Outdoor pracovna

1. zář 202150

Ahoj, řešíme nyní projekt a stále máme potíže v rámci RD někam smysluplně umístit pracovnu (pracuji jako programátor). Vždy musíme něco ubrat buď z obýváku nebo kuchyně. Tak mě napadla myšlenka, že bychom pracovnu umístili ven. Trošku jsem zapátral na internetu a tzv. "outdoor" pracovna je dokonce i k dostání již hotová jako takový domeček o jedné místnosti. Chtěl bych se vás zeptat, co si o takové pracovně myslíte a jak by to reálně mohlo fungovat?

Osobně vidím + i - takto:
+ plusy:
- Budeme mít více místa v RD.
- Pracovat venku je fajn, ale pouze pokud je teplo.
- Propojení se zahradu.
- Větší klid.
- Může sloužit i jako domeček pro hosty (určitě by venkovní pracovna byla větší než ta uvnitř RD - tzn. byl by zde i prostor na rozkládací pohovku, sprchu apod.).
- Můžeme dostavět kdykoliv, zatím by mně jako pracovna posloužil druhý dětský pokoj.

- minusy:
- V zimních měsících budu muset řešit vytápění.
- Další věc je větrání. V RD bude rekuperace, jak by to bylo v takové pracovně (hlavně v zimě když se zavřou okna)?
- Budu více odstrčený od rodiny.
- V zimě bude nepříjemné překonávat vzdálenost mezi RD a pracovnou.
- Trošku se bojím krádeže.

• V takove outdoor kancelari zacinal pan Hanis, ktery vyrabi sruby a roubenky. Mel ji na zahrade RD, v ni projektanta s prijimal tam zakazniky. Zkuste ho vyzpovidat, byli jsme tam u neho v roce 2015.

• Náš projektant má pracovnu na zahradě, kousek od domu. Ale jedná se o přízemní dvoupokojový zděný domek, je normálně zateplený, vytápěný.

• @exoslav  

Myslím, že je to výborný nápad a určitě najdete více výhod mít pracovnu mimo domov.
    Sama z vlastní zkušenosti vím (3 roky jsem pracovala z domu), že je opravdu lepší mít pracovnu mimo. Nikdo vás tam nebude rušit a bude pro vás jednodušší si oddělit pracovní a osobní život. Často to potom lidem na Home office splývá.
    Tak, jak píšete, budete sice více odstrčený od rodiny, ale při práci je to jenom plus.
    Vytápění se dá vždy pořešit např. nějakým přímotopem.

• Sponzor fóra
  • Dobrý den, @exoslav ,
    outdoor pracovna je určitě skvělý nápad především ve Vašem případě, kdy potřebujete pro svoji práci naprosté soukromí. Větrání v takové kanceláři vůbec není obtížné. V “domečku o jedné místnosti” bychom určitě doporučili lokální rekuperační jednotku, která poslouží celoročně. Lokální neboli pokojová rekuperace slouží k výměně vzduchu se současným snížením ztráty tepla. V zimě tak můžete nechat zavřená okna, a ušetřit tak i náklady na vytápění. Ideálním řešením pro Vás může být například rekuperační jednotka ze série Dalap ZEPHIR. S výběrem správné rekuperace Vám rádi pomůžeme na našich stránkách.
    Přeji hodně štěstí, Honza.

• @exoslav
    Proč nelze zvětšit dům o tu pracovnu?

Takový domeček v zahradě vyjde na nekolikanasobek a spíš vidim pro programátora nevýhody.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat