Světové strany - jak rozhrhnout místnosti

Dobrý den, budeme mít pozemek viz obrázek. Dům by tam měl být tak jak je zakreslen a příjezd na pozemek, jak je šipka. Jak by jste si dali místnosti? Hlavně obývák? Prošla jsem stovky projektů, ale prostě nic není tak jak by se mi líbilo a když jo, tak zas si myslím, že to by to pak nebylo vhodně orientované.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nemozte na pozemok vchadzat zo severu? Kde by ste uprednostnili mat zahradu - terasu? Pri ceste, ci pri susedovi? Ulice su jednosmerky? Viete uz teraz ktora bude viac frekventovana?
Odpovědět
@lenkito10 dům musí být na straně, kterou jsem nakreslelila. Jak to bude v ulicích netuším. Je to nová lokalita, jeste tam není ani jeden dům. V první části lokality, která je již hotová, žádná jednosměrka není. Já bych chtěla hlavně obývák do zahrady, ale to právě asi není úplně ideální.
Odpovědět
Jinak je tam právě ta uliční čára a má být před domem i stání pro případné auto
Odpovědět
Pokud by to bylo možné, tak bych ten dům posunul na tom pozemku k té ulici směr S - V, protože pokud by jste měli terasu směr S - V tak tam budete mít chladno - ráno, chvíli dopoledne Vám tam půjde od V slunce, ale pak zbytek dne chladno. Pokud by jste to posunuli, mohli by jste mít terasu buď jen na Z, což bych asi nedělal, ale pokud by jste ji mohli mít částečně i u boční zdi, bylo by to asi lepší. Tudíž terasa částečně na Z - S, nebo Z - J, nebo terasa z obýváku směrem k sousedovi, ale tam by slunce asi moc nešlo ... Dům bych určitě posunul - pokud je možný tento posun k té druhé křižovatce, budete mít větší část plochy zahrady u domu prosvětlenou sluncem. Když jsem řešil umístění domu na pozemku, tak jsem na pozemku strávil docela dost hodin, abych zjistil jak tam v kterou hodinu svítí slunce a podle toho jsme se pak rozhodovali jak dům umístit.
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučuji se obrátit na architekta nebo projektanta a ti vám jistě kvalifikovaně poradí a vymyslí dům na míru vám a pozemku.
Odpovědět
Nam by terasa na vychod vyhovovala, nemame radi letni vecerni vedra. Jinak se pripojuju k doporuceni oslovit projektanta/architekta, at ma tenhle vas atyp dobre vyreseni.
Odpovědět
@mahonia Ano vysněný dům nemusí pasovat na každý pozemek. Musíte brát v potaz kdy se budete nejčastěji pohybovat na zahradě a v domě. Dopoledne to budou asi jen víkendy a zbytek týdne to bude asi jen odpoledne a v této době potřebujete slunce na zahradě a v domě. Že do ložnice svítí slunce jen ráno až tak nevadí.
Odpovědět
@franti_p to bohužel není možné posunout dům na druhou stranu
Odpovědět
@menak To že není možné posunout pozemek je dané regulativy uvedené obce ? U těchto regulativů je dost často možné posunout v rámci - byť jen pár metrů, tak pokud by toto bylo možné, tak bych se snažil maximálně tuto možnost využít. Je to škoda, protože v rámci Vaší spokojenosti jakožto majitele pozemku je třeba maximálně využít potenciál pozemku a ty regulativy tomu dost brání... Asi bych se snažil jednat ohledně možnosti nějaké vyjímky ..., i s ohledem na to, že máte komunikaci ze třech stran, což Vaši sousedé nad Vámi nemají ... Bylo by asi vhodné oslovit ohledně tohoto nějakou kompetentní osobu, která se, jak se říká - vyzná... Ono jde někdy i to jak se říká nemyslitelné ... Druhá varianta a tím rozhodně nenabádám k porušení závazných ustanovení, řešit papírově stavbu na místě kde je to dané, ale pak stavět o kousek dál ( samozřejmě za dodržení odstupových vzdálenosti a pod. ) Ale to je dost krajní varianta, která by v důsledku stála nějakou tu hotovost na pokutě ...
Odpovědět
Ahoj, máme úplně stejně orientovaný pozemek a budeme řešit to samé (nejdříve asi 2023). Navíc tam ještě máme OP pro VN. V novém návrhu studie nám zrušili přístup ze severu. Když bychom dům posunuli více na sever, mám obavy, že by to pak bylo od branky daleko ke vchodu. V létě OK, ale v zimě?? Navíc soukromí před domem do ulice žádné. Vy máte komunikaci z obou stran, takže soukromí řešit asi úplně nebudete. Ale myslím, že posunout dům více na server byste mohli. Většinou je dáno, že máte mít od hranic dané nějaké vzdálenosti a v rámci nich se můžete pohybovat. Jak jsem ale pochopila máte předepsano, že příjezd musíte mít z JZ, což není výhodné. Jsem zvědavá, jak vyřešíte 🙂
Odpovědět
@menak Já tedy nevím, ale...Až budeš chtít vyoperovat slepé střevo, tak se také budeš ptát v diskuzi na internetu, kam nasadit skalpel a kudy vést řez podbřiškem?
Odpovědět
Dobry den, orientaci mame stejne, ale cestu jen z JZ, navic nutno dodrzet ulicni caru a stavet patrovy dum. Vstup jsme dali z JV, na JZ obyvaci pokoj s KK, vstup do zahrady ze zapadu. Na sever loznice, koupelna. Je to bohuzel hodne o kompromisech. Zahrada holt bude v severni casti, ale i tam na cast sviti cely den a v soucasnych horkych letech asi stejne neni uplne ideal mit napr. terasu na jih.
Odpovědět
Článek se načítá
@pepitocz tak to je odpověď za zlatého bludišťáka 🤣 když se vám nelíbí dotaz, proč na něj reagujete. Vždy se takový holt někdo najde, že...
Odpovědět
@franti_p zkusíme pozjistovat, ale nemyslím si, že by něco prošlo. Zatím se v této lokalitě nestaví, teprve se řeší kupní smlouvy. Je to úplně nová lokalita duha část. V první části už jsou všechny domy a taky je tam ulice, kde jsou zahrady na sever. Všichni se tomu nějak přizpůsobili.
Odpovědět
@menak Uvidíte jak Vám to dopadne, ale jak jsem psal, snažil bych se to nějak řešit v rámci možností, pokud by to nějak šlo ... Stavíme na pozemku kde také nic nebylo, soused si dal dům k dolní části - k ulici, my jsme si ho posunuli nahoru, takže nejsme v jedné linii. Jenže my tam nemáme žádné omezení, což byla výhoda.
Odpovědět
@menak Ještě jsem chtěla dodat, že už jsem si nějaké návrhy uspořádání v PC dělala. Máme také nařízeno, že garáž musí být součástí nebo jako přístavba. Chtěla bych ideálně pak za projektantem/architektem přijít už s hotovou představou - orientaci na světové strany podle feng-shui apod. Ale nedaří se mi zatím, abych zároveň splnila podmínku, aby technická, koupelna, WC a kuchyň byly u sebe. Asi mi to komplikuje to, že dole chci mít ještě jednu místnost jako pracovnu a až budeme staří a nedolezeme po schodech (pokud se toho dožijeme 🙂 ) tak aby sloužila jako ložnice.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?