodělek.
Odpovědět
@xkarlos Dneska už možná jo, hlavně u betonu by se to podle mě nestalo. Materiál při ukládání je hustší. Navíc i betonová podlaha se dá udělat celkem rovně
Odpovědět
@radimir celkem rovně? takhle je celej barák 🙂 ... takže další vrstva už jen dlažba
Odpovědět
@radimir Nebojte se, že na beton by vám taky chtěli dát nivelačku 🙂. Stejně musíte sundat ten šlem a to jde líp, když je anhydrit čerstvý. Já si potom pujčil z DEKu brusku s vysavačem a všechno to zbrousil. Líp to schne a pod dlažbu je to asi nutnost. Pod klikací vinil jsem nivelačku nedával a položil si to sám. Je s ním docela příjemná práce a odsejpá to. Tu "super" podlahu dělá nezbroušený šlem a na prezentačních fotkách je to focené ještě mokré. Výhody anhydritu jsou jinde, než že to může být finální polaha.
Odpovědět
Článek se načítá
@radimir přiznám se, že nevím co řešíte. Celkovou sílu by jste měl vědět Vy. S firmou jste se dohodl na cílovém vágrysu. To nesplnily ? Pokud jste si někde udělal boule na EPS a v těch místech budete mít menší sílu je Váš problém. Podlaha se nakonec bude brousit (pokud to máte požadované). Tím se srovnají drobné nerovnosti a odbrousí se zbytky krusty. Bez ohledu na to, zda děláte beton nebo anhydrit, tak pod lepený vinyl se dělá nivelačka. Pod různé verze plovoucích podlah je to zbytečné a pokud děláte dlažbu, tak se jen dělá penetrace. V obou případech na bublinkách nezáleží..Nebo Vy ten anhydrit plánujete jako finální povrh ?
Odpovědět
Souhlas se Zubr487. Pokud budete dávat lepený vinyl, tak raději s nivelačkou. Jinak, základ je v předání rovného podkladu. Zvláště u anhydridu kde je tloušťka materiálu vesměs menší. Já měl podkladní vrstvu liapor a na něho šedý polystyren ve 3 vrstvách po 8 cm. Vše srovnané do laseru. Je s tím celkem drbačka, většina to dává do dostatečné vodováhy.
Odpovědět
@zubr487 no především jelikož jsem celkem lajk a dost mne to namíchlo, tak jsem rád za jakýkoliv názor. Nejvíce se opravdu bojím, že nad těma trubkama je slabá vrstva, která by mohla časem prasknout. S reklamací bych asi nepochodil, protože by každý svedl vinu na nerovné EPS
Odpovědět
@radimir pokud jste si dohodli vágrys s prováděcí firmou a ten sedí, tak v případě, že vám to někde praskne na základě nedostatečné tloušty vrstvy anhd. která by v daném místě byla způsobena nerovnoměrně (navýšenou vrstvou) položeným polystyrenem, tak by bylo zcela logické, že je to vaše chyba a přece nemůžete chtít, aby za vaši vadu ručil někdo druhý ne? Co se týče těch pruhů - když přiložíte vodováhu, tak jsou tam nerovnosti (vlny)? Pokud ano, může to být způsobeno čeřením anhyd. Nicméně měli by být stále v toleranci dle specifikace, jinak by vám to měla firma přebrousit.. Co se týče podlahového topení - máte teplovodní? Pokud ano, tak rozteče mezi trubkama asi nebudou sedět na rozteče těch pruhů dle foto (měli by být větší), takže si nemyslím, že se vám tam "rýsuje" podlahové topení.. Tak jako tak při procesu vysychání se vám tam budou prokreslovat ještě různé obrazce podle toho jak nerovnoměrně to bude schout (hlavně až zapnete podlahovku, tak vám tam vyskočí sušší a vlhké pruhy právě v rozteči podlahovky) a až nakonec bude plocha jednobarevná. Zpět k té rovinnosti... zhotovitel by vám měl ve smlouvě garantovat rovinnost povrchu, kde je samozřejmě nějaká tolerance na metr. Pokud je to mimo, požadoval bych nápravu, ale dle fotek si to nemyslím, že to bude úplně váš případ.
Odpovědět
@doog to jsem již psal, že to asi nebudou prokreslené trubky, ale vlnky po čeření. Navíc jsou ty vlnky zvýrazněné šikmým světlem. Jinak mě se firma ptala, zda budu chtít broušení. To je samozřejmě velice vhodné a cenové navýšení nestojí za řeč.
Odpovědět
@zubr487 @doog nemám ještě namontované TČ, takže topit ještě nebudu. Na těch fotkách to jde blbě vidět, nejlépe asi na té poslední, jsou tam opravdu trubky prokreslené, jde vidět jak se to zatáčí do pravého úhlu. Navíc v tom místě si pamatuji, že se trochu zvedal EPS, na který stačilo trochu šlápnout a odchlípavalo potrubí. Firma na anhydrit mi řekla, že EPS sedne a potrubí kdyžtak ještě přichytí. Je to jen v té jedné místnosti, plus v místech dveří, protože tam byly trubky v mirelonu. Ano, brousit budu. Ale podle mě broušení je aby očistil povrch a ne aby se vyrovnával povrch. No snad tam nebude velký průser. Že se to bude muset nivelovat, s tím už se asi smiřuju. S reklamací vím, že asi nepochodím. Podlaháři řeknou, že byl křivý EPS a špatně přichycené potrubí, a topenář řekne, že byl křivý EPS a že podlaháři zavadili o trubky a vyskočili sponky
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos souhlasím, my máme také všude beton A NAPROSTO rovný, tedy finalka, sla na něj rovnou plovoucka, je tam už 6 let a sedí stále jak přibitá..teď nám dělali beton v garáži a to samé, rovina totální, oni uz to firmy umí perfektně...tedy nechápu, proč anhydryt, který má ješte celou řadu nevyhod... Jinak dle fotek mi ta vaše podlaha neprjde žádná hrůza, to bude určitě dobré...
Odpovědět
@kikiwhite diskuze na téme beton nebo anhydrid se tady řešila mnohokrát. Obě varianty mají své výhody. Nedá se jednoznačně napsat, že je nejlepší beton.
Odpovědět
Nejhorší je smrt vyděděním, buďte v klidu, je to v pohodě, přebrousit se to a bude to ok.
Odpovědět
Profilova fotka
Žádné prokreslené trubky tam nevidím, je to z čeření.... spíš byste si měl seškrábnout šlem a pak si to po vyschnutí nechat zbrousit...
Odpovědět
@zubr487 @kikiwhite Beton ale myslíte strojně hlazený že? Jsou ještě cementové potěry. To je jak anhydrit a ještě dražší. Zarazilo mě, že na beton jsem našel u nás tak 2 firmy, zatímco na anhydrit tak 10. Možná to je tím, že s betonem je více práce
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir Ano, strojne hlazeny, mně zas prijde, ze těch firem je mraky, já jen zadala do Google "podlahy beton" a vyjelo jich strašně moc z celé ČR...sehnala jsem firmu ve čtvrtek večer a v sobotu už dělali podlahu😄 - Praha východ.
Odpovědět
@kikiwhite to mi nejde do hlavy. Jsem z Ostravy a jelikož jsme chudší kraj, čekal bych že tu bude tím pádem každý dělat beton, zatím co u vás se bude lít anhydrit 😄 Ale už jsem se vícekrát setkal s tím, že v Čechách se používají levnější způsoby než u nás.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?