Názor na bungalov (270m2)

Zobraz úvodní příspěvek
Dobry den, muzu poprosit o nazor na projekt bungalovu? Dekuji. Petr
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 zkus oslovit @carpatia, její návrhy mají hlavu a patu a tuším tady pomáhala s navrhem nebo doladěním návrhu @mitote
Odpovědět
Rekla nam at pocitam se sumou 35 tisic. Smlouva neni, 25 je zaplacena zaloha.
Odpovědět
@pub24 v tom případě bych na vašem místě odepsala těch 25 tisíc a s paní architektkou se mile rozloučila.
Odpovědět
@pub24 co k tomu dodat. 35 tisíc za studií.... Ale předpokládám, že na smysluplnou. Smlouva neni- to znamená, že krátí daně..... Záleží na Vas jak tvrdí v jednání budete.
Odpovědět
nic už neplať, má smůlu... vy taky .... hele to je těžký, rok od koupě pozemku nemáme nic, první architekt nás stál taky 25tis a studie do koše (ale nebyla špatná, ale nelíbí se nám), druhej byl zadarmo rychlej koncept, ale uplně něco jinýho než chceme, takže nashledanou děkujeme, pak další oslovený ale šíleně drahý asi 150+dph za studii, další že nemá čas, další 115tis a pak že nemá čas, teď architekt co už 4 měsíce tak trochu v dobrém slova smyslu válčíme s jeho egem :-D
Odpovědět
@iveta_89 No tak koukam, ze v tom nejsem sam. Opravdu bude nejcenejsim kontakt na architekta, ktery neco umi a zije v realnem svete..
Odpovědět
@pub24 co chcete? hypermodernu? nadčasový dům? kde máte a jak velkej pozemek?
Odpovědět
naprosto obycejny bungalov, s garazi a mistnostma ktere potrebujeme. Pozemek mame na Kolinsku a prostoru dost (1900m2), proto chceme prizemni domek.
Odpovědět
Profilova fotka
Vy byste si hlavně měli ujasnit, co chcete. Požadujete opravdu velký bungalov s mnoha místnostmi. To úplně typický není. Od toho se bude odvíjet cena (projektu i domu). Neseženete nikoho, kdo vám to udělá za 50 tis. a k tomu vám řekne, že dům bude stát 3 mil. Tenhle dům bude hodně drahý, protože bude mít hodně m2. Začala bych být vámi tím, že se postavím na zem a promyslím, jestli fakt potřebujete všechno to, co do toho teď chcete cpát.
Odpovědět
@pub24 a máte nějaký strop, za kolik můžete postavit? Já bych na vašem místě zrušila požadavek na bungalov, patrové domy vychází levněji. A levněji taky vychází jednoduchý půdorys - ideálně obdelník.
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 Rada Vam s domem pomuzu, pokud si nevite rady. Jak vypada moje prace, se muzete podivat v mem fotoblogu.
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 A kolik to má koštovat? Máte nějaký rozpočet?
Odpovědět
Článek se načítá
Rozpocet mame. Pohybujem se v rozmezi 6-7 mil za dum.
Odpovědět
@pub24 na klíč?
Odpovědět
od toho jsme uz upustili..spis castecne subdodvatel (strecha, topeni, okna atd..), castecne svepomoc..
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 Tak to vidím tak minimálně o 3 mega podhodnocené, pokud budete kupovat alespoň trochu lepší materiály.
Odpovědět
@pub24 kamarádka loni dostavela dům -bungalov 330m2 cca za 8mil a to nestavěli s firmou a použité materiály bych řekla, že mají takový střed. Jen takové info kolik může stát velký přízemní dům . U nich byla nejdražší střecha a toho jediného prý putují,ale vnitřek mají řešený moc pěkně, nic složitého.
Odpovědět
@mitoma Dekuji za reakci. Tak mi pak vysvetlete, co je na 250m podhodnoceny pri rozpoctu 6-7mega.
Odpovědět
@pub24 7mil musí být v pohodě za takový dům, ale ne na klíč, subdodavatelsky
Odpovědět
@pub24 dle mého častka bude stačit, mám dům 210m2 letos dostaveny od firmy a bez vybavení je částka cca 4.5mil,mohu klidně do zpráv poskytnout info .
