Projektant, lepší a vše rychlejší?

7. lis 201960

Dobrý den. Jdu si pro pár rad. Budeme kupovat pozemek, který je ještě bude dělit. Nyní čekáme na schválení územního plánu. Moje otázky jsou.
1. Rozdělení pozemku zařizuje nynější majitel? Kolik je cena a za jak dlouho je to hotové?
2. Dále mě zajímá, budeme stavět dům na klíč. A budeme mít projektanta. Je jeho vyřizování po úřadech atd rychlejší?
3. U pozemku je nejspíše od ČEZu napojení. To vše si zjistíme. Ale víme že vidaze na druhé straně od pozemku. Jak dlouho trvá vyřízení všeho okolo připojení a to zařizujeme my?
A když pozemek ještě není náš, co můžeme zatím zařídit? Moc děkuji a omlouvám se za můj sloh. 🙂

 • Ahoj, neviem poradiť vo všetkom, ale kúpu a delenie pozemku sme riešili teraz, už sme konečne u konca a len čakáme len na zápis do katastra.
  Každopádne k veci:
  1 - Na delenie pozemku budete potrebovať geodeta a geometrický plán, podľa ktorého prebehne rozdelenie. Toto zaraďuje stávající majitel, neviem aké k tomu boli poplatky ale my sme neplatili nič (resp možno je to v rámci provize pre realitku, neviem) a trvalo to asi mesiac + ďalší mesiac sme čakali na razítko z územního plánování a stavebného úřadu, že s takýmto rozdelením súhlasia (tu si ale myslím, že sa to dalo aj rýchlejšie).
  2 - My ideme následne stavať s firmou a na klíč, je tam aj ponuka že nám obehaju a vybavia všetko okolo stavbeneho povolení resp ohlášky ale ešte sme sa nerozhodli, či to využijeme alebo do toho pojdeme sami, ak s tým ma niekto skúsenosť tiež ocením
  3 - V mezičase kym pozemok nie je váš môžete jednať s firmou/projektantom, napr my v tomto čase riešime architektonickú štúdiu, v rámci ktorej nám aj sami zistia a overia podmienky pre následné pripojenie na siete a tiež sme znovu potrebovali služby geodeta, ktorý urobil účelovú mapu (výškopis, viditelné znaky sieti atd) toto nás stálo 5 000
  Kč (Brno-venkov) a to už samozrejme na naše náklady 🙂

 • @cuky_ducky  moc děkuji za odpověď. Čekáme na schválení územního plánu. Ale teď chceme majiteli říci, aby pozemek rozdělil. Snad tedy nebudeme na nic dlouho čekat. Ještě jednou děkuji 🙂

 • zdravím, my jsme si povolení "vyběhali" sami, protože projektant to měl z ruky, všechno jsme konzultovali, když bylo potřeba, hned předělal, zašli jsme na SU a zeptali se, co všechno budou potřebovat, před projektem jsme byli i na územním plánování, kde jsme se pobavili, jakou máme představu, jestli naše představa může projít, nebo ne, měli jsme štěstí, že to, co jsme chtěli, s tím problém neměli, ale určitě bych to zkusil pořešit conejdříve, než se začne kreslit finální projekt, pak se dá ušetřit čas.... doba od předání projektu po vydání stavebního povolení, vč. vyjadřovaček byla 2,5 měsíce, což si mylsim,že není špatné 🙂

 • Sponzor fóra
 • Bod 2) u nás byl projektant rychlejší, protože už znal tu naší "babu" na stavebním úřadě a věděl jak na ní (mě se s ní nepodařilo navázat rozumnou komunikaci)
  bod 3) pokud už máte budlíka od ČEZu, musíte si jen na vlastní náklady udělat svůj a zažádat u ČEZu, To trvá cca měsíc
  V době, kdy není pozemek váš, už můžete dávat dohromady projekt a zjišťovat informace na stavebním úřadě

 • Mam zkusenost s projektantem. Komplet povoleni nam vyridil rychle a odborne, ruzne pripominky uradu obratem zapracoval, my bysme nevedeli, co po nas chteji a slozite mu to tlumocili. Navic jsme si nemuseli porad zarizovat volno, on to objezdil a neco vyridil datovkou.

 • Všem moc děkuji. Projektanta určitě tímto pověříme. Zjistili jsme, že ČEZ je na pozemku, s tou tedy snad nebude problém. Voda je přes silnici na druhé straně. To vůbec nevíme, jak to bude dlouho trvat než se do toho pustí. Čekáme ještě ba schválení územního plánu a rozdělení pozemku abychom mohli pozemek koupit a vše už řešit. Ještě jednou děkuji.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
  Cihly HELUZ zvyšují akustický komfort v bytech i kancelářích
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Archiv článků od partnerů