Nedodržení rozměrů domu

Ahoj, nesetkal se někdo s tím, že po podání žádosti o číslo popisné (společně s čestným prohlášením, geometrickým plánem atd) dostal odpověď, že rozměry na geometrickém plánu se liší s rozměry v projektové dokumentaci ? Mám dům delší na jedné straně o 4cm a na druhé o 9cm (dle geometrického plánu). Chce po mě abych nafotil s přiloženým metrem vnitřní ostění, rám okna a venkovní ostění abych bylo zřetelné, že ten zvětšený dům je díky např hrubší izolaci než byly původně plánovaná protože stavební zákon nepřipouští žádnou toleranci. Oni prý neřeší kolik izolace navíc tam je, ale rozměry zdiva. Byl jsem si 100% jistý, že dům jsme stavěli na přesno a k tak velkým rozdílů nemohlo dojít, tak jsem si hned všechny strany změřil a zjistil jsem, že ty 4 cm jsou opravdu navíc, ale logicky když se lepí na lepidlo +perlinka+fasáda tak to nějaký ten cm navíc udělá a těch 9 cm je blbost jelikož jsem naměřil jen o 3 cm navíc takže chyba při zaměření v geometrickém plánu. Referent po mě chce buďto dokázat, že je skutečně navíc v zateplení nebo změnu stavby před dokončením (takže úpravy ve výkresové dokumentaci ). Hned jsem volal geodetovi a řekl mu o chybě, kterou dejme tomu uznal, ale řekl, že už to je na katastru a nelze jen tak přijít a chtít přepsat kotu, ale že se ještě nesetkal s tím, že by se někdo zbýval pár cm. Na katastru prý mají toleranci 14 cm. A co teď ? Díky Pepa
Odpovědět
Tak obvykle se tak malé tolerance vůbec neřeší. Zkrátka se doloží geometrický plán a ten vyjadřuje skutečné provedení stavby. Pokud měl stavebník např. větší rozměry třeba i o 1m, řeší se to prohlášením stavebníma a projektanta a změna je brána jako skutečný stav provedení stavby. Úředníci neřeší a ani nemohou nějakou odchylku, prostě to jen posoudí jestli to není v rozporu s vydaným povolením. Podle mne, chce jen úředník doložit to, že bylo postupováno dle povolení, ale změna byla způsobena např. zvolenou větší tl. zateplení. Jinak se zaměřuje vnější zastavěna hranice objektu, což je i s izolací (ať už byla izolace původně v projektu, nebo se zateplilo před dokončením stavby). V KN máte vloženo a doloženo GP, to bych dále neřešil, o odchylce víte jen vy, tam jsou větší nepřesnosti o kterých se ví a berou se jako normální fakt (pokud nejsou v blízkosti budoucí možné "kolize").
Odpovědět
Nejhorší je srážka s blbcem na úřadě, což tady bohužel nastalo.
Odpovědět
@panlorenc Ano, ta změna rozměrů je díky tepelné izolaci to jsem určitě schopný dokázat (jak jsem psal, chce to dokázat nafocením vnitřních+venkovních ostění+ rámu okna s přiloženým metrem aby bylo jasné, že je celkově širší skladba ). Jenže u těch 9 cm kde se sekl geodet tohle opravdu nejsem schopný doložit. Znamenalo by to, že mám na každé straně o 4,5 cm větší skladbu a to nemám. Já mám pravě na každou stranu ty 2 cm. Rám okna mám zároveň s vnější hranou cihly. Polystyren mám 15cm a s lepidlem a fasádou at mi to dělá cca 16,5 -17 cm. Takže to jsu ty 2 cm na každou stranu dohromady tedy 4 cm. Ale jak to mám udělat u těch 9 cm tedy 4,5 na každou stranu ? Mám říznout metr a nafoti tak, aby nebyl vidět začátek ? On mi to právě nechce povolit pokud se nebudou čísla z geometrického plánu schodovat s čísly z projektové dokumentace.
Odpovědět
@panlorenc On má právě ještě problém s tím, že jsem podepsal čestné prohlášení, že jsem stavěl dle projektové dokumentace a to prý není pravda, protože jsem o pár cm nedodržel rozměry domu a čestné prohlášení je tedy neplatné 😄
Odpovědět
@pepa89 Tak je to jasný, je to jen hloupý úředník, nicméně vy s ním teď musíte vyjít. Takže si před ním nasypejte popel na hlavu, uznejte že čestné prohlášení není pravdivé a vy musíte do dokumentace/výkresu přepsat kótu a to prohlásit za změnu stavby před dokončením. Buď opravíte respektive AO-projektant rozměry dle GP, nebo uděláte nový GP. Zkrátka úředníkovi nějak doložte, že sedí skutečný stav a GP. Já bych v tom takový problém neviděl, dějí se horší zvěrstva na tom úřadě 🙂
Odpovědět
No já dával místo 15cm izolace v projektu 18 cm, tedy 6cm rozdíl na každé straně a ve výsledku to bylo v pohodě. I celková zastavěná plocha byla větší, než v projektu, a to o 3m2. No, na úřadě to neřešili.
