Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Co si mám představit pod pojmem "zpevnění pro jeřáb"? Asi mě to taky bude čekat.
Odpovědět
@fantomik No, někdo tam dává makadam, někdo naveze panely. my jsme tam měli recyklát, ale moc se jim to nelíbilo (a měli pravdu), v tom recyklátu je kde co, včetně ostrých střepů a drátů, takže se báli o gumy.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kubisáci - za 3 týdny máme KS, a máme problém s tím, že Lamont máme domluvený na 3 dny před KS a včera večer nám přišel email o posunutí KS o pár dní dřív -čili před schůzkou Lamontu :-/ Co s tím? Co vše je nutné u KS sdělit ohledně kuchyně? Jinak celkově mi přijde, že jsme trochu kaskadéři - ještě nemáme podepsanou kupní smlouvu na pozemek, protože v ní chceme datum protlačení vody, což se bude vědět v rámci pár týdnů, ale přijdeme si divně,když jdeme na KS aniž bychom "měli" pozemek :-D Měl jste někdo podobné "trable" ?
Odpovědět
Profilova fotka
To jste trochu rychlý. Nemáte pozemek, tzn. že stavební povolení v nedohlednu... My jsme si schůzku s "Lamontem" domlouvali 2měs. předem a bylo to do KS jen tak, tak. Rozhodně je lepší mít už ve vlastním zájmu připravenou kuchyň ke KS, my jsme ještě dolaďovali -posunuli zásuvky, přidali vypinač a světlo od stropu. Raději bych informoval specifikátora. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fantomik my už máme všechno ke stavebnímu povolení připravené, čekáme jen na jeden štepml, abychom podepsali kupní smlouvu a hned se to dá na SÚ,protože všechny podklady jsou - to nám zajišťuje projektant.
Odpovědět
@fantomik Ono to "zpevnění pod jeřáb" je dost ošemetná věc, nám bylo řečeno, ať navezeme štěrk, ten jsme navezli, vše připravili, ale bylo dost vlhko, jeřábník řekl, že tam zajíždět nebude, že to postavíme na ulici a tak to i dopadlo, vůbec jsme z toho neměli dobrý pocit......Také řekl, že nás měli upozornit, ať se necháme navézt betonové panely, že to co jsme navezli nesplňuje to, co jsme podepsali při přebírání základové desky.....(je tam nějak popsáno, že to má unést jeřáb, tj. myslím, jestli si to dobře pamatuji nějakých 24t.?.....), ale přebírce nám bylo řečeno, že stačí ten štěrk. Záleží také, kdy budete stavět, když bude mrznout a zem bude jak kámen, nebo naopak sucho, tak je to jiné, než když je mokro.......
Odpovědět
@crawler A nejde zkusit požádat ještě jednou Lamont o to, aby vám dali schůzku dříve? Jinak my kuchyň od Lamontu nemáme a specifikátorovi jsme měli do pár dnů doručit okotované vývody, kde co chceme.....a klaplo to, tak pokud to máte rozmyšlené.....nebo skutečně upozornit specifikátora, že to ještě nemáte a myslím, že by případně holt počkal na ten plánek od Lamontu a dříve by specifikaci neuzavřel (nám např. řekl, že cca do 14 dní se máme ozvat, pokud si ještě něco rozmyslíme, že pak to uzavírá a něco měnit už je pak obtížnější).
Odpovědět
Profilova fotka
@zenny2 Zkrátka uvidíme. Jeřáb může být na silnici, ale pak bude při práci zasahovat do ochranného pásma vysokého napětí. Takže lepší když zajede na pozemek. Ale tam to bude určitě chtít ty panely...
Odpovědět
Profilova fotka
@zenny2 tak pan Pýcha nám napsal, že nevadí, že kuchyň dodáme později - tu máme 1 den po KS...tak snad to všechno dobře dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Už se nám to pomalu rýsuje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mardav To je super! Koukáme tu, že máte podobné odstíny fasády, jako budeme mít my. Můžeš mi napsat jejich čísla? Pro zajímavost. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fantomik 0484 a 0486
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mardav Tak mi to monitor ukázal trochu jinak. ;-) Máme čísla 0287, 0283. Takže i větší rozdíl mezi světlou a tmavou...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zastřešoval někdo z vás pergolu ke kubisu 631? Jak? Díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Ahoj . Dotaz mlátí taky někomu při silnem větru vedení bleskosvodu na střeše, tak že se to rozléha po celem podkrovi?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, mám termín předpokládané stavby, vše vyřízené a teď jen čekat. Jdu do Kubise 631+1M. Spodní patro bude trošičku jinak řešené, vrchní patro bude beze změny. Ve spodním patře nebude ta malá místnost, takže se zvětší kuchyně/obývák. Zajímalo by mě, zda je tu někdo, kdo bydlí v Kubisi 631 (+1M) se třemi dětmi. Vím, že jsou tři tábory - 1. bude to malé a tečka, 2. změňte to ještě dispozičně, 3. dobrých lidí se vleze. Já bych ráda někoho ve třetí skupině. Budu ráda za fotku pokojíčku, popř. jiný tip. ;) Díky.
