Zpětná vazba na podkrovní dům 5+kk

Dobrý den, rád bych vás požádal o zpětnou vazbu na studii našeho budoucího podkrovního domu. S návrhem jsme už vcelku spokojeni a řešíme spíše detaily. Aktuálně např. rozvržení kuchyně s truhlářem. V přízemí je obytný pokoj s kuchyní a jídelnou a také pracovna, která v případě nutnosti může suplovat ložnici. V patře pak 2 velké dětské pokoje, ložnice a koupelna. V patře ty 3 okna na JV jsou jeden dlouhý vikýř, Na druhé straně domu je pak menší vikýř v dětském pokoji. Jde nám především o to, aby se nám v domě dobře bydlelo. Estetiku zas až tak moc neřešíme. Napadne vás, jestli tam je nějaká vyložená blbost nebo jestli by to šlo nějak vylepšit? Moc děkujeme za váš čas a náměty na zlepšení!
Odpovědět
Já bych dům usadila na druhou stranu pozemku a otočila na jz, ale to má každý jinak. Někomu to teplo pak může i vadit. Jinak se mi to líbí 🙂
Odpovědět
Nádhera! Obrovský, logicky uspořádaný dům.
Odpovědět
My to máme dost podobne a zatím se zdá, že to bude ok. Jen ta mě je malé zádveří. My máme u zádveří samostatnou šatnu a to se mi zatím zda, ze bude fungovat. Hodně se tam toho vejde a v pripade potřeby tam ten bordel zavřu. Jinak ložnice nahoře je obrovská. Podle mě úplně nevyužijete. Jinak bych ještě zvazila v ložnici šatnu místo té vestavné skrine.
Odpovědět
Každému vyhovuje něco jiného, ale mít ložnici 28m2 a obyvák s kuchyní 35m2. Někde ubrat jinde přidat...
Odpovědět
Máte to pekne vymýšlene. Je vidět odborné rozumne zpracování. Zdejší amatérský názory jsou...no bezvýznamne. Hlavně tedy chválim,ze jste zapojili odborníka, Dobře investováne peníze..Jen tak dále. No a ze mate Velké pokoje a ložnici, je nejspíš vás požadavek. Porad lepší jak ložnice 9m2 bez rekuperace. 😞
Odpovědět
@cankikris Moc děkuju za nápad. To byla na začátku jedna z variant. Vzhledem k požadavkům obce na umístění domu na pozemku jsme se musel přiklonit k současné variantě. @norikakaa Děkuju za pochvalu! 😄 @lu_la Těší mě, že vám podobný dům dobře funguje. Architekt nám původně dával do ložnice právě šatnu se samostatným střešním oknem. My jsme střešní okna nechtěli, takže jsme ho požádali, ať tam dá jen vestavěnou skříň. Počítali jsme, že to stejně bude velká skříň, do které půjde vstoupit. I když jak nad tím teď přemýšlím, možná by přeci jen byla lepší zděná šatna. Díky, ještě to zvážíme. @cyklos Děkuju za názor. Máte pravdu, že ložnice v patře je fakt mega. Taky bych byl raději, kdybych mohl nějaký ten metr z ložnice přesunout dolů do obývacího prostoru, ale nepodařilo se nám vymyslet jak. Máte nějaký návrh? @panlorenc Děkuju vám za pochvalu. S architektem jsme fakt spokojeni. Sice je to trochu na dlouhé lokte, ale připadá nám, že bez něj bychom to sami nebo s typovým projektem nedali. Chtěli jsme velké dětské pokoje. Mega velká ložnice je výsledkem toho, co všechno jsme chtěli nacpat do přízemí. Ale věřím, že ten prostor nějak využijeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@grogrun za mě ta ložnice opravdu obří na to, že se tam člověk chodí de facto jen vyspat, ale když to zmenšíte o tu velkou vestavnou skříň, nebude to působit už tak monstrózně.......ale uvažovala bych nad zvětšením toho menšího pokoje, rozdíl skoro 5m2 mezi pokoji mi připadá docela velký...ten pokoj 14m rozhodně nebude žádný velikán a děti se budou dohadovat, kdo bude mít ten větší......tu šatnu vedle pokojů budou využívat oba nebo jen ten menší pokoj?
