Jak vylepšit půdorys

Je tady spousta šikovných lidiček, a tak doufám, že by mi někdo mohl poradit jak vylepšit půdorys. Největší problém je pro mě kuchyně, něco mi na ní nesedí. Pomůže mi někdo? Ještě světové strany - vchod je na východ.
Odpovědět
Jaky mate rozpocet?
Odpovědět
Profilova fotka
Kuchyňka je malá, ale pro mnohé to stačí. Mi se nelíbí ložnice/šatna/koupelna. Určitě bych uvažoval o přístupu do jedné koupelny s WC z terasy. Asi bych zrušil okno napravo a postel umístil na tuto stěnu, ať nejsou dveře za hlavou. Taky nevidím technickou a úložné prostory.
Odpovědět
To schodiště máte jen jako výlez na půdu? Pokud je to tak, tak zabere strašně moc prostoru. Nevidím, že by jste to měli na patro. Kuchyň mi taky přijde celkem malá.
Odpovědět
@radim2015 děkuji za připomínky. Nyní mám kuchyň ještě menší, ale ráda bych o trochu větší, nejspíš ji zvětšit na úkor špajzu. Koupelna u loznice je tak divná z důvodu dveří na terasu, v původním plánu byla v ložnici postel otočení, tak jak píšete, ale manžel má jedinou podmínku a to koukat ráno z postele do zahrady. 🙂
Odpovědět
@candat schodiště je do sklepa. Pozemek máme na mezi cca 1,7m výškově nad silnici. Takže barak bude částečně podsklepeny.
Odpovědět
@peyki dík za vysvětlení.
Odpovědět
Malá kuchyň by nevadila, ale malá pracovní plocha vadí.
Odpovědět
@peyki mě osobně vadí počet rohů a zákoutí v tom domě a špatné rozložení kuchyně, šatny i koupelny rodičů. Je to velký dům a více bych ho srovnala, trochu prohodila místnosti uprostřed a tím bych vytvořila větší šatnu a koupelnu rodičů s jiným vchodem, aby dveře nebyly hned u postele, kde se poté nevejde ani noční stoleček. Pokusila jsem se to nakreslit aby to dávalo smysl. - kuchyň bych zvětšila, klidně na úkor spíže (však budete mít sklep a když se vejde bude tu prostor i na spížovou skříň), dala bych zde na jednu stěnu podlouhlou sestavu (klidně bez okna, jen vysoké skříně) a před to doprostřed velkorysý ostrůvek, kde by mohl být dřez i varná deska - obývací část bych zarovnala víc s terasou (stěnou domu, která pokračuje k ložnici) - záchod dala hned k obýváku (aspoň ho návštěva hned najde, zde se smazalo umyvadlo, ale samozřejmě zde má být) - místo záchodu šatnu - vstup do ložnice přes šatnu a odtud taky do koupelny rodičů (mít tři dveře v ložnici není dobrý nápad) - koupelna rodičů je nyní o dost větší a má místo na krásnou walk-in sprchu (nebo se dá ještě zvětšit záchod u obývacího pokoje na úkor tohoto prostoru) - do obývacího pokoje bych dala posuvné skleněné dveře - do koupelny rodičů také posuvné dveře i mezi šatnou a ložnicí Dům má krásné rozměry, dá se s tím ještě pohrát, hodně štěstí při stavbě.
Odpovědět
Profilova fotka
@peyki Koukat ráno z postele u nás nehrozí. V ložnici máme trvale zadělané závěsy a mnohým to také vyhovuje. Z postele bude vidět pouze na terasu a to moc zahrada není.
Odpovědět
@artep1987 Jenom poznámka, vstup na toaletu naproti vchodu a u vstupu do obyváku je pro mě naprosto šílený.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?