Plot u cesty

Zdravím mám pozemek široký 12m mám na něm bungalov a vedle mistní cestu k sokolovně chci plot ale dnes jsem byl na obci a tam mi řekli že můžu postavit ale 2m od cesty ale tose mi moc nechce je nějaká vyjímka?
Odpovědět
@jirkajn Vyjimka není. Pokud ho chcete do hranice, musíte si ho si ho nechat řádně povolit. A pokud soused (tj. obec) nebude souhlasit, tak máte smůlu.
Odpovědět
@jozkakomosny to, jestli máte smůlu, posoudí stavební úřad ... ale počítejte s tím, že pokud obec se stavbou nesouhlasí, tak to řízení bude trvat dlouho ...
Odpovědět
Tak to je v prdelce
Odpovědět
@xkarlos Je to trochu jinak. Stavební úřad to posoudí, ale na základě stanoviska obce. A pokud obec, která je rovněž silničním správním úřadem pro místní komunikace (což je uvedený případ) nebude souhlasit, tak bez jejího kladného stanoviska to musí stavební úřad zamítnout. Takže se to nepotáhne, bude to relativně rychle.
Odpovědět
@jozkakomosny Potřebují silniční správní úřad, když nebudou dělat sjezd?
Odpovědět
@jozkakomosny tak to slyším poprvé, že má obec taková "privilegia" .. člověk se učí celej život 🙂 ...
Odpovědět
@puhelin Pán to chce dělat v hranici silničního pozemku. Takže by se k tomu vyjadřoval i DI. Buď pro silniční správní úřad, nebo samostatně. Ale to je v podstatě jedno, nikdo to nepovolí.
Odpovědět
@xkarlos Je to že zákona o pozemních komunikacích. A komické je, že obec je silničním správním úřadem jen pro místní komunikace, pro účelové už ale ne. Zákonodárci byli asi nikoliv střízliví. 🙂
Odpovědět
Ja to nemusim mit nalepený až na silnici ale třeba 50cm nebo 1m bych zkousnul ale 2 to je jako dost
Odpovědět
A co tůje musí na ně taky bejt povolení?
Odpovědět
@jirkajn Nemusí. Túje nejsou stavba. Ale musíte zase dodržet vzdálenosti podle občanského zákoníku.
Odpovědět
@jozkakomosny A Ta je kolik nemůžu to najít
Odpovědět
Článek se načítá
@jirkajn § 1017 (1) Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků, a vysadil-li je nebo nechal-li je vzrůst, aby je odstranil. Nestanoví-li jiný právní předpis nebo neplyne-li z místních zvyklostí něco jiného, platí pro stromy dorůstající obvykle výšky přesahující 3 m jako přípustná vzdálenost od společné hranice pozemků 3 m a pro ostatní stromy 1,5 m. (2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, je-li na sousedním pozemku les nebo sad, tvoří-li stromy rozhradu nebo jedná-li se o strom zvlášť chráněný podle jiného právního předpisu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?