Doložení dokumentů projektantovi

Dobrý den, prosím, potřebovala bych poradit. Máme doložit projektantovi dokumenty a s těmito si nevím rady: a) Plánovací dokumenty – případné územní rozhodnutí, územní plán, regulativ - prosím, kde sehnat? Na stavebním úřadě? b) Vyjádření o umístění všech správců sítí + podmínky pro připojení - každá společnost má na stránkách něco jako formulář pro vyjádření o umístění sítí, to chápu. Jenom vodu vlastní obec, kde tedy vzít tento dokument - u obce? e) Vyjádření od všech ostatních dotčených orgánů - prosím o upřesnění, jakých a kde vzít, pokud někdo víte. Děkuji moc za případné rady... a přeji hezký den.
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova Když něco neumíte a potřebujete to, tak to musíte prostě zaplatit někomu kdo to umí....třeba váš projektant a jmenuje se to zajištění inženýringu stavby. Snad si už dneska nikdo nemyslí, že je to o pár formulářích na úřadu! Počítejte nejčastěji 15-30tis.
Odpovědět
@panlorenc No...takže pane Lorenc, projektant nám bude vyřizovat všechny papíry samozřejmě za určitou částku, ale ve smlouvě je, že nejdříve my musíme doložit tyto dokumenty.
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova asi nerozumíme, jaké "všechny papíry" vám vlastně bude projektant vyřizovat .... ptz právě ty tzv. vyjadřovačky, které zmiňujete, jsou ta největší část. A sranda to opravdu není - pokud nemáte dostatek volného času a nervů na jednání s úřady a velkými firmami. Hodně lidí si právě za tohle zaplatí někoho, kdo ví, co všechno musí a jak to kde chodí Možná tím myslí, že za Vás podá hotový projekt na Stavební úřad 🙂
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova Dobrý den. Souhlas s výše publikovanými komentáři. Když se podívám do dokladové části projektu, tak je to podstatná část, co projektant v rámci inženýringu zajišťoval. Pokud mu toto dodáte, tak si to na stavební úřad můžete dát sami.
Odpovědět
Dobrý den, toto je opravdu práce projektanta, který za vás vyřizuje stavební povolení. Nás to stálo 12000 a VŠE z vašich požadavků zařídil pan projektant. Pokud mu platíte okolo 15000 a výše za inženýring, nenechte se okrást.Pro něj to je brnkačka, je to jeho práce. Nebo ať vám poradí, kde to najít. Pokud není ochotný, vyměňte ho. Moc lidí vám asi tady neporadí, každý rozumný si zaplatí inženýring. (ten si asi platíte, tak se nenechte odbýt a okrást ještě před začátkem stavby) Těch papírů je neskutečné množství, šílenost...
Odpovědět
Profilova fotka
Mi vše zajišťoval projektant, ale na stavební úřad jsem to nesl osobně 😉
Odpovědět
@norikakaa Ano, chce si vzít 18.000,- za inženýring, chtěli jsme aby vyřidil veškeré papíry a pak přijde návrh smlouv s tím, že mu máme dodat tyto dokumenty : Objednatel se zavazuje doložit zhotoviteli následující podklady: a) Plánovací dokumenty – případné územní rozhodnutí, územní plán, regulativ b) Výškopis a polohopis stavebního pozemku c) Radonový průzkum d) Vyjádření o umístění všech správců sítí + podmínky pro připojení e) Vyjádření od všech ostatních dotčených orgánů Takže správně by si toto měl vyřídit sám. Protože když mu toto dodám, tak si vezme 18tisíc, jen za to, že to doloží na úřad... takže zloděj.... Achjo... to je strašná domluva dneska...
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova 😄 Takže ve smlouvě máte, že projektant vyřizuje VŠECHNY papíry, .....ALE nejdříve mu ty papíry musíte doložit. 😄
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova dost možná Vám dal jen špatný návrh smlouvy - tj. variantu BEZ zajištění inženýringu z jeho strany .. jinak by to byla opravdu drzá zlodějina
Odpovědět
@mp77 No nevím... v cenové části má zahrnutý i inženýring 18.tisíc Kč. 😞 Bylo by to fajn, kdyby to byla chyba... protože toto mi hlava nebere.. přítel staví dřevostavby a je to jejich projektant (firmy) ... samozřejmě mu budeme muset zavolat a zeptat se, za co si tedy účtuje těch 18tisíc, když většinu papírů chce ode mě.
Odpovědět
@panlorenc Omlouvám se, měl jste pravdu. Opravdu to tak vypadá, že si účtuje 18tis. ale papíry chce po nás. Budu to řešit a vypadá to, že pana pošleme do pr....
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova Prosím, není možné, že je těch 18 000 za projekční práce? (tedy úprava typového projektu) Ale to mi přijde zase strašně málo. ( My platili 50000 za naprojektování domu a vyhotovení projektu stavebního povolení) a těch 12000 za inženýring, tedy vyřízení stavebního povolení, vč. veškerých vyjadřovaček od úřadů.
Odpovědět
Článek se načítá
@norikakaa Ve smlouvě je to přesně takto : Název položky cena Platba před zahájením prací 22 000,- Kč bez DPH Studie k projektové dokumentaci 22 000,- Kč bez DPH Projektová dokumentace 22 000,- Kč bez DPH Inženýrská činnost 18 000,- Kč bez DPH S tím, že jsme mu vysloveně řekli, že potřebujeme aby za nás vyřídil papíry, protože by nám to trvalo a úplně všemu nerozumíme. Odepíšu mu na email na ten návrh smlouvy, aby mi vysvětlil za co si účtuje těch 18tisíc jako inženýrská činnost, když dokumenty chce dodat po mě a to je přesně ten krok, kterému jsme se chtěli vyhnout. Proto jsme byli ochotni dát 20tisíc navíc za vyřízení papírů. Každopádně děkuji moc... všem... máte pravdu, taky mi to přijde jako zlodějina.
Odpovědět
@charlotte_schonweitzova Ono je přinejmenším hodně podezřelé, že za studii a projekt má stejnou cenu.
Odpovědět
@panlorenc Souhlasím s vámi.. to je taky divný. Dnes mu budeme volat aby se nám k tomu nějak vyjádřil... Tak jsem zvědavá, jak si to odůvodní.
Odpovědět
Uvedené "papíry" jsem si vyřizoval sám, nic těžkého to nebylo. Od projektanta jsem obdržel seznam institucí, na které se mám obrátit a co od nich vyžadovat. Seznam firem, od kterých jsem měl žádat "vyjadřovačky" mi zase poskytl stavební úřad.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?