DRENÁŽE A SVODY DEŠŤOVÉ KANALIZACE

DRENÁŽE A SVODY DEŠŤOVÉ KANALIZACE Má to někdo udělané úplně stejně jako na videu? Tento stavitel to dělá za mě perfektně a precizně. Pokládá KG TRUBKY (svody dešťové kanalizace) přímo nad drenáž do kameniva. Aby si DRENÁŽ zbytečně neucpal PÍSKEM nebo ZEMINOU. Udělal jsem to úplně stejně jako ja videu. Jen když jsem nad tím přemýšlel, nebude riziko proražení KG trubky? Kolem domu bude okapový chodníček, poté obrubníky a chodníky... KG trubky jsou schované v kamenivu v okapového chodníčku. Na mém domě je velká tl. fasádní izolace, tudíž KG je schované jakoby pod fasádou (přesahem). Takže by se na to nemělo ani chodit... Je jasné, že KG by bylo nejlepší dát do písku a zasypat. Ale drenáž by se zbytečně zanesla a neplnila by v budoucnu svoji funkci. Má to někdo uděláno stejně? ODKAZ NA VIDEO: https://youtu.be/EXWTkuQ9QrM Čas: 9:30
Odpovědět
@zateplovak KG se do písku nedávají je to naprosto zbytečné takový kámen nemá šanci to prorazit je to to samé jako třeba elektřina když je v té červené chráničce taky se do písku nedává. Jinak ta drenáž je dělaná normálně jak se dělá jen je tam zbytečná ta plachta nebo geotextilka.
Odpovědět
Profilova fotka
Kámen má šanci to prorazit úplně v pohodě, navíc to i výrobce zakazuje. Co povoluje je u menších světlostí do 200 mm ukládat na jemný štěrk do 22 mm - nejlépe 0 -22. Od světlosti 250 je přípustné kamenivo do 40 mm, ale to je u RD mimo žánr. To stejné ohledně chráničky a kabelu. Ostrý kamen tu chráničku prorazí jak nic, stejně pak izolaci kabelu... Takže, pokud je jistota, že v zemi není kamenivo - pak OK. Ale než to riskovat, tak raději písek. A prosívat zeminu je moc pracné 🙂 Já mám v písku vše, není to zas takový výdaj a ta jistota mi za to stála.
Odpovědět
@pyramis No, já mám nahoře nad KG kamenivo 4-8. Nešlo to řešit jinak. Mám to stejně jako na videu. Kdybych dával písek, zeminu, tak si drenáže ucpu... A bylo by to ještě horší... Plánuju udělat tam, kde vedou KG okapový chodníček, takže se po něm nebude chodit. A vedle klasické chodníky. Myslím, že na to KG nepůsobí žádný tlak. Každopádně při hutnění chodníků si na to dám velký pozor.
Odpovědět
@pyramis Jinak KG svody mám dn 125. Obsyp nad drenáží 16-32 a nad drenáží 4-8..
Odpovědět
Profilova fotka
@zateplovák Tak ten 4 - 8 shora no problem. A pokud tomu správně rozumím, tak zespodu je to položený na 16-32, což je furt relativně malý kamenivo a když shora nebude tlak, tak bych byl v klidu....
Odpovědět
@pyramis No, shora tech 4-8 jsem daval pro pocit, ať se to neprorazí. Pod tím je 16/32. Drenáž mám udělanou poctivě. Funguje fakt dobře. Pak pošlu foto. Pristlo mi skoda, to davat nejak do písku, pak bych si ji ucpal časem určitě. No právě, že ty KG budou schované v okapovém chodníčku. Shora si myslím, žádný tlak nebude. Je to tak 10-20 čísel schované pod kamenivem 4-8. A nahoru dat jen poprašek nějakého hezkého kameniva na okapový chodníček. No, dělal jsem to podle videa. A stavitel se mi zdá, jako profík.
Odpovědět
@edison101 Psal jsem zprávu, mrkni prosím...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?