Antena pro RD i kdyz je optika?

dobry den, mame nabidku projektu, jako asi kazdy, hledame mozne uspory. Projekt obsahuje antenu a ackoliv je to asi 25000,- coz v celkove castce neni tolik, neni to u velkomesta, kdyz mam optiku zbytecne? Je nejaka vyhoda, jsme cely zivot z byto zvykli mit televizi pres internet/kabelovku.... druhy dotaz je k zabezpecovaci technice. Je mozne natahat nejake neutralni kabely, ktere by treba byly minoritni polozka v projektu, a pak umoznily flexibility v budoucnu, volit mezi ruznymi jablotrony/ paradox apod... ono to celkem s aktivnima prvkama muze pro RD davat az 100 000. Je to mozne, nebo vzdy kazde reseni jednotlivych vyrobcu ma specificke rozvody, ktere je potreba jiz budovat pri stavbe?
Odpovědět
Profilova fotka
Máme televizi přes internet, ale i anténu. U nás ten internet není tak stabilní, tak aby se dalo koukat. Také bydlíme u většího města
Odpovědět
@ufin22 ted jsem poptavala antenu (vcetne realizace) a pry je to kolem 10 tis. Tak mozna zkuste poptat jinou firmu?
Odpovědět
@islandia I když v dnešní době je internet OK tak nechte natáhnou trubku z prostoru pod střechu do míst kde bude asi TV to je pár korun. V tomto státě se mění mnoho věcí a pěkně rychle (ne vždy k lepšímu) necháte udělat anténu za 25000 a za 10 let bude nepoužitelná i ten kabel ztrácí na kvalitě. Kdyby došlo ke ztrátě možnosti přijímat Tv přes internet tak jestli nejste někde daleko od vysílače tak to protažení kabelu, zásuvka a anténa nebude stát více jak 5000. Trochu jiné to může být když budete mít televize tři. Pro tu zabezpečovačku nebo třeba venkovní žaluzie to jde také řešit tím krkem. Máx. bych se zeptal na firmě co to dělá na rozměr trubky, skoro vše jde řešit bezdrátem ale spolehlivost a kvalita chce drát. Berte to jen jako můj názor.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechte si udělat prostup přes střechu a eventuálně stožár (odhaduji cenu řádu tisíců) a anténu + kabel někde jinde (taky max. tisíce i pro více TV). Zabezpečovačku si nechte navrhnout specializovanou firmou, ale pochybuji, že cena bude při normální konfiguraci více jak 50 000, pokud přidáte kamery a podobně, pak i více. Ceny vypadají, že to neradi dělají.
Odpovědět
Proboha, to ta antena bude ze zlata? Kdyz si vemu, ze jsem delal loni antenu, fubu za 1200,- konzole v radu stokorun, kus kabelu za 200,- jestli vam na vsem napali takove ceny, tak to bezny dum musi vyletet na 10 mega ne 😁 za 25 litru jsem udelal komplet strechu na pristaveny pokoj 18m2 a vam to uctuji za priblblou antenu, bud jsem z marsu ja nebo oni, hezky den 😁😁
Odpovědět
@kopca89 To je s cenou v dnešní době v tomto státě standart. Chtěl bych vidět tu fakturu co by tam bylo nalhané za těch 25t. Možná že by se našli ještě nějaké vícepráce.
Odpovědět
diky vsem, dobry napad. Navrhneme to tak, ze roztaneme trubku a antenu, pokudnekdy v budoucnu bude potreba dokoupime, ale ted to nevidim. a elektronika tez preferuji jablotron, i kdyz na to ted nemam, tak alespon zakladni kabely, a pak zacnu dokupovat kamery,alamry a kourove detektory. dobry napad. diky
Odpovědět
@wpavel ja s vami souhlasim, obecne mam podobny pocit s celou realizaci na klic. Jenze po dodavkach to bohuzel nezrealizujeme, ani ja ani manzel tomu nerozumime, tak je max snaha poptat maloobchodne a vyvinout tlak na stavebni firmu....ale mam stejny pocit, nastreli to kde se da, at uz u zdiva, tak i u mensich prvku ....ukazte mi nekdo stavebni firmu co pujde tesne nad realne naklady a odvede praci dobre a hned po ni skocime :radi...
Odpovědět
@ufin22 K dobrému řemeslníkovi se těžko dostává, mají i pořadníky pak jsou řemeslníci fušeři a potom předražení fušeři. Osobně jsem stavěl za komančů a bylo to stejné, dnes se vám zdá materiál drahý za komančů nebyl žádný, ale opravdu žádný. Lidi se prali skoro o všechno. Byly tzv, koordináky podle kterých jste mohl uplatňovat nárok třeba na lepenku, tu jsem dostal za 1 1/2 roku. Co se týká té antény tak je důležité mít tam tu trubku mezi střechou a TV, aby šel dodatečně protáhnout kabel a nebo to nepoužijete nikdy, ale to bude min. ztráta. Zrovna tak u nového domu bych nechal natáhnout trubku do tech. místnosti pro FV, možná že se ceny FV ještě sníží a hlavně by se měla změnit legislativa a potom by to mohlo být zajímavé. S těmi dotačníma jsou problémy a ostatní jsou za tím dost drahý koníček, časy se mění a doufejme že to bude k lepšímu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?