Odpovědět
Určit přesnou cenu je hodně těžké, ale pokud na to nebudete myslet už od začátku i v projektu, tak se to může hodně prodražit. Mám dostaveno, 220 m bungalov, jednoduchý tvar - obdélník, 3 pokoje, koupelna obývák s kuchyní, dvoj garáž. včetně vybavení - prostě k nastěhování mě to vyšlo cca 3,3 mil. Ale rok života v čoudu a hodně jsem si dělal sám
Odpovědět
@pub24 myslím, že máte zcela reálné představy o ceně a dostatečně rezervy. Kvalitní architekt se do nich určitě vleze. Myslím, že ani dům nakonec nebude muset být tak obrovský. Carpatia projektuje úžasné domy.
Odpovědět
Profilova fotka
Rozhodně neposlouchejte názory, že si máte postavit patrový dům, protože je levnější :-| . Pokud na to máte pozemek, jděte do bungalovu, žádné schody, je to fakt lepší, vím o čem mluvím ;-) . A taky si myslím, že určitě nepotřebujete dvě pracovny. A co takhle zvážit možnost postavit garáž bokem a třeba i s dílničkou. Mnohem líp se projektuje dům bez garáže. A pozemek na to máte, abyste si mohli přistavět někde bokem mimo dům.
Odpovědět
@barca3979 Barco dekuji moc za nazor. Presne tohle byla moje slova (udelat samostatnou garaz) u architektky, ktera to rovnou zavrhla, ze to bude jeste drazsi a ze je moc dobre chodit domu suchou nohou..atd., takze proto vzniklo to co vzniklo. A take uprimne nesnasim schody, proto chci bungalov :-)
Odpovědět
@barca3979 "Rozhodně" to s patrovým domem není tak jak rezolutně odmítáte. Jedinou nevýhodou jsou ty schody, jinak hospodárnější je bezesporu dům patrový vč. dalších výhod i co se materiálu týká. Je již přenbungalováno a staví se na nesmyslných pozemcích, to se netýká tohoto případu. Výhody a nevýhody Viz můj profil a www.
Odpovědět
@pub24 samostatná garáž sice dražší bude, ale suchou nohou se dá jít i tak, a nemusíte tou špinavou botou courat v čisté chodbě. Nebo nosit boty do zádveří v ruce-idealne ctvery boty z nichž odkapávac blato :-D. Taky nebudete mít smrad v baráku. Proste každé má svoje výhody a nevýhody. Architekt nemá co zavrhovat. Má diskutovat, navrhovat, vysvětlovat, ukazovat vyhody/nevýhody vymyslet a tvořit návrhy na míru. 25 tisíc není taková hrůza. My dali skoro 40 prvnímu projektantovi. Aspoň víte co nechcete a i když se to nezdá, je to u baráku hodně důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
mě to nepřijde, že by samostatná garáž byla nějak extrémně dražší než garáž, kterou si integrujete do domu, v čem by to mělo být? A suchou nohou se dá jít i ze samostatné garáže a nemusíte si zatahovat smrad do domu kvůli spojení dveřmi. Ta architektka byla k ničemu... My máme garáž stavebně oddělenou, ale zároveň přilepenou k domu. Ale mnohem víc se mi líbí ty projekty, kde mezi domem a garáží vzniká prostor na parkování auta a celé je to spojené střechou. U vás by na to místo bylo
Odpovědět
@slabici No ten navrh tam padnul taky a tam zas byla pripominka k tomu, ze tam vznika tunal kde bude proad foukat.. Nicmene tohle muzu potvrdit ze zkusenosti, ze takovym pruchodem vznika trvaly pruvan..
Odpovědět
@bamak no ono to uz neni 25 ale ve finale 43 tis. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@travas já patrové domy nezavrhuji, taky jsem původně chtěla patrový a jsem ráda, že ho nemám. Ale pokud chce autor příspěvku bungalov, proč by měl stavět patrový dům? Proto jsem mu řekla, ať se nenechá ovlivňovat. A co se týče hospodárnosti, tak to s vámi úplně nesouhlasím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?