Rozpoctovy formular - banka chce

Profilova fotka
Zdravim vsechny a mam prosbu: Banka pro schvaleni komplet uveru (na pozemek i dum) potrebuje rozpoctovy formular. My jeste nemame ani projekt ale :/ Ten budem resit behem pul roku. Resil to nekdo nejak improvizacne? Aby to splnilo cenove rozmezi.. Nebo musim koupit proste zatim nejaky projekt i kdyz pak budem mit jiny?
Odpovědět
Banka bude určitě chtít dělat odhad, takže já jsem posílala i půdorys domu, pohledy, řezy a taky technickou zprávu. myslím že bez toho to asi nepůjde. Rozpočet jsem si dělala sama. Pozor na to že vše co bude v rozpočtu pak banka po vyčerpání úvěru bude chtít vidět že opravdu máte - takže třeba i kuchyň, chodníky kolem domu pokud uvedete apod.
Odpovědět
Nekde chce banka i stavebni povoleni
Odpovědět
Profilova fotka
@ive747ta vim. Nase ne..
Odpovědět
Profilova fotka
U KB jsme museli mít hotový projekt, aby mohlo dojít k odhadu a schválení hypotéky. Bez projektu to nešlo. Nevím jestli to má nějaká banka i jinak. Pro čerpání úvěru pak muselo být stavební povolení.
Odpovědět
Nám zase u KB stačil jen půdorys a pohledy. Hotový projekt jsme pak měli až o dost později. Rozpočet jsme si sepsali sami. ČS také víc než půdorys a pohledy nechtěla.
Odpovědět
Profilova fotka
My prave kupujem pozemek a poradce nam rekl, ze lepsi je vzit od banky uz ted co nejvyssi uver, tak zadame o urcitou sumu, ale na tu je treba bud projekt ci ten rozpocet. Projekt nestihame, protoze pozemek nam maklerka drzi do urcityho data a vzhledem k rozlozeni pozemku, musime mit individual. Ne jen ledajaky.. Musime mit dum uzsi a okna vpred a vzad, na styl radovky, no proste tam jsou limity a timoadem nelze najit jen tak nejaky, a to i kvuli cenovemu limitu od banky.. No tak jsem myslela, ze nekde najdem ten rozpocet.. Ale kdyz to zpetne banka hlida, tak tee nevim, co dal 😞
Odpovědět
Hodne zalezi koho Vam banka přidělí na naceneni stavby. Po nas ČS chtela idealne taky projekt, uhadali sme to na pohledy, rozlohu domu a jak říkáte od oka vypsanej rozpocet na jejich formular. Nicméně pokud ted nerostou urokovy azby, nespechala bych. Od toho podpisu hypoteky bezi lhuta 2 let a pak nekompromisně splacite splatku hypoteky. Takze do povoleni nam treba uteklo jeste 6 měsíců. V lete se pak stihla jen deska a ted budeme platit najem i plnou hypoteku, pze nemame dostavěno.
Odpovědět
@belmonka kupte jen pozemek pokud na nej mate. Nas takhle taky natlacil poradce a stejne vas ty penize za pozemek donuti zaplatit jako prvni. Nevim proc tolik poradci tlačí. pokud by rostly sazby ok
Odpovědět
Profilova fotka
@hansoi no, jde o to, ze jsem na rodicovske, tak si nemuzem zas tak piskat a poradce tvrdi, ze za rok, kdyz bychom zadali o refinancovani hypo, by to nemusela byt takova suma, ale klidne mensi.. Manzel je este ke vsemu Slovak s prechodnym pobytem a nema smlouvu na neurcito v prqci, tak bychom radeji uz ted meli to sfouknuty cely v klidu 🤔
Odpovědět
@belmonka kdyz oni chtějí presny m2 v bance. Hlavne aby vam tu hypo dali, na rd byva vetsinou problem. Ale to snad poradce vi co dela. To mate hodne na knop tyjo
Odpovědět
Profilova fotka
@hansoi uvidime no, mame dobrou zastavu, ted jde spis o tu druhou fazi a to dolozeni toho rozpoctu k domku..
Odpovědět
Ja nevím ale mě teda přijde strašně uhozene si brát hypoteku na dům bez projektu,vždyť vůbec nevíte co to bude obnášet , co když hypoteka nebude stačit? Budete si pujcovat spotřebitelskymi úvěry? Cesta do pekel... Nejlepší řešení je koupit pozemek ze svého a hypotéku si vzít až s hotovým projektem a tím pádem aspoň orientacni představou, kolik to bude stát.
