Loxone

Profilova fotka
Velmi jsme se nadchli pro inteligentní dům od Loxone, ale dnes jsme obdrželi cenovou nabídku něco málo přes 900 tis. Kč a naše nadšení samozřejmě opadlo. Proto se chci zeptat, zda tu není nějaký nadšenec, který by nám pomohl zprovoznit inteligentní dům za nějakou rozumnou cenu. Můžete mi poslat zprávu nebo na mail Majka.kl@seznam.cz. Děkuji. Majka
Odpovědět
@majkakli Hold krásné a úžasné věci něco stojí a nemůžou být pro každého. Loxone je asi zatím jediné profesionální a spolehlivé řešení. A pokud to u nich máte za 900, tak nějakými čínskými náhradami a homemade amatérismem se pod 500 nedostanete ani omylem. Spíš budete oscilovat mezi 600-700 tis. .
Odpovědět
@majkakli Musíte si ujasnit, co od toho očekáváte, třeba vyškrtnutím barevných světelných scén a audio systému docela ušetříte. Pokud nejste hračičkové, nepotřebujete ani elektroměření. Já si chytrý dům ořezal na automatizaci žaluzií se světly, ovládání rekuperace a klapek pro zvýšený odtah (to snad dodělám mezi svátky) a záplavová čidla pro zavření vody. Až pořídím zabezpečovačku, budu mít informace z magnetů a PIR čidel. Já to mám na Foxtrotu, ke kterému mám větší důvěru a přítele na telefonu, ale i tak jsem v tom za 50kKč bez DPH za železo (a není to za ceníkovou) bez projektu, kabeláže, drátovačky i programování .
Odpovědět
@majkakli souhlasím s @kofejn. Mám to velice podobné. Žaluzie, světla, odemykani dveří na rfid, napojeny okna přes magnety na zabezpecovacku, vodu, TČ a nejake drobnosti specifické. Jsem tam v komponentech za 100k plus práce cca 10-20k. Pokud dáte všude loxone vypínače, tak mi to dělalo treba 50k, takže mám 1 a ostatní klasické a naprogramuji se, stejně pak pojedu vše z tel. Nepočítám cenu kabelů (zatím jsem na 1km a odhaduji 0,3km ještě) a jejich tahání.
Odpovědět
Profilova fotka
Řeknu svůj příběh. Čekal jsem od automatizace hodně, ale reálně ovládání žaluzií nepotřebuji, protože žádné nemám, ovládání vzduchotechniky nepotřebuji, protože 10x ročně něco nastavit na dotykovém barevném displeji dodaném se vzduchotechnikou nepotřebuje automatizovat. Zdroje tepla - klimatizace se řídí sama a změny se mi lépe dělají na originálním ovladači, ale vzhledem k akumulaci domu jsou pouze velmi řídké. Přímotopy jsem letos měl puštěné 3 na 1 týden, kdy bylo -15. Chtěl jsem ke každému přímotopu termostat s centrálním řízením, ale vzhledem k použití 1x ročně nepotřebuji. Zabezpečovačku mám k vůli certifikaci Jablotron a ovládá mi navíc při zaalarmování jedno relé, kterým vypínám některé okruhy v domě a přívod vody. Takže zbývají světla a některé zásuvky s časovači. U světel jsem raději použil více okruhů v hlavní místnosti - 17 a ovládání přes tlačítka mi vyhovuje. Ovládané zásuvky mám přes wifi a aplikaci v mobilu, navíc se dají ručně zapnout a vypnout tlačítkem. Zbývají kamery, kde i tu jednu, kterou jsem instaloval, používám pouze, když někdo zazvoní (přijde notifikace přes alarm). Poslední prvek na který se chystám je vysavač, ale ten má svou aplikaci a napojení na asistenty, stejně jako venkovní osvětlení nyní "stromečku" twinkly. Investice byla pouze do částečné hvězdicové struktury kabelů a internetových, zabezpečovacích a datových CAT5e. Dohromady asi 3km. Zbytek má automatizaci již v sobě, nebo pomocí chytrých zásuvek za 300Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
