Únosnost trubky podlahového topení

Zdravím, dostali jsme se do mírného problému - zrušili nám betonáž podlah. Nový termín nejdřív za měsíc. Máme už komplet nachystáno = položený polystyren, folii i trubky podlahového topení. Nemáme zateplenou střechu. Chtěl bych využít toho měsíce a zateplit střechu. Máme klasicky minerální vatu. Můj dotaz zní - lze trubku podlahového topení zatížit třeba osb deskou, deskou XPS nebo něčím podobným, aby se dalo normálně dělat? Má někdo s tímto zkušenost? Vím, že to není ideální, ale nechci teďka měsíc stát. Díky za názory. Jirka
Odpovědět
Jo, dal bych přes to silnější netkanku a osb desku a před zalitím udělal znovu tlakovou zkoušku.
Odpovědět
Když přes to dáte OSB desku tak úplně v pohodě se přes to dá chodit bez omezeni My máme 3 - 4 trubky na metr a na EPS 70f, OSB 40x100cm uneslo
Odpovědět
Profilova fotka
@jirs Taky záleží co je to za trubku z jakého materiálu, pokud pex al pex tak v klidu ta je dosti odolná.
Odpovědět
@jarin1 Trubka 16x2 IVAR COSMOFLEX Udávají materiál PE-RT / AL / PE-RT Včera jsem si vzal zbytek a snažil jsem se po ní skákat v těžkých zimních botách a neviděl jsem ani známku nějaké deformace. Každopádně jsem dostal celkem dobrou radu, že mám dát vyšší prokladky mezi trubky a OSB položit na ně. Asi to tak budu dělat. Dám tam zbytky nějakých desek, které i krásně roznesou váhu a nebudou tak ani deformovat polystyrén.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirs To jsem chtěl včera ještě napsat že bych mezi trubky dal mezikusy a opřít se o polystyren 😄 ale i tak ta trubka to dá...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?