Cena za projektovou dokumentaci

Zobraz úvodní příspěvek
Dostali jsme nabídku na zpracování architektonické studie, projektové dokumentace (projekt pro provádění stavby) od architekta. V ceně máme také vyřízení úřadů. Cena cca 240 000 Kč s DPH Dům o velikosti 5+1 (i s garazi max 150-180m2). Kolik jste vy platili za zhruba takto velký dům? Cena za dozor? Kolik jste platili? Jak často chodil na stavbu, jake jste meli podminky?
Odpovědět
1
2
Nevím, jak to posuzují ostatní, ale já bych za projekt nedal víc, jak 5 % ceny domu. A i to mi přijde dost. Když se vezmu dnešní ceny, přijde mi reálné dát u standardního domu (tedy "archektonicky bezcenný) tak 3 % (stavba za 3m Kč je to pak 90.000,-). Samozřejmě záleží na typu projektu, ale porovnávat podle mě nejde - hruška v jednom marketu stojí 60 za kilo a v druhém 90 a to se jedná o generické zboží.
Odpovědět
@kazihorka A dal by si za projekt více jak 5% z ceny domy, když bys věděl, že dostaneš podrobnější / komplexnější detail v projektu, který ti v budoucnu ušetří ještě více peněz a času? Neboli hrušku která je dražší, ale zároveň zdravější, chutnější? Češi jsou v tomto nepochopitelní zákazníci 🤔
Odpovědět
@kazihorka Tak jsem to teda porovnala na %. Nenapadlo me to nikdy takhle pocitat, ale u nas to vychazi cca 3.5% celkove ceny domu. Myslim studii, provadeci projekt dohromady.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli jednu nabídku na komplet projekt od studie po detailní realizaci, včetně výpočtu teplených ztrát a jiných info pro pasivní stavby za 125 tis. bez DPH. Bylo to bez dozoru samozřejmě. A je to 5 let zpět, společnost Partika. Jednatel firmy mi přišel sofistikovaný, postupem času se tu objevili i negativní recenze, ale to je obecný problém. Nevím zda a jak ještě fungují. My nakonec šli cestou svépomocí a detaily si řeší manžel sám se stavebním dozorem. Ten nás vyjde na celou stavbu asi na 50 tis. Za projekt jsme mu dali myslím také tak 50 se vším všudy (úřady, průzkumy, povolení) a architektce za studii 20 tis. Ale podobné ceny jako máte jsou pro realizační dokumentaci od dobré firmy obvyklé.
Odpovědět
@esmeralda2 Dobry den, mohu pozadat o kontakt na projektanta?
Odpovědět
@panlorenc Dobrý den. Záleží, na čem by se pak mělo uspořit a zda by to bylo garantované. Vše se musí vyvážit.
Odpovědět
Dobrý den Já uvažuji o projektu od atelieru nedatelier.sk. Mě osobně se moc líbí. Favorit je Dum IZO. Ceník tam maj v eurech jenom pro inspiraci... Přiští měsíc jdu na konzultaci.....
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?