Odpovědět
@grogrun my mame taky veliký pokoje nahoře, přesně z toho důvodu, že jsme měli jasný požadavky na spodek. Máme pokoje cca 24 m a je to fakt mega i když dost zmenšený sikminou. Takže ložnice 28 metrů bude fakt hodně veliká. Zmenšila bych tou šatnou plus ještě promyslete, jestli by se část nedala nějak využít. N tam vyšly takový hluchý prostory. Takže nakonec máme za koupelnou pěknou prádelnu a prostornou šatnu z chodby.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se stalo něco podobného, požadavků na přízemí bylo více než na patro. Architekt vymyslel další pokoj (pracovna/hosté), i když nebyl v zadání a můžu říct, že je velice využívaný. Jsou to prkotiny, ale skládám tam prádlo, balím dárky na Vánoce, chystám veci na dovolenou... chyběl by mi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Nechcete hlavně střešní okna nebo obecně díry do střechy? U šatny by stačil svetlovod. Jinak mě se zdá horní patro takové ještě klidně na úplně jinou variantu. Ale třeba jste měli požadavek na oddělení ložnice od pokojů dětí. Já bych se při téhle velikosti raději pokusila mít pokoje orientované na jih a zázemí na sever. Co bych vyloženě zkusila ještě vymyslet je pohodlnější schodiště. Máme také "točité" ale jen 4 šikmé stupně a běhá se po něm parádně. Velikost mám v albu.
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě jedna ke schodišti- je i dost úzké, my jsme si to nepohlíželi, jedno rameno je teď cca 900 mm čistá průchozí po zazdění a omítkách a je to málo. Chce to 1000 mm, aby člověk pohodlně prošel třeba s košem prádla apod.
Odpovědět
Profilova fotka
máme podobné rozměry domu cca, evidentně i dost podobné požadavky, nám se ale do přízemí vešel OP+kk přes 47m2. Možná, že vám půdorys pomůže.
Odpovědět
Článek se načítá
@grogrun Obyvak s kk pomerne mensi, ale do vstupnich prostor sotva narvete boty a kabaty. TM a zejmena koupelna v prizemi mi pripadaji zbytecne velke. Nahore ta satna neni satna, spis kumbal. Kdo a jak ji bude vyuzivat?
Odpovědět
@mr_falko tohle je skvely!!!
Odpovědět
@ptjj Děkuju za tip na zvětšení menšího pokoje. To, co je tam nadepsané šatna, bude spíš takový kumbálek. @lu_la Dobrý nápad, probereme s architektem.¨ @antoinet Díky za tip, na to ještě mrkneme. @tulda27 Obecně nechceme střešní okna v obytných místnostech. Světlovod v šatně zní dobře. Děkuju za tip ohledně schodiště, to nám někdo říkal už na začátku a pak to někde zapadle a vůbec jsme to neřešili. Tohle určitě ještě probereme s architektem. @mr_falko Máte tam krásně velký obytný prostor, vypadá to parádně. Nás trochu limituje orientace pozemku vůči světovým stranám a sousedům + požadavky na další místnosti v přízemí. @bayt v zádveří počítáme s prostorem na boty pod schody. Přesně jak říkáte, šatna v patře bude spíš kumbál.
Odpovědět
Profilova fotka
@grogrun jeste ke schodisti, dala bych s klasickou podestou, ne zatoceny - je to praktictejsi a dle me rozhodne i bezpecnejsi. Co se tyce svetla v satne - nemame tam zadne okno, ani svetlovod, jen 4x dost silny led bodovky ( spis zarivky) a je to uplne ok. Jinak ano, mame tam velky prostor, ubrali jsme jinde - v technicky, v chodbe a v pracovne/pokoj pro hosty. Ale my vime, ze budeme nejvic casu travit v obyvaku s kuchyni a venku, takze pro nas to byla jasna volba. Preju, at to dobre vymyslite ku spokojenosti vsech 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?