Odpovědět
@mardav Můžu se zeptat jak se Vám po půl roce bydlí. My stavěli s RDR před 2 roky a litujeme. Přijde mi to celé takové fórové, jak velká papundeklová krabice :(
Odpovědět
Profilova fotka
T
Odpovědět
@mardav No asi to bude tím, že my před tím bydleli v cihlovém domě. No snad si zvyknu ;) A nějaké reklamace byly?
Odpovědět
Profilova fotka
Ne, nebyly. Jen trošku praskliny ve spárách, ale tobuď opravíme sami, nebo vyreklamujeme až časem
Odpovědět
@klarina_f Ahoj, nemáme sice 631, ale 632 plus modul a kdybychom měli zahradní domek a né místo pracovny dole skladiště, tak napíšu, že je to super na pohodu, máme 3 princezny (3,5 a 7 let). Místa tak akorát, každý má a bude mít svůj koutek když potřebuje, jen člověk nesmí hromadit zbytečnosti a je to fajn. Když stála základovka, tak chodili lidi kolem a říkali, že je to malé, pak jsme to "vyhnali" a lidé koukají, jak je to velké - hodně to dělají ty vysoké stropy v patře :-) , tak boční úzká okna miluju :-) . Zrovna dnes jsem manželovi říkala, že mám našeho Kubíska ráda :-) Tak držím palce a ať jste spokojení a nebojte se toho :-)
Odpovědět
@pavell123 Jojo, je to papundekl, ale s tím jsme do toho šli, také máme Trabanta, takže nevycházíme ze cviku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zenny2 konečně někdo, kdo to vidí pozitivně. Já si myslím, že dobrých lidí se vejde, jak píšete, chce to mít pořádek, neschovávat blbosti. Zahradní domek bude, místnost dole ne. Děti mají skoro 6 a 4 a jsem těhotná. Sice to je předčasné, ale stavit by se mělo co nevidět, tak pak nechci zůstat v opičích kalhotkách. Ale potěšila jste mě. A kolik metrů2 má Kubis 632 dětský? 631 pokoj má cca 20m2. Škoda, že nemůžu nikde najít fotky, inspiraci.
Odpovědět
Profilova fotka
@klarina_f Tak my máme Kubiska 632+1 modul. Děti 4! Každé dítě má svůj pokojik malinko přes 10m2. A máme i ložničku. ;-) A teď jak se bydlí. Ideální stav je, když jsou dve děti přes týden na školách. Jinak to tu je docela šrumec. :-D (větší hluk, větší spotřeba teplé vody). Jedno je fakt. Není tu žádný uložny prostor, není místo. Musíme honem přistavĕt garáž. A hodnocení na závěr? Pavel123 není spokojený -papumdekl? No, já to vidim jinak. Je to domek někde mezi zděnym a papumdeklem (kamarád má okál z r.19xx). Má své klady, ale i zápory. Ovšem budeme li řešit typ domu, ne velikost (jak si kdo navrhne, tak to ma), pak mě napadá jediná nevýhoda, a to je šíření hluku otevřeným schodištěm. Jinak zatím vše O.K...
Odpovědět
Profilova fotka
@fantomik jestli jsem se dívala dobře na Kubis 632, tak mám otázku - kde máte ložnici? Věřím, že jak jste doma všichni, tak je všude plno, já si ještě počkám než děti půjdou na školu. Věřím, že se tam vecpeme. Je to i o toleranci, takže doufám, že děti povedu tím směrem - tolerovat se, uskromnit se, přizpůsobit se... . Ale jsou to jen děti a já jen člověk s jedním kyblíkem na nervy... . Uvidíme no. No a ještě jedna divná otázka... . Mohla bych poprosit o vysvětlení oken v půdorysu? Říkala jsem si, že kouknu po žaluziích, ale jsem blond a nedokážu to pochopit. Třeba okno v obýváku má 1800 a pod tím je 1275(825), v koupelně je 1000 nahoře a dole je 800(1300). Co si z toho vzít? Berou rámy, celou "díru" pro okno nebo jak tomu mám rozumět? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, ono to s těmi dětmi jde... ;-) My jsme strašně šťastný, že máme vůbec ložnici. Donedávna jsme spali v obýváku. :-( Ložnici máme dole (viz můj fotoblog). A k těm rozměrům. Jsou to rozměry "díry" ve zdi pro okno. První rozměr je šířka, další výška, v zavorce je vyska od podlahy. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Ahoj. Kubisaci po 3 letech bydlení naprostá spokojenost. Jen teď zvažuji dodatečnou montáž klimatizace do horchních pokojů. Není tu někdo kdo to řešil?
Odpovědět
ahojky, tak se k vám tady přidavam, přistí rok budeme budovat kubis 632 ;-) máme ted před KS. mohli byste mi prosim dat typy na co se zaměřit, co se vám v praxi osvědčilo a co ne? a další, máte kuchyně od lamontu, nebo od někoho jiného?díky Kristýna
Odpovědět
můžete mi tady prosím ukazat jak máte řešené kuchyně v kubisu 362?díky moc
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@hondrle dobrý den, plánujeme largo 98 s okny barvy streifen douglasie, našla jsem v komentu, že je máte, mohla bych poprosit o nějakou foto? Mockrát děkuji, klidně pošlete na mail cadamartin@seznam.cz, děkuji moc
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?