Zhodnocení dispozice patrového RD 5kk

Chtěl bych vás požádat o názor na dispozici našeho nízkoenergetického domu - pozemek 21x38m s přístupem z východu (kratší strana) navíc lehce svažitý od SV na JZ (krásný výhled na jihozápad) - půdorys domu 10,5x9,5m; sedlová střecha; výše nadezdívky 130cm - na severní straně bude při domu garáž - v 1NP bude pokoj využit jako pracovna/ložnice na stáří - vytápění TČ + rekuperace - garáž je výškově usazená 1m nad domem Moc děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Moc hezký půdorys, osobně bych posunula příčku v pokoji v 1.NP směrem do vstupní chodby a ve výklenku bych udělala vestavěnou skříň. Technická by se pak teoreticky mohla zmenšit, záleží, na co všechno by jste ji chtěli využívat. Pračka se sušičkou by mohly být nahoře v šatni, přece jenom tam bude nejvíc prádla. Případně udělat v koupelně výklenek směřem do šatny na věž pračka/sušička.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nechcete mat pristup do domu z garaze? Kupelna bez okna v rodinnom sa nevidi hocikde. Skusila by som premiestnit kupelnu k izbe, technicku namiesto kupelne a vstup namiesto technickej. Na poschodi urcite samostatne WC. Otocit dvere v tej lavej izbe... Rozmiestnit uz teraz nabytok, postel v strede izby zaberie vela priestoru. Rozmiestnit uz teraz kuchynu.
Odpovědět
Profilova fotka
My se to moc líbí. Jen bych oddělila v horní koupelně wc. A jestli chcete mít pračku se sušičkou v TM, tak bych zvažovala shoz z koupelny.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se mi nezdá ten výklenek v chodbě u vstupu do pokoje v 1NP. Já bych chtěl krytý přechod od auta ke vstupu a proto by byl lepší vstup na SV. U jídelního stolu bude málo místa a možná bych zvětšil okno v obýváku na západ. TV je takhle dost daleko a možná by bylo lepší buď dát za ni skříň, nebo posunout stěnu chodby.
Odpovědět
moc děkuji všem za postřehy @maty56 technickou určitě zmenšovat nebudeme, pračku se sušičkou chceme vedle sebe, aby se na nich dala udělat další odkládací plocha hned vedle dřez na všechnu venkovní špínu. Místo dále zabere tepelný čerpadlo, bojler, rekuperace a chci tam ještě nějaké regály. Pračku do 2.patra tahat nechceme (hluk, špína..) @lenkito10 vstup od garáže jsme původně zvažovali, ale pozemek je celkem dost z kopce, takže jsme radši usadili dům o jeden výškový metr pod úroveň garáže. Jinak bychom se nedoplatili za základy a i terasa by byla celkem dost vysoko.. Dveře a nábytek nejsou dotažené do konce, byl jsem rád, že mi projektant poslal aspoň tohle 🙂 @martinau5 shodli jsme se, že samostatné WC není potřeba. Jinak shoz z horní koupelny dolů zvažujeme. Dispozice si o to říká, jen nevím, jak moc by se šířil hluk z technické místnosti do horního patra.. @radim2015 u jídelního stolu málo místa nebude, plánuju dát ještě pryč ten kousek příčky, co mi leze do obýváku z chodby. Stěna mezi chodbou a obývákem se ještě trochu posune (bude to nosná zeď), ale díky za nápad se skříní. Minimálně si tam ten prostor pro ni nechám udělat
Odpovědět
@nagis Přijde mi to trochu málo využité - máte tam hluchá místa u koupelny/pokoje v přízemí i v patře. Zdá se mi, že u jídelního stolu bude málo místa, ale zároveň obejvák mi přijde z půlky nevyužitý. Osobně bych stála alespoň o jedno samostatné WC v domě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?