@majkakli na FB je skupina jmenuje se "neslobytolevnejc" a je to presne jak pisete, udelejte mi vec, která stoji míček, za 500 ale uplne stejne funkci, hezkou...udeljete to treba v noci, kdy se Váš čas nepočítá a pod. Ono to takto skutecne v realnem svete nefunguje, i to, ze sem pisu tenhle prispevek, neco stoji, nekdo musi platit tu elektriku na ketre mi bezi notas, telefon, obed, teplo apod a taky nekdo musi zaplatit tu zkusenost a tu zrucnost, kdyz tomu nekdo rozumí. Takze pokud máte nabdku za 900 tak ji vemte, nastrete si jeste plus 300 na dodelávky a dalsi veci navíc a řešte spíš to, aby to za ty peníze bylo skutečně funkční, podle Vašich predstav. Ono kdyz to ve finale zacnete probirat a delat treba projekt na elektro, naskacou vam dalsi pozadavky u kazde mistnosti uplne jinak, nez si myslite ted. Mám Loxone 4roky, 2roky jsme to vymyšleli a pokud budete chtít, muzeme to probrat. Mám celou instalaci rozdelenou na nekolik invsticních cástí aby to bylo pro mne financne unosne.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 no tech cinnnosti ve finale ale delas celkem dost a tezko rict, jestli si doma zapnout zasuvku na wifi, kdyz mas ovaldani jenom ty. Nebo i jini clenove domacnosti?
Odpovědět
@majkakli Co všechno chcete ovládat, resp. co máte v ceně?
Odpovědět
V roce 2013 jsme si nechali udělat "chytrou domácnost" protože jsme hloupí a líní že....a za blbost se platí, tenkrát se nám protočili panenky nad 350t. Prioritně jsem to brali jako investici s tím, že už několikrát jsme nemovitost "otočili". Z těch "featurinek " reálně využíváme asi jen polovinu, klasika-větrání, vytápění a chlazení je zbytečné, to stejně potřebujete, zabezpečovačka nás jen párkrát vystrašila. Chválím si osvětlení, to má smysl, ale multimedia a úklid je na.... Dnes má loxone více konkurentů a to především v ceně. Ale servis a záruky a řešení v budoucnu nemá konkurenci. Tam kde má třeba jablotron 5let, tak 10 let už za 200% příplatek.
Odpovědět
Profilova fotka
@ozzy77 Na zásuvky mám pouze časovače, které se jednou nastavily a od té doby na ně nikdo nesahá (osvětlení grow rostlin). Aplikace může mít i více uživatelů, ale je pravda, že jsem je dosud nepřidal - čím více možností, tím více chyb.
Odpovědět
@panlorenc Byl třeba za těch 8 let nějaký servis?
Odpovědět
@martin_s Každý rok, nutná aktualizace SW...a v roce 2017 s přechodem na mobil dalších 20t.
Odpovědět
@panlorenc Aktualizace je doporučená, nikoli nutná. Je zadarmo a od verze 7.1 se dá nastavit jako automatická. A za co jsi zaplatil oněch 20 tisíc? To slyším (čtu) poprvé.
Odpovědět
Článek se načítá
@pepitocz Zkus si někdy úplně vypnout update TV, PC, či mobilu....Ono někdy stačí přejmenovat po 10 letech firmu. 20t za ovládání z mobilu, které jsme od začátku neměli.
Odpovědět
@panlorenc U průmyslových automatů se dělá update jen když je potřeba doprogramovat funkci nebo přidat kartu, která je dostupná jen v novém firmweru, pokud je PLC "vystrčený" do netu jen tak bez firewallu, tak kvůli zabezpečení nebo pokud si programátor udržuje jen jednu programovací verzi. Platí že co funguje, do toho se nerejpe.
Odpovědět
@panlorenc Za ovládání z mobilu se nic neplatí. To tě asi dodavatel podojil...
Odpovědět
@pepitocz Asi nebylo ovládání v roce 2013 funkční.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, vy co máte chytrou domácnost. V jakém rozvaděči to máte umístěné. Chystám se na velikost 2000x1000x40mm.
Odpovědět
Profilova fotka
Těch 40mm hloubky je předpokládám překlep 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@petr86 je ultratenký 🙂 tzv minimalistický 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
ano. 400mm.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?