Čím začít, když máme pouze nezasíťovaný pozemek?

Profilova fotka
Dobrý den, jsem tu nováček a jdu si pro radu. Poslední 2 roky jsme s obcí řešili změnu územního plánu, abychom náš vysněný pozemek mohli proměnit v zastavitelné území. Nový ÚP je již platný a pozemek je v podstatě náš(zatím ještě mého tatínka, převod jsme zatím neudělali), ale co teď? Jedná se o nezasíťovanou louku, nemáme projekt, nic... Co jste v takové fázi následně dělali vy? Přijde mi zvláštní objednávat zasíťování, když ještě nevíme jestli nám stavební úřad v tomto místě stavbu schválí... nebo v případě schváleného UP už je to bráno jako jasná věc? Řešili jste nejprve nějaké konzultace nebo už jste zrovna poptávali vodu, odpady, elektřinu...? A až souběžně s tím řešili projekt? Díky moc za komentáře, začínáme opravdu od nuly 🙂
Odpovědět
Ahoj, asi bych začala hledáním projektanta - ten by Vám pak v rámci PD k domu měl udělat i projekt k zasíťování domu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Urcite zajst na stavebny urad a zistit ci vam stavbu povoli, a hned sa aj pytat ci maju dake poziadavky ako by mal dom vyzerat z vonku, mozno vam bude stacit cisticka a studna 🙂
Odpovědět
ahoj, určitě se daného místa budou týkat nějaké nařízení (umístění stavby, tvar střechy, tvar a výška plotu....). na stránkách příslušného úřadu by to mělo být vypsáno, tak si to nastuduj, podle toho si nech udělat studii a pokračujte v ladění projektu. od věci není udělat radon - má neomezenou platnost, pro projektanta důležité a plus výškové zaměření pozemku - podle toho umístí stavbu. ve chvíli, kdy víš kde bude dům stát, budeš mít představu o umístění přípojek a můžeš zažádat o elektriku, ta trvá nejdýl. my třeba nemáme kanalizaci -> budu řešit ČOV, barák musí být 8m od cesty, nesmím mít určitý typ střechy. podle toho co ti dovolí se postupně budeš posouvat dál. hlavně mít dobrého projektanta, co poradí.
Odpovědět
A ještě pak u přípojek pozor na lhůty - my jsme třeba na přípojku elektřiny (E.on) čekali 15 měsíců :-|
Odpovědět
Jen pro jistotu: Až půjdete na ten úřad, nechte si vše potvrdit písemně. Různé ústní domluvy, na které si pak nikdo nepamatuje u tohoto nefungují 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já volala na SÚ zda nám povolí stavět a jaké mají podmínky. Pak jsem došla na ČEZ a zažádala o vystavění budliku na hranici pozemku a mezi tím jsem si našla projektant a ten mi radil i co dál. Než vystavěli budlik tak jsem měla pomalu stavební povolení 😄 Ještě jsem si pozemek převáděla na sebe a svého manžela (byl to dar od jeho rodičů).
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě jsem vybehavala stavební povolení na studnu a ČOVku, ale tam jsem nakonec do projektu udělala jímku a povolení na ČOVku vybehavam až teď
Odpovědět
Profilova fotka
X
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?