Odpovědět
Článek se načítá
@hansoi Je možnost prodloužit si dobu čerpání..
Odpovědět
Profilova fotka
My řešíme momentálně hypo u KB (koupě pozemku + výstavba) a chtěli po nás detailní položkový rozpočet, stavební povolení, projekt ( půdorys, řezy), návrh kupní smlouvy a geometrický plán. To vše je nutné k odhadu, jinak by nám ho ani neudělali. To samé jsme řešili v ČSOB. Úplně nevím, jestli by nějaká banka udělala odhad jen na základě položkovýho rozpočtu bez projektu a dalších věcí.
Odpovědět
Pochybuji, že by Vám banka půjčila jen na základě rozpočtu, když vlastně ani nevědí, jaký dům chcete stavět, apod. A myslím si, že je to pěkná blbost si takhle půjčovat. Do nějaké doby musí být vyčerpáno, potom lze samozřejmě prodloužit, ale to už je taky zpoplatněno, a pochybuji, že by povolovali prodloužení na vícekrát, protože se to může klidně zaseknout na úřadě, a budete na povolení čekat klidně rok, což je dneska úplně normální.
Odpovědět
Rozpočet pro banku je jedna A4, kde jsou oceněné jednotlivé etapy stavby (základy, svislé a vodorovné konstrukce, střecha, okna atd.), já ten formulář od hypotéční banky dostal, vyplnil a čerpal.. Takže když si beru třeba 2 mega a rozpočet mám 3,5 tak to rozepíšu po jednotlivých etapách. Banka pak hlídá překročení rozpočtu a podle % rozestavenosti, kterou po návštěvách na stavbě dělá odhadce můžete čerpat dle podmínek ve smlouvě. Někdo to má třeba jinak, ale rozpočet si můžete udělat i bez projektu, okna můžu mít za půl mega nebo za 120K, dnes není problém zjistit ceny čehokoliv na stavbu. Jediné co jsem dokládal bylo stavební povolení a příjmy.
Odpovědět
Profilova fotka
Muzem si vzit hypo jen na pozemek. Mame zastavu, peniz neskladame zadny. Jde spis o to, ze v budoucnu budem teda chtet hypo navysit o hodnotu domu a to se bojim, zda to pujde...
Odpovědět
@belmonka jak se psalo výše, pokud ještě nemáte projekt, vemte si hypo jen na pozemek. věřím, že v případě stavby se s bankou dohodnete na konsolidaci a navýšení hypo, vše stejně bude záležet na příjmech. já si teď řeším malý domek a teprve po půl roce si myslím, že už to cca mám promyšlené. pořád se objevují nové souvislosti, v návaznosti na to předělávky a vše se protahuje. na projekt podle představ a vyřízení povolení počítejte aspoň rok, k tomu spoustu peněz mimo stavbu (poplatky na úřadech, přípojky elektriky a vody, cena projektu, úpravy kolem domu, dešťovka, vynětí ze ZPF,....). pak než seženete řemeslníky,.....to vše se může klidně na dva roky protáhnout a ještě nemáte koplé do země. takže po koupi pozemku si nechte schválit výši hypo co by Vám přiklepli na dům, podle toho si udělejte představu stavby a oslovte projektanta. je zbytečné něco honit na rychlo, dům si už pak jen tak nezměníte. navíc další věc - jsou místní regulativy a to co se líbí vám, stavební úřad zamítne a jste na začátku.
Odpovědět
Profilova fotka
Urcite si vemte hypo jen na pozemek, financni poradce vas muze dostat do dost neprijemne situace. Kolem projektu a stavby se VZDY vsechno prodlouzi, ta lhuta 2 roky vas bude strasne omezovat a prodlouzeni stoji nemale penize.
Odpovědět
Taky doporučuji, ať si vezmete hypotéku jen na pozemek a dům řešíte až pak. Netlačí Vás do toho finanční poradce třeba kvůli své provizi? Přímo s hypotečním bankéřem dane banky jste se o tom bavili? Dle osobních zkusenosti vždycky chtěla banka více informací než jen nějaký rozpočet.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi to tak udelame. Dnes zavolame poradci, ze jdem jen do hypo na pozemek tedy. Dekuju vsem. Pomohli jste 👍 Snad v budoucnu pujde udelat ta konsolidacka na dum🙏
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?