Stavební firmy a výběr dodavatele stavby/technologií domu

9. kvě 202013

Ahoj všem,
(nevím úplně jestli to patří sem, ale nevěděl jsem kam tento dotaz položit..)
mám dilemu - chystáme se stavět pasiv (z VPC) v r. 2020 a začínám vybírat a oslovovat (jakákoliv doporučení na kvalitní firmy vřele vítány, díky) stavební firmy.
Problém je ovšem jejich politika ohledně výběru dodavatelů materiálů a technologií na stavbu. Já plně rozumím, že mají uzavřené svoje smlouvy a hlavní roli hrají marže - i když se brání argumenty, že zrovna technologie jejich dodavatelů jsou léta prověřená a kvalitní...

Je to opravdu tak, že jestli chci spolupracovat s 1 firmou (svépomoci bych to možná dal ale bydlet bych tam pak nechtěl) kvůli záruce a snížení rizika problémů s reklamacemi a částkovými opravami do budoucna, mám pouze možnost přistoupit na jejich hru kde mi 1 firma prostě napsala : "tam kde se u dodavatele shodneme fajn, tam kde se neshodneme bude po našem" ?

Jak jste to řešili vy ?

Opravdu se nejde vyhnout řešení stavět dodavatelsky a až se něco skazí mít těžkou hlavu a hádat se s x firmama najednou koho to byla chyba ?

Já osobně jsem trochu magor v tom, že si pečlivě chci vybrat jednotlivé výrobce technologií typu cihly,okna, střecha, podlahy, TČ či rekuperace (po skonzultování s projektantem a jednotlivými profesemi).

Chci až tak moc mít kontrolu nad vybavením vlastního domu a nad tím, kde skončí moje peníze ?

Díky moc za názory a zkušenosti..

 • My také chceme mít pod kontrolou, z čeho dům bude a řešíme to dodavatelsky. S těmi reklamacemi to sice není s jedním člověkem, ale zase se to muže rychleji vyřešit nez přes prostředníka. Základ je stavební dozor.
  Jinak nevím jak ve vaši oblasti, ale ve středních Čechách jsou firmy hodně vytížené a méně flexibilní, tedy s klienty se zrovna nezaobiraji. Měli jsem plán, ze si necháme navrhnut od x firem a pak vybereme a ve finále jsme radi, ze nám to někdo postaví dle našich představ za rozumný peníz. Shodou okolnosti staví i 2 naši kamarádi ve stejném městě a taky maji problém se se stavitelem domluvit. My si stavitele našli na dovolené na Djerbe 😄

 • @windu  my máme možnost si docela vybírat. Resp. takhle... stavební materiál (ve vašem případě cihly) asi úplně ne, ale okna, podlahy atd. máme docela na výběr a nevím o tom, že by nás nějak výrazně omezovali. Ale to asi bude dost záležet na firmě.

 • Ona je otázka, co nadiktují. Pokud to bude dodavatel VPC, malty, betonu, ztracené bednění a podobně, tak bych to s klidem nechal na nich. U střechy je to na pováženou, ale já jsem si trval na svém. U oken, bych s nimi vůbec nediskutoval stejně jako s výběrem vzduchotechnické jednotky. Samozřejmě podlahy, dveře, koupelny a další musí zůstat na tvém rozhodnutí. Kolem Prahy je to asi náročnější.

 • Sponzor fóra
 • @luckavra  taky budeme stavět ve Středních Čechách, ono přijde mi že je problém nejprve nějaké solidní firmy se zkušenostma se stavbou pasivů vůbec najít - a pak člověk začne narážet na ty další komplikace z jejich strany jak píšu...vy taky stavíte PD anebo klasiku ?

  TDI + autorský dozor bude určitě, a k tomu prováděcí dokumentace...tak snad to dopadne...jestli se nedomluvíme s 1 firmou tak holt pojedeme taky dodavatelsky i když na tu organizaci všeho se mi nechce ani pomyslet...

 • @ookami_hime  a vybíráte si z nabídky co Vám dala stavební firma anebo jim předkládáte vlastní preference ? můžu se zeptat kde a co stavíte ?

 • @radim2015 úplný souhlas, i když u cihel si trvám na Kalksandstein i přes námitky projektanta anebo firem...střecha bude plechová a tam mi zas vychází Prefa po návštěvě For Pasiv.
  U oken je to složitější, třeba Internorm nikdo neodmítl ale tam se obávám ceny - máme 35m2 oken - a na jiné značký jako Windowstar nebo Vašíček žádná reakce...uvidíme až se s firmama potkáme osobně. VZT a TČ si rozhodně chci určit sám, no všechno se ukáže na těch schůzkách, zkouším hledat a oslovovat už i dál od Prahy..

 • @windu  dřevostavba ve Středních Čechách. Vybíráme primárně z nabídky firmy, jelikož toho mají na výběr víc a něco z toho se shoduje s našimi preferencemi, ale něco volíme i úplně mimo a zatím jsme nenarazili na problém. Jsem docela zvědavá jak to dopadne do budoucna, ale u některých částí jsme se původně domlouvali i na to, že bychom materiál dodali sami. Na to už se netváří tak nadšeně, nicméně v omezeném měřítku by to prý bylo možné.

  Jinak kdyby mi šlo vyloženě o hodně specifické požadavky i na dodavatele, zvážila bych firmu, která se specializuje na individuální projekty. Minimálně na dřevostavby takové jsou 🙂

 • @luckavra  A jak jste nakonec se stavební firmou spokojeni?

 • @kotatko77  strašně moc. Manžel si tedy hlídá veškeré kroky, protože jinak by se mohlo stát, ze se na něco zapomene nebo udělá jinak, než dle jeho představ, ale přístup stavitele je skvělý! Velmi ochotný vše řešit a udělat dle našich představ, byt jsou to třebas neobvykle věci a namahavejsi. vždy s dobrou náladou, materiál když sezeneme levněji než on, tak se bere to levnější. Mame velké stesti.

 • @luckavra  Děkuji moc, takže by si firmu doporučila, třeba do IP. Děkuji moc

 • @luckavra  Můžeš prosím doporučit firmu, se kterou stavíte (klidně do SZ). Jsme z okolí, tak bychom je aspoň zkusili poptat. Díky

 • @luckavra  zdravim, také prosím o doporučení firmy se kterou stavíte. Hledáme někoho na pasiv ve středních Čechách, moc děkuji. B

 • @barcaloun  Dobrý den, také prosím o kontakt.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat