dispozice domu

10. srp 2021250

Zdravíčko, co říkáte na tenhle nákres domu? Je tam něco, co byste změnili?
Budu ráda za každou připomínku ☺️👍

• 1) zkuste se zamyslet, jak v tom domě budete fungovat tzn.jak probíhá váš běžný pracovní den ráno, návrat z práce a večer - prostě věci, které děláte každý den
    Příklad - přijdu z práce, potřebuji někam dát klíče, odložit si pracovní kufřík, zavěsit svršky, následně se prezuji, jdu si umýt ruce, následně vyhazu věci z kapes - peněženku a telefon na místo, kde nebudou vadit a zároveň uslyším telefon, jdu se převléct do domácího.....
    Když si takhle napíšete celý váš běžný den a víkend zvlášť, vyplynou vám hned z vašeho návrhu různé věci. Já když bych si představil, že žiju ve vašem domě, tak by mi vadilo že ráno budím celou rodinu, tím že běžím půlmaraton do kuchyně a zpátky cca 3 krát ( ke snídani a zpátky, převléct se, pak se ještě rozloučit). Dále je víkend, krásné slunečné ráno a mám chuť otevřít balkonové okno dokořán na terasu a pořádně se nadechnout čerstvého vzduchu - nemůžu, není tam. Je víkend, grilujeme na terase s návštěvou, pokydam si oblečení, opět půlmaraton do šatny za ložnicí... takových příkladů by se dalo vymyslet.
    2) opět málo úložných prostorů, hodně velké plochy komunikačních prostor - vyhozené peníze, asi bych zvětšil tu koupelnu naproti zádveří a umístil jinam ty vstupní dveře
    3) zbytek vám tady určitě řekne spousta jiných lidí, já jsem spíše na technické řešení 😉

• Naprostý souhlas s komentářem výše. Samozřejmě záleží na vás a vašich preferencích, takže může takto uspořádaný dům vaší rodině naprosto vyhovovat, ale spoustě jiným ne. Kromě výše uvedených příkladů by můj muž ještě argumentoval, že to má daleko z postele k ledničce 😃 (je hubený, ale večerní nájezdy na ledničku jsou u nás pravidelné). Ale to chápu, že ne každý řeší 🙂 Mě by hodně vadila ta dlouhá chodba, navíc vlastně dvojitá, protože k TM je další chodbička. Raději bych dala vstup do TM z té chodby a přidala šatník k té menší koupelně. Nechtělo by se mi po příchodu z venku vždy letět až do té šatny u ložnice se převlékat. Z ložnice bych dala francouzské okno směrem do zahrady.

• Jenom drobnosti, jak bych to chtěl pro sebe:
    - kuchyň bych řešil jako dvě I (trošku zvětšit zádveří na úkor chodby) s plnohodnotným ostrůvkem, jídelní stůl posunul dolů na střed okna (to až na zem a s výškou tak 2,5m)
    - u dolního pokoje posunul dveře, aby nevznikal zub
    - u středové koupelny bych zrušil pomocnou chodbičku
    - v ložnici bych posunul příčku šatny na minimální šířku 180 nebo lépe více i za cenu zrušení komody v ložnici (stejně je asi nepotřebná a dveře směřují přímo k ní), nebo vyměnil pořadí šatna/ložnice (osvědčuje se při různé době vstávání)
    - předpokládám, že u nového domu bude rekuperace, takže dle mých zkušeností v ložnici stačí okno, které máme stejně trvale zatažené blackout závěsy. V šatně by se asi okno hodilo, klidně s bílým sklem.
    - nevidím, jestli je zastřešená terasa, ale pokud je, zvážil bych přidání okenní plochy.

Většina věcí záleží na umístění na pozemku včetně orientace na světové strany - to tu chybí.

• Sponzor fóra
  • Taky souhlasím s návrhy výše.
    V obývacím prostoru je místa na tancování, ale všechno je daleko. Jídelní stůl bych dala víc do prostoru a stejně tam bude spousta místa. Zvětšila bych spíž. TV je daleko od sedačky cca 5m? to je na promítací plátno!
    Do kotelny vstup z chodby a tu malou koupelnu oddělit na samostatnou a ještě zbyde místo v chodbě na vestavnou skříň.
    Pro mě je daleko z ložnice na WC, co přidat jedno do koupelny. Druhé v té malé koupelně jako pro hosty a to u vchodu bych zrušila a rozšířila zádveří.
    Z ložnice dveře na terasu by se mi taky líbily 🙂
    Celkově bych se víc zaměřila na konkrétní nábytek v místnostech, třeba ten dětský pokoj asi takto nebude ........

• Určitě bych zvětšila špajz. Přidala okno do obýváku a šatny. V koupelně bych chtěla i sprchový kout. Na WC to u vás budou mít návštěvy z ruky. Ta prázdná plocha v místě jídelního stolu mi přijde plýtvání místem - nevyužité místo.

• Ta satna u loznice je priserne uzka. Chcete tam mit saty na raminkach? Pak by hloubka skrine mela byt temer stejna, jak hloubka kuchynske linky.

• Tak skoro totožný dům máme postavený a bydlí se nám zde dobře 👍😋

• Jen nemáme záchod na "chodbě" a o to máme zvětšený pokoj, v obýváku máme rohové okno, v kuchyni větší spajzky. V ložnici máme druhou, vlastní, koupelnu. A do kotelny chodíme z delší strany chodby

• Děkuji za všechny připomínky 🙂 Některé se mi líbí a zkusím to nadhodit doma.. Nicméně ve stejném domečku jsem byla na návštěvě a v pohodě. 🙂

• Hodně jste psali, že byste dali vchod do kotelny jinam a zvětšili koupelničku...
    Zkusila jsem to. Líbí se mi, že je to větší prostor - na dispozici, by se ješte popřemýšlelo..
    Ale říkám si, jak by to bylo se zápachem kvůli krbu, všechno by to šlo do spací zóny. A akorát se zvětšila vzdálenost z obýváku na přikládání do krbu...🤔

• Proč je kotelna na tom nejlepším místě v domě , co se navazující terasy týká ?
    Proč nemáte aspoň malé okno v šatně ?

• Sprcha?

• @sahrazad1  Kvůli krbu, bude přikládání zezadu. Okno jsem zvažovala, prvotně tam i bylo. Četla jsem různé diskuze, tak jsme si to nakonec rozmysleli..
    @guteman   Sprcha bude jen v menší koupelničce z kotelny, když se dojde z venku..

• @sarinecka3  No jak to tak ctu mate to uz v hlave poskladane, tak neni treba dalsi diskuze, stejne si to udelate jak jste si to namysleli. Ale preci to uzke vysoke okno by v te satne bylo dobre, cerstvy vzduch je cerstvy vzduch a svetlo z nej taky neni k zahozeni.

• @guteman  nám třeba okno do šatny rozmluvili, oblečení máme na ramínkách a sluníčko ho prý sisuje, když není ve skříni. Takže máme taky šatnu jen jako kutloch a nevadí to

• Sponzor fóra
  • @andik.cz ano, to bylo jedno z negativ, co jsem taky četla 🙂

• Ahoj. pozri si velkost nabytku a zadaj si ho tam v mierke.
    Do vstupu jedny dvere, zo vstupu do chodby mozno zasuvacie. Do obyvaku jednokridlove alebo zasuvacie, aj tak budu vacsinu casu otvorene. ked dvojkridlove, budete prechadzat jednym kridlom a druhe otvorene bude esteticky zavadzat.
    Do kuchyne poriadny ostrov - hlbka min 80 cm, inak to vyzera ako zabudnuty kusok ostrova.
    Pre jedalensky stol mas dost priestoru, daj ho do priestoru, otoc o 90°.
    Kuchynu si rozloz uz teraz. V spajzi bude mrazak? Bude vam robit teplo, treba mysliet na odvetravanie, alebo ho dat do TM.
    Do satnika poriadnu skrinu, na hornu stenu by som dala okno a pod okno komodu.

Co sa tyka kotolne, wc a sprchy, skusila by som dat sprchovnu k terase, s pristupom aj z chodby, aj z terasy a dalsi pristup do kotolne z chodby oproti vstupu.
    Je super odbehnut si z terasy na wc a z bazena hned do sprchy, hlavne s detmi.

Nevyuzivate viac sprchu ako vanu?

• my teda okno v šatně máme, ale máme tam i žaluzie, moc si to neumím bez okna představit, ale s tím oblečením a sluníčkem tak na tom něco bude 🙂

• @lenkito10   super děkuji za poznámky. Nábytek a dveře jsou tam jen tak hozený..
    Posuvné dveře mám v plánu, nejraději bych je dala všude 🙈🤣 zádveří i obývák určitě.
    Mrazák ..no ten než bude, ale už teď jsem přemýšlela kam ho do budoucna dát. Kdyby byla menší špajz, tak by se vešel i do kuchyně vedle ledničky. Uvidíme, rozhodně ve špajzce odvětrání chceme.

Nn u nás jede nejvíc vana. Sprchu bychom ani nepotřebovali, ale zase jsme si říkali, že když třeba přijdeme ze zahrady špinavý, tak ať nelezeme přes celý dům..

• Ked si tam zobrazis nabytok v mierke, aj hrubku stien, vsetko sa ti to poposuva.
    Mame do kupelne pristup z terasy, z bazena hned do sprchy, (ked nemame cas schnut) alebo nohy umyt hned v sprche. Je to prakticke. Ale je to kupelna pre deti, kde permanentne maju osusky. Ja uz si tu osusku do ich kupelne premiestnim.

• Já bych třeba v původním návrhu zrušila příčku a otočila sprchu + WC, zvětšila by se tím chodba, nebyla by to taková nudle s hromadou dveří

• Já osobně, bych nechtěla WC zavěšené na stěně do obýváku. Postřehla jsem u kamarádky, která to tak má, že jak šla na malou, tak to bylo slyšet 😳. Neslo se to tou zdí. Mají Ytong.

• @candat  Taky jsem to říkala 😁 Nicméně projektant tvrdí, že to bude v pohodě. Je tam silné zdivo..🤔 Já mám spíš strach z toho druhého záchodu, co je vedle pokojíčku. Jsou tam plánovaně užší stěny. Tak to jsem hned zavrhla. Tak uvidíme ☺️

• @sarinecka3  Silné zdivo nevidím a z praxe nevěřím, že to nebude slyšet. Možná by stálo za to mít odhlučněný odpad (někde jsem ho viděl). Při posunutí dveří na WC by jej šlo otočit o 90°, ale zase zůstává problém umyvadlo se sprškou po levé straně - přece jenom je leváků o dost méně.

• @radim2015  Obývák. stěna je naplánováná 300mm a jinak 150mm 🤔 prej to bude stačit 😁

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat