Zastavěné plocha a koeficient zeleně

Profilova fotka
Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s výpočtem zastavenosti. Náš pozemek je rozdělen do dvou parcel, jedna se o místo s řadovou zástavbou a všechny pozemky mají dvě parcelni čísla. Jedno je u komunikace a druhé je zahrada. Jak se bude vypočítávat procento zastavenosti? Počítá se pro celý pozemek nebo pro jednotlivé parcely? A ještě otázka kde najdu koeficient zeleně, v územním plánu jsem nenašla. Dekuji
Odpovědět
Je to z plochy pozemku. A je to i logické, protože kdyby to bylo z každé parcely, tak budete mít na spoustě parcel 100 % zastavěnost.
Odpovědět
@lin18 Zadna zminka v textove casti uzemniho planu? Tak se doptejte na odboru uzemniho planovani, pro jistotu pisemne.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin v textové části územního plánu je uvedena jen maximální zastavenost. Ale o koeficientu zeleně ani ň.
Odpovědět
Profilova fotka
@jozkakomosny děkuji. U nás je to tak, že míra zastavenosti se určuje podle velikosti pozemku, čili čím menší ti větší možná zastavenost. Což právě někteří obchází rozparcelovanim pozemku. Je možné Vaše tvrzení opřít o nějaký paragraf?
Odpovědět
@lin18 Definice stavebního pozemku - § 2 odst. 1 písm. c) stavebního zákona. Plus zdravý rozum 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@jozkakomosny zdravý rozum evidentně chybí především našemu stavebnímu úřadu, který zastavenost počítá právě podle velikosti parcely a ne pozemku. Děkuji moc, aspoň vím, že moje domněnka byla správná a budu s ní moci argumentovat
Odpovědět
No vzhledem k tomu, že novému RD se vždy přiděluje samostatné parc. číslo, tak všechny takové parcely budou mít zastavěnost 100 %...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?