Půdorys hotov - tak co říkáte?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj... poprosim o nazory navrhu. Knihovnu berte s rezervou-to je jen architektova vlozka😂,ze by tam bylo misto i na kreslo,kde by se dalo cist. Jinak je to cele chodba😊
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici ja sem na ty m2 blba,ale cca ano jak pises😉
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin zjistim v jakem procesu jsme... vim,ze jsme ted dostali povoleni na pripojeni kanalizace...dekuju moooc za pomoc... jste moooc hodna
Odpovědět
@terkasofinka Podle velikosti to bude územní rozhodnutí a stavební povolení. Pokud nebudete dělat ČOV, zažádejte si o společné. Je to rychlejší.
Odpovědět
Já mám takový pocit a vy jste to tu i napsala, že řešite víc to, jak dům vypadá nežli funkčnost, praktičnost, finanční náročnost, atd...To, že jste dostala sodu je nesmysli, prostě jste chtěla názor ostatních, co by udělali jinak a poradili vám...pokud jste chtěla, aby Vám to lidi chválili a říkali, co je na tom dobré, tak to stačilo dát jako fotku a nechat si to olajkovat, to jste to neměla dávat sem. :-) A to jestli je dům obšlehnutý či ne je úplně jedno, ať ho klidně zkopiruje, ale měl by ho upravit dle vašich potřeb a funkčnosti a usadit ho na pozemek. Od toho si ho berete, on by měl vědět a vidět všechny nástrahy a dle toho projektovat (vy jako laik nemáte šanci vše ohlídat, i kdyby jste sebevic snažila). Já jsem vám již své přípomínky pro zběžném prohlednutí napsala a stojím si za tím, že architekt si s tím moc práce nedal. Celkem by mne zajímalo, jak jste ho omezili finančně a metrama, protože mi to přijde celkem drahý projekt na postavení (vybavení i údržbu) a tím spíš by to měl vyšperkovat, aby to bylo dům krásný nejen na oko ale i na fukčnost.
Odpovědět
@terkasofinka Tak se ve vašich příspěvcích začínám ztrácet. Píšete "půdorys hotov" obratem "je to jen první nástřel". "Neřešila jsem vnitřní uspořádání" , ale spíše "tvar střechy". Podle mě, pokud byste trochu změnila postoj k této vámi založené diskusi, tak tady vyčtete spoustu rad a dobrých nápadů-když už sama jste vnitřní uspořádání zatím moc neřešila. To není o tom, aby si tady na vás někdo zchladil žáhu a vy musela něco obhajovat. Světové strany každý řeší (včetně vás-viz založená diskuse před pár dny) proto, že se slunce příchází nejen teplo, ale i světlo a to je velmi příjemné a zdravé oproti žárovkám. Dnešní dobře izolované domy nepouštějí teplo ven a to znamená, že ani dovnitř, pokud si ho tam nepůstíte sama okny a těch pár velmi teplých dnů není taková tragedie. Hlavně, vy v tom budete bydlet, vykašlete se na tvar střechy, sedněte si nad to a přemýšlejte, záleží na vašem živostním stylu-pracovní doba, stáří dětí, setkává se u vás každý víkend 15 lidí z rodiny? Nebo jezdíte na víkendy pryč? Vstáváte v šest, nebo v osm? Jdete spát se slepicemi, nebo popůlnoci? Pracujete na směny? Mátevaření jako koníček? ....To všechno hraje roli a měla byste svůj domov tomu přizpůsobit. Tady každý napíše, jak by to chtěl mít on, právě proto, že někdo má teplo rád, někdo ne, někdo potřebuje klid po práci, někdo miluje návštěvy a grilování na terase. Někdo o víkendu seče trávník a pěstuje mrkev, někdo slézá skály....takže až vy budete se svým domečkem spokojená, tak nebudete zakládat diskuse, protože vám to bude jedno, co si o tom myslí ostatní. Přeju hodně zdaru a sil-toto je jen začátek a věřte, že ten příjemnější :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jaasminka nikdo nechtel,aby se mi to jen chvalilo,ale nektere komentare nebyly vubec k veci a kdyz sem se ptala dal,tak uz neprisla zadna odpoved. Pokud chcete vedet financni strop,tak ten byl okolo 4 mil. cca
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že rad tady bylo dost. Ano, umístění pokojů ke světovým stranám je věc zvyků v rodině a zkušeností. Ale padlo tu dost jiných nápadů. Myslím, že to ještě nemáte moc v hlavě srovnané, co vlastně ano nebo ne. Dáte sem půdorys domu a pak napíšete, že jste to s projektantem ještě moc neřešila.. a co jiného se s ním tedy dá řešit? Volba střechy a barva fasády je to poslední a nejmíň náročný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak dekuju...kazdopadne uz ted je to pro me spis trapeni.... ano je jasne,ze nektere pripominky vubec neberu-jako napr. prohodit obyvak s kuchyni-pro me nepredstavitelna vec,ze bych chodila pres obyvak do kuchyne. Svetove strany jsem taky nechtela resit...co se tyce obyvaci casti-to je za me v poradku. Dalsi rady uvitam.... ale jak jsem psala-nekdo komentuje,ale pouze kritizuje a zadala o rady... ne o to,aby mi tady nekdo kritizoval vyber projektanta
Odpovědět
@terkasofinka S tím projektantem to chápu, ale ta "připomínka" o kuchyni a obyváku je taky názor/rada člověka, který to tak chce-taky se uchylujete ke kritice i když jste o rady žádala. Pokud vám to nevyhovuje tak je to OK, nemusí (já bych to taky nechtěla). Ale minimálně si uvědomíte, co chcete a co ne a to je přece taky super, berte to pozitivně, v této fázi je to opravdu hra se čtverečky, starosti začnou později :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici vidite... resi se tu uplne neco jineho.... a ano ja sem resila hlavne to jak to bude vypadat-kazdy je nejaky a nemusi jit s proudem.... to ze resim prvni jak to bude vypadat-tak to resim...sem zadna...mam rada hezke veci. Nevidim na to nic spatneho a to,ze napisu pudorys hotov-omlouvam se vsem,ze sem to napsala jinak-mel tam byt prvni nastrel-taky sem,ale necekala,ze se toto tady bude resit
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak ja to ted nemyslela jako kritiku,ale priklad co me prvni napadl... taky sem dorycnemu na to vubec nic spatneho nenapsala.
Odpovědět
Profilova fotka
Pár lidí vám tu naznačilo, že projektant toho moc neudělal, tohle není dobře odvedená práce. Pokud ho i tak chcete platit, je to váš problém ;-) A věřte mi, že řešit, jak bude dům vypadat zvenku, je opravdu až to poslední. Myslela jsem, že chcete pomoct s půdorysem. Ale teď už si nejsem tak jistá.. no nic, už se do toho nebudu montovat, napsala jsem, co bych změnila, takže první příspěvek k tématu byl ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@terkasofinka Nebudeme se hádat o slovíčka, ale když napíšete " je jasne,ze nektere pripominky vubec neberu", tak to moc slušné není, byť jste to napsala někde jinde.....chápu to zklamání, že vám domeček nikdo nepochválil, taky jsem si tím prošla, no a o rok později s úplně jiným projektem-věřte, že hodně "vymazleným"- jsem nadmíru spokojená a nemám potřebu ho tady prezentovat, protože vím, že pro mě je to to pravé a nejlepší....taky k tomu dospějete, jen to chce čas a přemýšlet, kombinovat...ani nejlepší projektant to za vás nemůže vymyslet, samozřejmě může poradit s detaily a velmi dobře pokud má zkušenosti, ale v zásadě je to na vás. (Všem zde přítomným architektům se tímto omlouvám, pokud se jich to dotklo, ale věřím, že těch zkušených a znalých ne).
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak @slabici ja sem samozrejme rada za postrehy a za rady,ale nekteri uzivatele napsali jen kritiku,ale temer zadne rady. O to mi jde. A to,ze nejakou pripominku neberu-jak sem to mela napsat slusne? dyt sem vubec nic spatneho nenapsala. Samozrejme navrh se budu snazit predelat s tim co jste mi tu napsali. Davam do toho vsechny svoje penize...urcite nechci,aby to bylo spatne.
Odpovědět
@terkasofinka Jejda, my jsme asi jiná krevní skupina :-D .....snažte se projekt předělat podle sebe, ne podle toho, co tu kdo píše!!! A pak to nebude špatně. Mějte se a hodně štěstí.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici byl tady napad prohodit cele pokoje-myslim detske na zapad a koupelnu a pokoj pro hosty na vychod. Zeptam se jestli je to dobre reseni nebo ne??? Bojim se,ze by tam slo slunicko az pozde odpoledne. Dekuju moc
Odpovědět
Ber to takto - dům musí sloužit tobě, ne ty domu. Bydlet v něm budete vy a nikdo jiný. Ptát se tu na názory je scestné, každý má své priority a každý má svůj životní styl. Takže jak píše bamak - zvážit jaký máte životní styl, jaké máte koníčky, kolik dětí, jaké návštěvy, jak často, jakou práci, co si představujete pod pojmem dobře strávený víkend apod. Nezapomenout na kolotoč domácnosti - zavařuješ? Máš sušičku nebo sušíš na šnůře? 6ehlíš nebo nežehlíš. jaké sporty mají děti, jaké vybavení k němu potřebují, jak daleko máte obchod a jak často nakupujete apod. To jsou důležité věci. Dům je jako tělo - musí být zdravý organismus, a šaty - tj. fasádu - tu už ti slušný projektant ušije navrch. Ale záleží jenom na vnitřku. Takže tohle je moje rada. A dále - zvažuj náročnost a nenáročnost materiálů na údržbu, tzn. podlahy, obklady v nejnutnějším rozsahu apod. A co nejmín slepých rohů a koutků - strašně blbě se to maluje. A podobné věci. Nepodcente izolace tepelné a proti vodě a kvalitu oken a vchodových dveří! Zvažte, zda musíte mít dvojgaráž, zda by nestačila jedna a jedno stání venku. Asi tak, dokud jste jen na papíře, nestojí změny nic, až se to postaví, už jsou problémy. Stavíte to pro sebe.
Odpovědět
@terkasofinka Ano jedna z mých připomínek byla, že já bych asi prohodila obývák s kuchyní (můj názor na Vaše zvážení, který ale nemusíte vůbec pak chtít - jak jste i napsala výše, ten vůbec neberete). Napsala jsem ho proto, že mi přijde že Vám půjdou výpary i do klidové části domu a první co Vaše návštěva uvidí je co zrovna vaříte, špinavé nádobí apod., což mě se třeba u nás moc nelíbí (ale my jsme byli dost utaženi s rozpočtem, takže jsme zvolili kompromis). Ale to je můj postřeh a názor a Vy to jen zvažte, a pokud to nechcete tak dobře ale aspoň nebudete muset po pár letech litovat, jééé tohle mě nenapadlo, ale budete vědět, že jste o tom věděla a právě takto jste to chtěla a to je super. Dát si takto klady a zápory u všech připomínek a zhodnotit je, o tom to je přeci. A že nechcete řešit světové strany, ono je to podlě mě klíčové, od toho se vše odvíjí. Světlo utváří celý dům, ale není to jen o světle, ale i o teple/chladu (ze severu), větru apod.
Odpovědět
Možná bych rozšířila obývák s kuchyní na hloubku té knihovny, a pak by se dala kuchyn alespon částečně izolovat třeba spíží.
Odpovědět
@terkasofinka Tak vám dám radu-poslední, slibuju :-D . Strčte tento půdorys do šuplíku. Sedněte si, otevřete vínko/pivo/vodu...prostě cokoliv a sepište si svoje požadavky. Chci 5+kk, kuchyni spojenou s obyvákem, pokoje cca xxxm velké, šatnu v ložnici, 2 koupelny v každé vanu, TM stačí menší-máme garáž.....k tomu si napište proč to tak chceš a jestli to tak být musí, nebo jsi ochotna se bez toho obejít. To samé ať napíše váš partner. Pak to spolu proberte a udělejte jeden společný soupis. No a pak se podívejte na půdorys a zjistíte, jestli je to ono. Pokud ne, zase ho schovejte a dejte seznam architektovi a zkuste si i sama namalovat co se ti líbí...a pak budete jen vylaďovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@terkasofinka To záleží na tom, jak funguje vaše rodina. Naše děti přišly odpoledne ze školy a seděly u úkolů anebo si hráli v pokoji. Z tohoto důvodu jsme 10 měsíců v roce uvítali okna na západ, protože tam zrovna šlo světlo a teplo. Dva měsíce v roce tam pařilo sluníčko a nebylo tam k vydržení. Ale to se dá řešit nějakým odstíněním a klimatizací. Na druhou stranu např. ložnici mám raději na východ, aby mě vzbudilo sluníčko a odpoledne už tam nešlo.
Odpovědět
Světové strany jsou individuální dle potřeb rodiny. Kdyby si někdo dal všechny místnosti na sever, tak ať je má, když mu to tak vyhovuje. Myslím, ze do L se toho moc vymyslet nedá. Liší se to v drobnostech.Tak proč hned nějaké kopírování půdorysu . MS je o inspiraci a radách. proč sem teda ty lidi projekty dávají?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já ještě taky přidám názor k těm stranám a kuchyni s obývakem, ale přesně jak tu bylo řečeno, je to jen moje zkušenost a rada, jestli vám to bude vyhovovat jinak, udělejte to podle svého. Ber to jako můj postřeh - takže.... Máme ložnici na východ - v létě tam mám sluníčko v půl sedmé ráno a nemůžu to vydržet - tudíž budíček. Pro mě nepříjemné. Ráno chci spát, ne aby na mě podařilo slunce ( připomínka k vašim pokojíkum abys pochopila kam narážím) naopak rodina se sejde doma odpoledne a to chci aby mi v denních pokojích - pokoje pro děti a obývák šlo slunce. V letních měsících stáhnu žaluzie, ale mám tam sluníčko, světlo a teplo větší část roku, kdy je venku ještě zima, ale sluneční svit je pro mě osobně jako zivotabudic. Takže to k těm pokojíkum na východ. A co se týče tady zmíněné výměny kuchyně a obýváku.... Sice půjdete s nákupem před půl domu ( já také :-)) , ale nepůjdou vám výpary do větší části domu a že při vaření jich je.... ale hlavně a to je pro mě osobně priorita, neuvidí návštěvy provozní binec :-). Nevím jak velké máte děti jestli je vůbec už máte, ale já mám doma ne moc pořádného manžela a dva kluky. I kdybych si plíce vyřvala, prosila, zakazovala, slibovala smrt :-).... Přijdou do kuchyně, něco si vezmou a nechají drobky, hrnky, talíře, zbytky jídla na lince a odvali se. Já přijdu z práce a dvě hodiny to dávám do kupy. Odejdu do vany, vrátím se a znova. Je to věčný boj. Pokud má někdo nějakou radu jak to vyřešit, budu vděčná za rady :-), ale fakt nic nepomáhá. Proto já osobně do domečku plánuji myčky dvě, jemná bude mýt, do druhé se bude ukládat, ale jestli to pomůže.... Proto říkám, že si domů můžu přivést návštěvu jen když jsem předtím doma :-). Takže u nás kuchyň uklizena za obývakem a byť bez dveří, přesto oddělená od obýváku. Tak tolik můj názor. Pokud máš vzorného manžela, dokonale děti, nebo jsi celoživotní žena v domácnosti :-), tak si můžeš v klidu dovolit mít kuchyň v přední části :-)
Odpovědět
@terkasofinka Promiň, jestli jsem se Tě svým prvním komentářem dotkla - podle Tvé reakce asi ano - omlouvám se. Psala jsem to s dobrým úmyslem, abyste nenaletěli a draze nezaplatili za projekt, který je v podstatě totožný s typovým projektem Euroline.
Odpovědět
@terkasofinka ano neodpovedela jsem ti, kdo ma temer totozny projekt, protoze tu stejne uz neni aktivni... nicmene minuly tyden sem nekdo dal take takovy projekt...a nevim kdo, ale urcite by se to dalo dohledat. Jak psala @aneri53 je to proste temer stejny jako dum z Euroline, coz je nejznamejsi dodavatel typovych projektu. Bohuzel jsi na mou pripominku reagovala pouze protivne, ze kazdy nezna vsechny typove domy a ze je tim padem normalni, ze nejak vypada uplne stejne. No dobre, je to tvuj nazor. Nicmene pokud tohle beres jako kritiku, tak fajn. Tak Ti dam radu, pak se tady uz na nic neptej. Tady kazdy pise svuj nazor, at se tazateli libi nebo ne a to, ze dum je okopirovan je dle meho take rada a ne kritika, protoze pokud si platim architekta, ocekavam, ze mne vymysli dum, pro me, pro me potreby, vzhledem k danemu pozemku, okolni zastavbe i svetovym stranam. Pokud architekt pouze okopiruje typovy projekt, je to ojebavacka klienta, ale jestli je to pro tebe v poradku, tak ok. Takze ma rada zni, jako tu zaznela uz nekolikrat,strcit do supliku a zacit znovu. A mimochodem, tim stadiem kdy jsme resili projekt si tu prosli vsichni a vsichni chteli nazory, i kriticke, protoze alespon se nad tim mohli zamyslet. Nereagovali hned dotcene, ze nekdo rekl, ze se mu to nelibi, ze je to odflakle atp, ale zamysleli se a vyhodnotili to podle sebe. A ver nebo ne, to ze se nekomu neco nelibe a "zkritizuje" Ti to jak rikas, to tu bude jeste hodnekrat.
Odpovědět
Profilova fotka
@inkajanakova hezky napsane moooc. dekuji😘
Odpovědět
Profilova fotka
@brundibara7 Hezky😊,to ja taky nejsem doma v domacnosti a i kdybych mohla,tak bych nebyla... nevydrzela bych to. Zkusim tedy otocit pokoje-dekuju za radu. S tou kuchyni si to jeste zkusim promyslet.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote mozna to tak vyznelo...omlouvam se... pisu na mobilu vzdycky tak rychle jednou rukou ...v druhe dite😊 jen si myslim,ze kdyz muj pozadavek byl dum do L...tak se asi urcite nekde najde neco podobneho-asi v tom tvaru nemuzu uplne chtit po architektovi zazraky. Takhle to vylo mysleno...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?