Je lepší katalogový projekt? Od jaké firmy?

Profilova fotka
jelikož se chystáme stavět rozhazuju sítě zda si dle zkušeností myslíte,že je lepší katalogový projekt a když s jakou firmou jste byli spokojený??Nebo máme něco v hlavě tak zda si nechat navrhnout...Zároven zda někdo nemáte doporučení na projektanty-v okrese Kolín...Moc děkuji za každý poznatek
Odpovědět
@maiklovka my jsme představu měli, ale vzali jsme si jeden ze zhruba odpovídajících projektů naší rozměrové představy a pak ho totálně překopali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zalezi, jestli najdes takovy projekt, ktery ti bude vyhovovat, pokud ano, vzala bych katalogovy, ale my jsme teda zadny nenasli a ze jsme toho prolezli hodne :-D ve vetsine mi chybela technicka mistnost, uložné prostory!!!!! nekde i neoddelene zadveří, dale jsme chteli garaz navazujici na RD a prijezdovou cestu mame od jihu, coz byl taky docela problem, takze za nas jedine vlastni projekt
Odpovědět
Profilova fotka
no to je právě to ..koukala jsem na milion projektu katalogových a taky jsem teda nenašla..vždy něco chybělo..tak ted začnem shánět asi projektanta...
Odpovědět
Katalogový projekt nikdy! V projektu je třeba zohlednit světové strany, odstupové vzdálenosti, okolní architekturu a spoustu dalšího, což by byla velká náhoda, aby jste natrefila na 100% projekt, který by se líbil vám a současně se hodil na vaši parcelu. Navíc projekty objednané z katalogů neobsahují situaci, přípojky + různé doplňkové práce, které si stejně musíte nechat za příplatek dokreslit, takže ve finále zjistíte, že jste za projekt až tak moc neušetřili a máte "typový" projekt.
Odpovědět
Profilova fotka
typovy se mi nelibej a uz vubec nechci mit stejnej dum jako nekdo jinej.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky máme individuální projekt. A teď nemyslím obšlehnutý upravený katalog, ale od píky vymyšleno a naprojektováno :-) Na míru pozemku, našim potřebám, preferencím a finančním možnostem.
Odpovědět
My jsme tedy vzali půdorys bungalovu, který firma nabízí, vnitřek jsme totálně překopali. Nešlo vzít typový. Vzhledem k tomu, jak jsou světové strany. Jsme totálně spokojeni. Hlavně tím, že bydlíme v jednom patře. Bungalov bylo mé přání.
Odpovědět
my jsme původně prohledávali katalogové domy, dokonce jsme i jeden (s mírnými úpravami) vybrali, ale pak jsme koupili jiný pozemek - na dohled od toho předchozího, ale s přístupem z druhé strany... a to už ten typový projekt nepřežil :-D nakonec jsme se rozhodli pro služby architekta a vůbec nelitujeme - budeme mít dům odpovídající našim představám, potřebám i peněžence :-) k tomu, co píše @kristi - nevadilo by mi až tak mít dům stejný jako někdo jiný (ostatně architekt ten dům už zařadil do své nabídky typových domů :-D), ale nechtěli jsme dělat kompromisy ohledně svých potřeb a nároků...
Odpovědět
Profilova fotka
všem díky..taky jsme se rozhodli..namalovali jsme si co a jak by jsme asi tak chtěli a ted hledat architekta...
Odpovědět
@maiklovka nevím, jak jiní architekti, ale ten náš vyloženě nechtěl žádné nákresy :-D přinesli jsme mu asi 3 stránky svých poznámek - co od domu očekáváme, co by tam mělo být za místnosti + jejich využití, co opravdu chceme, co opravdu nechceme, co se nám líbí atd., k tomu jsme mu dali fotky pozemku, zakreslený pozemek na mapě a asi 2 hodiny jsme to s ním probírali ještě na schůzce... a pak jsme ho nechali pracovat :-) díky tomu vzniklo řešení, které by nás nikdy nenapadlo, a přitom splňuje naše představy mnohem líp než cokoli, co jsme si předtím doma donekonečna kreslili...
Odpovědět
Profilova fotka
@chaarleene tak ja jsem zase prisla s docela jasnou predstavou, jakej dum chceme a i kdyz se snazil a udelal nejakych 8 dalsich navrhu, ja se drzela toho, co jsem chtela a nakonec jsme to teda spolecnymi silami vymysleli :-) autorsky prava jsou autorsky prava, ale tak ja doufam,ze neni moc lidi, ktery by chteli stejnej dum :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsme si původně namalovali, jak by měl domek vypadat, ale na schůzce s projektantem jsme probrali, jaké chceme místnosti ve spodním patře, jaké nahoře. Prostě jsme si popovídali o tom, co se nám líbí a dispoziční řešení jsme nechali na něm. Nakonec z toho vzniknul baráček tak, jak by nás nenapadlo a jsme maximálně spokojeni s tím, jak to bude. Je to prostě "domek na míru", tomu se nevyrovná žádný typový. A když jsem původně poptávala typový projekt se změnami, řekli mi cenu 70 tis. a za to máš individuální také ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Nemám nic proti typovým domům. Jsou určitě lidé, kterým vyhovují. Určitě se musí vzít v potaz umístění domu a podobně. Nám taky žádný nevyhovuje proto budeme muset oslovit architekta, ale narozdíl od @kristi nevidím nic na tom, že by měl někdo stejný dům jako my.
Odpovědět
Já taky momentálně listuju a listuju v katalozích a snažím se vybrat něco, co by se nám líbilo a ještě vyhovovalo světovým stranám a příjezdovým cestám a nevím co ještě... zatím jsem nenašla nic, co bych si řekla... to je ono, na tom bych nic neměnila... ale obávám se, že ten architekt bude dost drahý... už tady padla cifra 70 tis. Za kolik máte individuální projekt vy?
Odpovědět
Taky pořád listujeme, zatím máme favorita projekt od dumprowi.cz laguna 24, ale zrcadlově. Podle toho co jsem slyšela od známých co staví, tak typový i včetně menších úprav vyjde pořád levněji. Kamarádka měla od architekta za 80tis. :(
Odpovědět
No my máme taky indi-projekt, byl sice drahej, ale je to investice na cely zivot... Duvody: Mame atypicky pozemek, kolem jiz hodne zabydlena zastavba Mame nizkoenergeticky dum, tozn. ze hodne zavisi od svetovych stran Chtela jsem taky atypicky pudorys , loznico-koupelno satni mistnost a dalsi veci... Mam rada originalitu a nechci stejny dum, jak ma kazdy... Kdyby to ale financne nevyslo, mela jsem asi dva typy na katalogovy, s mensima upravama by to taky slo... Takze asi nejvic zavisi na financnich moznostech....
Odpovědět
Profilova fotka
My platíme za individuální projekt 95 tis. Ale máme objednaný projekt ve stupni prováděcím (to je o 30tis. víc než kdybychom chtěli jen pro stavební povolení) a pak nám také projektant vyběhává povolení, které je v našem případě dost složité (to je taky 20tis. navíc). Takže samotný projekt by stál 45 tis, což mi připadá jako velmi slušná cena na Prahu.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to rozhodně je slušná cena.. :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?