Odpovědět
@davex Po všech těch problémech, které jsem už řešil jsem myslel, že nyní to konečně klapne a zase nic. V pondělí za ním jdu a pokud ho nepřesvědčím tak střihnu metr a nafotím tak aby venkovní špaleta nebyla 17 cm ale 20 cm. Už mě tato buzerace ze strany úředničků, kteří nemají o praxi ani ponětí, pěkně štve.
Odpovědět
Profilova fotka
@pepa89 No, úředníci jsou neskutečné zlo. Tenhle si tedy hraje na hodně důležitého. Ale podle toho, co píšete, tak vám řekl, co po vás chce, tak mu to dejte a třeba už bude spokojený. I když, ani to občas nemusí stačit. Já osobně už řeším studnu 15 měsíců a to jsem jim dal přesně to, co po mě chtěli.... Ale někdy je úředník prostě idiot. Úředníci dělají chyby (úmyslné, nedbalostní), které poškozují žadatele, ale nejsou schopní se ani omluvit.
Odpovědět
@vladimirsvorba já bych mu to dal, ale nevím jak vyřešim tu špatně změřenou stranu, kdy se geodet sekl o 6 cm a to už asi neobhájím.
Odpovědět
Dívám se, že jste taky F-M, my jsme měli dle geometrického plánu dům o cca 3m2 větší, a na úřadě s tím nikdo problém nebyl, a hned bylo vydáno číslo popisné.
Odpovědět
Tak jim dejte co po vas chteji a budete mit od nich pokoj. Napsala bych cestne prohlaseni, ze stavba byla postavena podle overene projektove dokumentace. Ale vinou nepresnosti zdeni pri svepomocne stavbe zrejme doslo omylem k tomu, ze vnejsi rozmery jsou (opsane z geometraku). K tomu bych udelala kopii pudorysu a cervenou fixou bych skrtla vnejsi koty a napsala jejich skutecnou hodnotu podle geodeta. Geodet k tomu dal razitko, takze pokud udelal chybu, jde to za nim. To vy nereste.
Odpovědět
@puhelin Ale já bych mu dal co mě chce, jen nevím jak si poradit s chybou geodeta díky čemu mám v geometrickém plánu dům o 6 cm delší než ve skutečnosti je. pro názornost v projektové dokumentaci je délka 12 900mm, geodet mi naměřil a zapsal 12 990mm, ale mi to nedalo a přeměřil to sám a mám 12 930 mm. Pokud by bylo zapsáno skutečně těch 12 930 tak jak to je tak to vpoho doložím, protože mám skutečně skladbu zateplení ne 15cm, ale 16,5-17cm a oni prý neřeší jestli dám o něco více zateplení jen tom usím uvést v čestném prohlášení . Jenže těch 9cm nemám jak změřit. POkud změřím venkovní špaletu tak mám těch 16,5-17 a já potřebuju mít 19,5 abych měl dohromady těch 9 cm navíc co mi naměřil geodet.
Odpovědět
Článek se načítá
@adula000 a spádáte přímo pod stavební úřad F-M ?
Odpovědět
@pepa89 ano, přímo stavební úřad F-M.
Odpovědět
@adula000 a v jakém roce jste ,,kolaudovali´´
Odpovědět
@pepa89 teď o prádzninách.
Odpovědět
@adula000 Tak to tedy nechápu. Úředník si tedy hraje na boha komu to dá a komu ne. U mě neprojde pár cm, u vás projde zvětšená plocha o 3m2 aniž by na to někdo nějak reagoval. Vidím to spíše, že půjdu rovnou za vedoucím.
Odpovědět
@pepa89 Tak at vam da geodet cestne prohlaseni (razitko, podpis), ze to opravit nelze. Jinak at to opravi. Neni vadi chybou, ze tam mate rozmer, ktery neodpovida skutecnosti.
Odpovědět
@pepa89 já si třeba nemyslím, že to opravdu ty 3m2 jsou, protože vím při dělání desky jsme se sekli o 6cm, na jedné straně, takže na jedné straně je dům větší jen o 6cm. Takže to je jen v geometrickém plánu takto vyznačeno, protože mají nějakou toleranci.
Odpovědět
Tak zatím jsem se moc neposunul. Referen je na dlouhodobé nemocenské a s jeho nadřízenou se nemůžu telefonicky spojit. Sice všude doporučujou nechodit osobně, ale budu muset. Ověřil jsem si pouze stav na katastru a po vysvětlení situace se paní smála jestli si náhodou nedělám srandu. Každopádně mi ověřila gps souřadnice a zde jasně vyplývá, že se geodet jen přepsal. Zítra se uvidí co mi řeknou.
Odpovědět
@pepa89 jak se jmenuje nadřízená? Jestli je to ta co myslím, tak ta má problém se vším
Odpovědět
Měla by to být p. Plšková
Odpovědět
@adula000 p.Plšková
Odpovědět
Ahoj, tak nakonec se podařilo. Úředník chytl pravděpodobně Covid a byl více jak 3 týdny na nemocenské. Nebylo možné se s ním spojit a rozumně se domluvit, tak jsem se obátil přímo na vedoucího stavebního úřadu a vše jsem mu vylíčil. Pán byl velmi ochotný a přeřadil mě k jiné referentce, která mi do týdne přidělila číslo popisné. Mezitím se to podařilo i našim sousedům bez jakéhokoliv problému a to oni mají ochylky oproti projektu 13 cm.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?