Zasíťovaní pozemku

Dobrý den, mám koupený pozemek, kdy všechny sítě jsou do 10 metrů od pozemku. Stavbu chci však v aktuální době řekněme tak o 2 roky odložit. Samozřejmě dle situace se to může změnit oběma směry Rád bych se tedy zeptal, kdy je vhodné začít řešit dovedení sítí na pozemek a jak to pak probíhá. Kdybych teď bez projektu domu začal řešit sítě, dotáhnou mi třeba vodu a kanalizaci na okraj pozemku a tam to zaslepí? Vyplatí se to řešit teď nebo až se začátkem stavby? Ohledně elektřiny by mi udělali antoníček na hranici, jsou už tam pak nějaké pravidelné platby za rezervovaný příkon? Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Ahoj Nám udělali EL na pozemek a platíme 1.000 Kč měsíční zálohy i přes to že neodebíráme 🙂 ale na konci roku by to meli vracet 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Na skříňku od e-onu jsme čekali 16 měsíců, voda se řešila 10 měsíců.. takže je určitě lepší řešit to co nejdříve.
Odpovědět
Elektřinu určitě, zbytek přípojek bez projektu asi nevyřídíte. Elektřinu stačí 3x16A , D01d ať jsou co nejnižší platby. Pokud ale plánujete topit elektřinou tak možná více, ať máte dobudoucna rezervovaný příkon a nebyli pak překvapeni že Vám to nenavýší (nebude kapacita).
Odpovědět
Vytápění plánuji tepelným čerpadlem, k tomu solární panely, takže ani u té elektřiny si nejsem jistý, jestli 3x25A nebo 3x32A.
Odpovědět
Pokud v horizontu cca 2 let plánujete stavět, tak elektřinu zcela určitě řešte jako první, jak píše wacko - od podání žádosti do realizace je delší doba - u ZČE to trvalo od podání žádosti do přivedení přívodu a umístění rozvodné skříně asi jeden rok, jak toto zhotoví, tak si na své náklady uděláte svoji rozvodnou skříň s elektroměrem, i když neodebíráte elektřinu - platíte stálé platby, jejich výše se odvíjí od hlavního jističe - přesně jak to popsal wacko. Může buď nastavit menší jistič než plánujete - pak bude platba menší, čím vyšší rezervovaný příkon, tím vyšší platba. Ale je také možné, že kdyby jste dali na počátku 16A a pak chtěli navýšit třeba na 20A, 25A - tak Vám můžou sdělit že tam není kapacita a problém ... Co se týče vody a kanalizace, pokud to máte jak píšete 10 m od pozemku, řešil bych to společně se žádostí o stavební povolení, či ohlášku. To se budete připojovat na vodovodní a kanalizační řad a budete muset dodat projektovou dokumentaci. Jinak pokud by jste chtěl dovést tyto sítě na svůj pozemek a tam to ukončit jen nějakými revizními šachtami, tak stejně by jste museli mít projekt. Nejlepší pro Vás by bylo zkontaktovat s dotazem Vašeho místního dodavatele vody a provozovatele kanalizace a tam se na toto podrobně dotázat, ale myslím si, že nejlepší to bude řešit až se stavbou. Jestli je mezi Vaším pozemkem a přípojnými místy - řady chodník, nebo komunikace, je dobré se optat i na obci, zda se tam neplánuje v blízkém termínu nějaká rekonstukce chodníku či komunikace, pokud ano - tak by bylo třeba řešit připojení v souvislosti s tímto, protože po rekonstrukci nechtějí obce povolovat kopání v silnici a pod..
Odpovědět
@servpack Pokud budete mít třífázové čerpadlo, u něhož jde rozložit zatížení jednotlivých fází, tak by mělo stačit těch 3x25A. Budeme mít NIBE F2120 16 ( jedno TČ pro dvojdům - odborná firma tvrdí že hlavní jistič 25A stačí ). Mám na stavbě dvě odběrná místa - jedno s 20A, druhé s 25A, na 20A odebíráme elektřinu pro stavbu, na 25A i když neodebírám mám měsíční zálohu 170,-Kč a měl jsem přeplatek asi 200,-Kč, teď mi to zvedli na 190 jak jde elektřina nahoru. Když budete poptávat připojení tak se rovnou zeptejte na možnost případného navýšení, uvidíte co Vám sdělí, ale těch 25A by při rovnoměrném rozložení fází mělo stačit.
Odpovědět
Profilova fotka
@servpack nemám všechny podklady při ruce, takže nepamatuji si přesně rezervovaný příkon, ale máme jeden byt, který je před rekonstrukcí, plocha odhadem 40 m2, za celý rok se tam nedělo nic, spotřeba elektřiny 0, roční platba bez pár korun 4 200,- Kč. Měsíční platby jsou nejenom distributorovi, ale i obchodníkovi a bůhvíco ještě. Na tvém místě bych zašla nejdřív na ČEZ distribuci, aby ti sdělili, jaká je kapacita v té lokalitě a jestli je předpoklad, že tam ještě za 2 roky bude. V jedné lokalitě kolem, kde se stavělo nové trafo (z důvodu potřeby navýšení kapacity), stavělo se s rezervou cca 1000 násobku požadované kapacity. Že by mohla kapacita třeba do 2 let nestačit, je větší pravděpodobnost ve městě nebo v nově vznikajícím velkém satelitu nebo v satelitu v blízkosti nově otevírané průmyslové zóny. Samozřejmě je potřeba vyřídit povolení, to může být složité a zdlouhavé, mohlo by to zdržet začátek stavby. Nepodceňovala bych také povolení na vodu, tam to hodně závisí na obci, jestli bude ochotna souhlasit s věcným břemenem uložení potrubí pod silnicí / chodníkem. Překopání bych neviděla za tak velký problém, dá se to řešit protlakem
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?