Pozemky v Chýni (Praha-západ)

Zdravím, máte někdo zkušenost s nákupem pozemku a výstavbou RD v Chýni? Všimla jsem si, že je tam poměrně dost pozemků, které mají třeba jen 300 - 400m2, což by nám bohatě postačilo. Vlastně by to bylo úplně ideální, protože chceme jen menší domek, garáž a pokud nám zbyde cca 200m2 pozemku, tak nám to bude stačit. Jen nevím, jestli se na takových pozemcích reálně dá stavět. Například tady je jeden takový https://www.sreality.cz/detail/prodej... I v různých dalších realitkách jdou najít pozemky v podobných velikostech, údajně určené na výstavbu, ale někde jsem četla něco o tom, že pozemek musí být v Chýni min. asi 800m2, aby šlo vůbec něco stavět. Vlastně, úplně ideální by bylo, kdybyste mi někdo řekl, že jste koupil takový malý pozemek a pak na tom úspěšně postavil RD s garáží :-D prosím prosím, jste tu někdo takový? :-)
Odpovědět
Nebo třeba něco takového https://www.sreality.cz/detail/prodej...
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime Ahoj, jak je to v Chýni nevím ale my máme pozemek 380m2 (12x32m) i když teda v Kroměříži a postavit se dá. Zastavěná plocha 110m2 (11x10m) s obytným podkrovím. Z jedné strany opření o sousedy a z druhé strany 2m odstup, takže jakoby dvojdomek. Garáž je součástí domu, zrovna jsme dostali stavební povolení. Pozemek na místní poměry drahý ale v centru,ty ceny kolem Prahy jsou teda síla!
Odpovědět
Jsou docela masakr, na druhou stranu pokud překročím hranice do Prahy, tak za cenu, co v Chýni půjde postavit baráček, tak se v Praze koupí menší byt :-D a my právě nechceme nic obrovského, ale ve spoustě obcí jsem četla, že tam vůbec nepovolí zastavět tak obrovskou plochu poměrově (proto musí ty pozemky být obrovské), jenže v té Chýni se to prodává už údajně přímo na RD a je tam spousta už postavených domků, které stojí na takto malých pozemcích, tak doufám, že by to tam šlo postavit. Ale hodila by se mi nějaká osobní zkušenost, že to fakt někdo zkusil a prošlo mu to, nerada bych sehnala pozemek, na kterém pak postavím tak maximálně garsonku.
Odpovědět
Upozorňuju že 300m je fakt málo, zastavěná plocha třeba 100m2 = 70-75m2 čistá plocha, pokud chcete garáž součást přízemí tak vám zbude 50m2. Takovou velikost 400m2 si dovedu bez problému představit.
Odpovědět
Ceny v té Chyni nejsou normální... to je psychologie aby cena byla 2,5-3mil, férová cena v takovýhle díře je max 3500,-/m2
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že o km vedle se za cenu baráku v Chýni dá pořídit tak maximálně malý byteček a o km na druhou stranu se za tu cenu dá pořídit tak maximálně pozemek, tak je to bohužel v daném okolí ještě relativně smysluplná cena. Do 3500,-/m2 se lze vejít tak maximálně v případě vzdálenějších Úhonic, ve kterých prozatím není ani kanalizace :-S a bohužel ceny v těchto lokalitách už jenom porostou, i ta Chýně bývala o něco levnější. Jinak ten druhý pozemek má nějakých 560m2 (cena za metr šílená, ale co už). 50m2 je asi malinko, ale pokud by nám zbylo těch 100 - 200m2, tak si s tím vystačíme, vlastně by to bylo úplně ideální. Jen nevím, jestli je to proveditelné - ne ve smyslu technickém, ale spíš právním. Ještě k té zastavěné ploše, asi trochu hloupý dotaz, ale nemáme zkušenosti se stavbou zatím :) proč z 300m2 zbyde jen pouhých 70m2, pokud zastavěná plocha bude 100m2?
Odpovědět
@ookami_hime něco zaberou stěny
Odpovědět
@ookami_hime něco zaberou stěny Omlouvám se za duplicitu - mobil
Odpovědět
Profilova fotka
uprimne se jen pripojuji,protoze me to zajima ze zvedavosti. Pozemky v Chyni me take zaujaly a lonsky rok jsem tam chtela koupit pozemek... ve finale sem od toho upustila prave kvuli tomu jak jsou male. V uhonicich jsem byla take se podivat. Ve finale jsme koupili pozemek ve Zbuzanech 1000m2,ale cena uz byla samozrejme uplne nekde jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty pozemky 300m jsou určený na dvojdomy, ne? Zeptejte se na stavebním úřadě, tady to stejně nikdo nevi, co tam lze postavit. Záleží i na rozmerech. Jestli je to např. 10x30m, tak si nedovedu představit, že tam nacpete dům, když budete muset dodržet povinné odstupy od plotu, tj. 3,5m (možná 2m). A jinak cena je šílená..
Odpovědět
Já osobně bych došla na stavební úřad a optala se tam.....myslím, že na fóru člověk nedostane přesnějších informací než na SÚ, alespoň tak jsem postupovala já, pokud jsem měla zájem koupit nějaký pozemek.
Odpovědět
@nitro tomu rozumím, jen když koukám na projekty, tak např. u 100m2 je psaná velikost zastavěného pozemku jen 120 - 130m2, ne dvojnásobek... proto se ptám.
