Studna

Zobraz úvodní příspěvek
Můžu se prosím zeptat na kolik Vás vyšla vrtaná studna na klíč v poslední době? Děkuji za odpovědi
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@edison101 Zakalená není, budu dělat rekonstrukci a určitě bych si ji při té příležitosti nechala ještě prohloubit
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsem dneska nafotila.
Odpovědět
Ahoj všem, uvažuji o studni. Co všechno bude potřeba vyběhat po úřadech a vyplatí se vůbec studna, když vidím ty ceny? Díky všem
Odpovědět
@drn Bude toho potřeba moc, jednak projekt, žádost na stavebním, jestli chcete nad 30m, tak myslim dokonce báňské povolení atd.... Ale při cenách vody, pokud budete využívat doma, tak se vyplatí
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha navratnost bych nepocital ja mam kolem 70 let 🙂)
Odpovědět
@drn nechali jsme si dělat studnu letos, respektive máme zatím vrt - 30 metrů. Ještě není zcela hotovo. Zařizuje nám to celé firma (projekt, hydrogeologický posudek, veškeré oběhání na úřadech - doporučuji). Je to docela na dlouho celé řízení. Oslovili jsme firmu v říjnu 2021 a až v květnu byl vrt. Ten nás vyšel (čisté vrt) na nějakých 66 000 (bez projektu a hydrogeologického posudku) + budeme ještě hradit osazení atd. Ale to už nebude taková částka. Já jsem studnu chtěla vždy, mám hroznou spotřebu vody 😁 a jelikož jsme nakonec koupili pozemek kde je studna nutnost, tak nám ani nic jiného nezbylo, ale jsem ráda. Jinak účtovali nám ceny platné za rok 2021. Letos sice tato firma prodražila, ale nic extrémního. My měli cenu za metr 1700 Kč. A dnes firma prezentuje cenu na rok 2022 1800 Kč. Hodně záleží, kde budete mít vodu, ale i jaký máte podloží.
Odpovědět
@geodett Tak pokud to dotyčný člověk využije kromě zahrady na sprchu a WC tak to ročně muže být třeba 5 000kč... Což už se dá, ale já bych osobně volil kopanou než nějaký vrt, který se po 30,40 letech zanese a musí se vrtat druhý
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha no to ja chtel puvodne taky 46 m mne nikdo studnu kopat nechtel 🙂 vrt se idealne musi udelat s obsypem aby vydrzel, ale zanest se muze sazmorejme vsechno casem a do toho vrtu se pravda blbe leze
Odpovědět
@geodett Záleží na podmínkách, tady u nás stačí 4 nebo 5 metrů a máte 2 až 3 metry vody v kopané studni, kdy ani v horku největším kdy 2 měsíce nepršelo není s vodou problém a pořád je tam polovina aspoň
Odpovědět
@vladimir_sacha Mám v plánu bazén, tak jsem myslel na dopouštění vody + zalévání zahrady. Barák je postavený po kolaudaci. O využití studniční vody v domě jsem neuvažoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@edison101 Kalná není a už mám rozbor - byla sleva a řekli mi, že se dá vyčistit, není tam nic, co by se nedalo vyčistit a dusičnanů je méně než v coca cole 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?