Zvuk podobný praskání při našlápnutí na dlaždici

Dobrý den, máme rok a půl starou dvou patrovou novostavbu rodinného domu. Posledních pár měsíců pozoruji v horní koupelně, že občas (minimálně jednou denně) dojde při našlápnutí na jakoukoliv dlaždici jakoby k lupnutí (prasknutí) v okolí vany. Praskající zvuk vždy vychází od vany. Máme podlahové topení a dlažbu značky Rako. Dělá to bez ohledu na to, jestli topime nebo ne. Dům je ještě v záruce, nicméně když jsem o tomto problému napsala developerovi, poslal mě do háje s tím, že pokud nejsou viditelné praskliny na dlažbě a nebo ve spárách, tak to jako závadu nemůže uznat. Nevíte prosím co by s tím mohlo být? Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od katkavn:

Dobrý den, máme rok a půl starou dvou patrovou no…
@katkavn Lokalizace zvukových jevů je někdy velmi problematická. Nejprve zkuste vyloučit, jestli není některá dlaždice uvolněná, resp. že není řádně přilepená k podkladu. Poklepejte na každou dlaždici na několika místech, jestli se neozve dutý zvuk. Plný zvuk = OK, dutý = problém.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od katkavn:

Dobrý den, máme rok a půl starou dvou patrovou no…
@katkavn Záruka je u stavieb developerom tak trochu placebo. Vždy nájdu důvod, prečo to nie je ich chyba, bohužiaľ. Ale k veci. Je to drevostavba alebo tehlový barák? Akú máte skladbu podlahy v kúpeľni? Môže to byť aj nesprávne zvolená alebo nesprávne vyskladaná kročejová izolácia pod poterom. Ak tam nechali dutinu, môže celá podlaha vďaka dilatácii po obvode "plávať".
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@katkavn Záruka je u stavieb developerom tak troc…
@roman_ jedná se o stavu z ytongu. Bohužel neznam přesnou skladbu podlahy. Koupili jsme již hotové. Lupnutí je slyšet pouze ve vaně, na poklep jsou dlaždice na zemi ok - bez dutého zvuku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@katkavn Lokalizace zvukových jevů je někdy velm…
@jozkakomosny na poklep jsou dlaždice na zemi ok, bez dutého zvuku. Praskání vychází vždy jakoby z vany, nemůže být problém někde tam?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od katkavn:

@jozkakomosny na poklep jsou dlaždice na zemi ok,…
@katkavn Napadá mě jen to, že vana působí jako ozvučnice zvuku, který vzniká pohybem některé vrstvy konstrukce podlahy. Což Vám ale moc nepomůže, protože pokud mám pravdu, tak pro nápravu byste museli podlahu vybourat a udělat znovu. Napadá někoho něco jiného??
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?