Vinylová podlaha a zkušenosti s ní

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
http://www.brased.cz/vyhody-designovy... Slyšely/i jste? Máte zkušenosti?
Odpovědět
1
58
59
Profilova fotka
@dominika185 máte pocit, že řešit obsah zdraví škodlivých chemikálií v něčem, po čem chodíte a co vdechujete ve vlastním baráku, je "móda"? Nemyslím si. Vinyly se teď používají hodně, protože v jejich výrobě jsou jiné technologie a nové systémy oproti dřívějšku a jsou mnohem uživatelsky příjemnější než laminátové plovoučky, které byly velmi oblíbené dříve. Prostě technologický pokrok nezastavíš 😉 Antracitová okna v módě asi jsou. Mně se nelíbí, ale na moderních domech vypadají mnohem líp než klasické bílé plasťáky.
Odpovědět
@dominika185 vinilová podlaha je dobrá ,máme ji nyní na podlahovém topení v novostavbě a s obojí si velmi chválíme. Jak je na tom se škodlivinami v porovnání s ostatními věcmi v interiéru nevím.Ale i z těchto důvodu jsme si dali řízené větrání.
Odpovědět
@endusko najlepsie je tepla voda a troska jari.
Odpovědět
@marcel714 to je na srandu alebo vážne 🙋‍♀️
Odpovědět
@endusko uplne vazne.mame vinyl v celom dome a inak ho ani neumyvame.vacsinou 3-4 krat za tyzden povysavame podlahy a tak raz za tyzden zmyjeme mopom a ako som pisal, tepla jarova voda.drevenne parkety je niecomi e.tam.treba inu starostlivost,ale otazka bola na vinylovu podlahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@marcel714 @endusko Za mě také nejlepší jarová teplá voda, odmastí a smyje všechnu nečistotu. Vyzkoušela jsem pár přípravků speciálně na vynil a na plovoučku taky extra, ale nic z to nebylo lepší, než jar.
Odpovědět
Ahojky, tápu po celém internetu a stále hledám nejlepší vinylovou podlahu co nám dlouho vydrží. Našla jsem hodně článku o podlaze desigline a designart . Nemáte to někdo doma? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@janablizka Dobry den, vinylova podlaha od Francúzskej značky ALSAFLOOR je určená aj do komerčnej prevádzky, tým pádom si viete predstaviť že pre domácnosť má takmer doživotnú funkciu https://www.kupsipodlahu.sk/vinyl-5mm-v4
Odpovědět
@michal_adamek díky za zprávu. My o ní také vážně uvažujeme. Líbí se mi, že se dělají i široké lamely a podlaha vypadá skutečně jako dřevěná. Dávali jste pod lamely i fólii? Máte prosím nějakou fotku podlahy?
Odpovědět
@vajli Vinylovou podlahu jsme pořizovali do celého baráku vloni a musím říct, že jsem nadšená. Šli jsme do té varianty, která se pokládá jako lino a pod ní se dávala nějaká měkčená textilní podložka. Takže je podlaha hrozně příjemná na došlap a i teplá pro děti, když si naní hrajou. I úklid je šup šup. 🙂 Brali jsme z pražské pobočky K+K. Překvapilo mě, že měli velký výběr různých vzorů a hodně nám poradili, i zajistili podlaháře. Dnes rok po pokládce podlaha pořád vypadá super. My máme tuhle: https://www.kobercekk.cz/sortiment/pv...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Je možné použiť na podlahové kúrenie elektrickými fóliami veľkoplošný vinyl s integrovanou textilnou podložkou (napr. Gerflor Texline), ktorý sa nelepí? Resp. ak by sme si vybrali vinyl v roliach, ktorého súčasťou nie je textilná podložka, môžeme medzi elektrické fólie a vinyl vložiť nejakú textilnú podložku? Alebo sa to robí inak?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
R050 APOLLO - KRONO XONIC, máme ho přibližně 2 roky na ploše cca 50m2. Je to z lamel pokládaných dle návodu na vytápěné podlaze. Kde na vinylu leží koberec, nebo stojí nábytek, je OK, kam ale dosvitne sluníčko, i když zatahujeme žaluzie, je povrch plný žilkovitých prasklin. Usuzuji, že vinyl není odolný vůči UV a to má mít zaručenou životnost 40 let. V kuchyni máme PVC, denně na něj svítí sluníčko a nikdy jsme nezatahovali žaluzie kvůli ochraně PVC. A je i po 10ti letech stále jako nové. Tak uvažujeme, že vinyl vyhodíme a dáme raději všude PVC. Setkal se někdo s popraskaným vinylem? Dá se s tím něco dělat? Dík za reakci.
Odpovědět
Článek se načítá
To je síla. Neskutečný šmejd. To bych reklamoval.
Odpovědět
@l_sekanina nejvíc mne na tom štve, že až dodatečně si člověk uvědomí, že ač se prodejce ohání tvrzením že jde o německý výrobek, dováží se to k nám z Polska, kde se to vyrábí.
Odpovědět
j a oprava, deklarovaná životnost v bytových domech je ne 40 let, ale jen 30 let.
Odpovědět
a po náhledu na https://www.krono-original.com/en-cz/... je vidět, že jsou i podlahoviny pro východní evropu a západní evropu rozdílné, i když mají stejné označení.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
58
59
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?