Jaké je nejlepší umístění domu?

Dobrý den, mohu poprosit o vaše názory? chtěla bych dům hlavním vchodem k silnici (není zakreslena na obrázku, vede vertikálně pod domem). Takhle je to nejlépe řešené skrz orientaci. Ale bohužel bych měla výhled na protihlukovou stěnu a z druhé strany na sousedův dům, a to se mi nelíbí.
Odpovědět
Co se týče půdorysu domu, raději bych přehodil zádveří a koupelnu i za cenu protažení chodby (vchod do koupelny aby zůstal z chodby). Takhle Vám každý kdo přijde domů (třeba kamarádi od dětí nebo děti samotné) prochází skrz obývací pokoj s kuchyní. Když půjdete třeba na WC ze zahrady, taky nemáte nyní jinou možnost než projít skrz ,,čistou zónu".
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli jste v rodině čtyři, určitě bych zvážila druhé WC (klidně na úkor vany). A jak píše předchozí, vstup aspoň na samostatné WC z chodby. Jinak moc pěkný bungalov.
Odpovědět
@gocovkaveru Mně to připadá fajn, ideálně jak už se psalo výše, udělat vstup tak, aby se nemuselo procházet kuchyní do ložnic. A taky nevidím nějakou technickou místnost, sklad - tyto úložné prostory pak budete muset vybudovat mimo dům.
Odpovědět
Uplne jsem nepochopila kde bude ta silnice. Pisete vertikalne pod domem. Ale to si myslim trochu protireci, horizontalne nad ci pod a vertikalne vpravo ci vlevo, ne? :) Nebo jako primo od domu vertikalne pryc?
Odpovědět
@houzkova omlouvám se, 549/1 bude silnice. Obec ji zatím nechává jako ornou půdu. Budou se stavět domy okolo. Tak aby se nezničila těžkou technikou.
Odpovědět
@gocovkaveru Aha, uz rozumim! :-) A ta protihlukova stena bude podel teto silnice? A dům bude orientovaný tak jako ten cerveny obdelnicek s cislem 12, na druhem obrazku, tedy terasa skoro na sever? A nechcete koukat na dum, ktery bude na te 550?
Odpovědět
Orientovat hlavní obývací část na sever není ideální.
Odpovědět
Děkuji, chci dům otočit vodorovně. Tím pádem bude ranní slunce svítit do obýváku a kuchyně a večer do ložnice a pokojů.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?