Odpovědět
Článek se načítá
@terkasofinka a vy jste chtěli větší nebo tam tedy byl nějaký problém s těmi pozemky?
Odpovědět
@slabici já právě nevím, je tam psáno, že je to určeno na výstavbu RD. Psala jsem na úřad, ale zatím žádná odpověď, osobně se tam dostanu až později. Cena je šílená, ale o moc lepší variantu zatím nevidím, aby to splňovalo naše požadavky :-S
Odpovědět
@zenny2 chtěla jsem slyšet nějaké osobní zkušenosti, případně nápady co zvolit podobného.
Odpovědět
@ookami_hime Podle mně osobní zkušenosti z oblasti jiného stavebního úřadu nejsou směrodatné, tak se omlouvám, ale vím, že každý stavební úřad má jiné požadavky a regulativy........
Odpovědět
@zenny2 jasně, vím, že ty požadavky jsou u všech jiné. Spíš jsem chtěla opravdu slyšet něco jako "Koupili jsme v Chýni, loni zařizovali stavbu, prošlo nám to a to." nebo naopak "Tohle nám nevyšlo, to ani nezkoušejte, zvolili jsme radši tuhle variantu." :) my koneckonců nejsme rozhodnuti ani pro lokalitu pořádně, jen radši zjišťuju informace s předstihem, abych měla představu s čím počítat. Nevěděla jsem, na jaké jiné forum se obrátit, kde by byli lidi, kteří staví a mohli by o tom něco vědět :)
Odpovědět
Jasné, v pohodě, ale i tak, bych volila jako směrodatnou návštěvu SÚ, ono stačí, že tam sedí jiný úředník než vloni a může to být jinak. Píši jen ze zkušenosti ;-) a držím palce ať najdete dostupnou lokalitu a spokojeně postavíte a bydlíte. :-)
Odpovědět
@zenny2 díky moc :) dost se toho bojím upřímně, tak sháním informace kde se dá :)
Odpovědět
@ookami_hime No, já na to ještě koukala a ty ceny jsou vážně šílený, vůbec mě nenapadlo, že můžou být takové....Já se toho také bála, ale šla jsem na SÚ a řekla jsem tam paní úřednici pod kterou spadáme náš záměr a ona mě odkázala na několik dalších oddělení - potažmo my dala přímo jména úředníků, kteří se k tomu záměru mají vyjádřit. Také je tam - teď přesně nevím jak se to oddělení jmenuje - myslím něco ve smyslu - územní plánování a tam by Ti měli přesně vyjet pro danou oblast jaké jsou regulativy - tj. např. kolik % můžeš mít zastavěnou plochu, zda je to určeno pro řadovou zástavbu, jakou můžeš mít střechu, zda dům může být patrový nebo naopak musí být patrový........Je to běh na dlouhou trať, ale máte-li sen určitě se ho pomocí kompromisů podaří splnit ;-) Všichni úředníci většinou potřebují na vše formulář, ale nebyl problém, v nejhorším sem se optala a pomohli mi ho i vyplnit ;-) U nás je to ve společné budově s městským úřadem, tak přesně nevím, kteří úředníci patřili pod stavební úřad a kteří pod městský, ale člověk se vždy nějak dopátrá, chce to odvahu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ten první odkaz je na nudle o 311 m2. Tipuju to na rozměr 10x30m. Tam nic jinýho než dvojdům nepostavíte. To ale opravdu neví nikdo jiný, než stavební úřad, co tam povolí. Na každém pozemku může mít jiné podmínky.
Odpovědět
Osobně se mi teda Chýně moc nelíbí, je to taková nafouklá vesnice s neúměrnou výstavbou. Úhonice jsou určitě hezčí... a co dál na Beroun? To už je pro Vás z ruky? Levín, Trubín... tam se taky hodně staví, ale okolí je moc hezký. Jinak já jsem vyrostla bez újmy na duši v řadovce, kde byl pozemek asi 350 metrů a vešel se nám tam i bazén 3x7:)
Odpovědět
@lindikova to už je neuvěřitelně daleko, to se nám ani nevyplatí. Původně se nám líbily Úhonice, ale ty taky nejsou moc zařízené a pozemky tam nemají třeba ani kanalizaci, navíc koeficient zástavby je tam 20% jenom. Řadovka by nám nevadila, ale chceme stavět sami dřevostavbu, to asi tím pádem nic...
Odpovědět
Profilova fotka
Původně jsme taky chtěli bydlet v Chýni, ale nakonec z toho sešlo - z důvodů ceny, ne kvůli tomu, co budu psát dál. Jednako jsme slyšeli, že prý! (jestli je to pravda netuším) tam developeři vytváří pozemky/domy bez "povolení" (oproti územnímu plánu) a údajně tam začínají být i problémy s kanalizací...přibylo tam velké množství domů a kanalizace není na takový nárust připravená...nevím, co je na tom pravdy, možná je to celé jen fikce a nerada bych vás vyděsila!!! Každopádně my jsme nakonec vybrali Červený Újezd, je to sice dál a s menší vybaveností, ale museli jsme dost řešit cenu. Ať se rozhodnete pro Chýni nebo ne, držím vám palce ať vše dobře dopadne a jste spokojení. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zajděte si na stavební úřad do Rudne anebo si tam zavolejte. Je v budově městského úřadu. Myslím pan Stary.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?