Platím vysoké nájemné a majitelé letos celé léto přímo u domu pořádají grilovací párty

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chci se zeptat na váš názor, jak byste toto řešili. Platím 13.000 měsíčně za pronájem v apartmánovém domě a nyní po celé léto se u nás u domu budou pořádat gril párty pro celou širokou veřejnost. S tím přišli majitelé. A akce se již začaly konat. S tím souvisí nesmírný hluk pod okny, kde nemůžete celý den ani okno otevřít, nemáte kam zaprakovat u domu auto a když už, tak vám spousta dětí cizích jezdí kolem aut na odrážedlech, s různými kočárky atd a lidí večer opilých se opírá o auta atd. Pořád abyste se báli, že druhý den najdete auto zase více odřené. A aby toho nebylo málo, nyní majitelé přišli s tím, že se jim začínají ničit venkovní osvětlení, větrací šachty, dveře vstupní, že mají podřené, garáže odřené atd. takže nám nájemníkům, zdraží nájem. To je úplně super, oni si tam pořádají grilovací párty pro spousty cizích lidí(ne nájemníky) a my nájemníci budeme hradit poničené věci. Když jsem se ohradila samozdřejmě jako jediný nájemník, protože každý drží s prominutím hubu,aby nebyl špatný, ikdyž to vadí každému asi, tak mi majitel sdělil, že auto ať si parkuji někde úplně jinde než u baráku a hluk, že dělají i děti, co tam bydlí, takže to, že navíc přijde i 30 cizích lidí i více nevidí v tom probém, že by byl hluk vetší. Takže já budu hradit 13000 vlastně už více a auto budu parkovat třeba jinde,ikdyž tam parkoviště pro nájemníky, nebudu větrat, nepustím si Tv, protože ji neslyším, do minimálně mnohdy půlnoci nebudu spát, protože to nejde a ještě budu hradit poničené věci. Když jsem se ptala, že dám výpověď a půjdu, zda nemusím čekat 3 měsíce, bylo mi sděleno, že musím, takže vlastně do konce září, toto vše budu týden co týden muset snášet. Jen ještě na okraj, takové akce se mají konat na hřištích a ne v bezprostřední blízkosti pod okny nájemníků Prosím o vaše rady, jak byste se zachovali a co dělali. Děkuji
Odpovědět
1
2
@asistent určitě ano, mě spíš zaráží jednání majitelů, tohle by si neměli vůbec dovolit a nebo se nejdřív dotázat na lidi kteří jim tam bydlí a řádně platí nájem..asi chtějí vytřískat na všem. Odstěhovala bych se ale ještě bych jim pěkně zavařila za vzniké problémy od nich...
Odpovědět
@alisek Píšete přesně to, s čím jsem se na ně dotázala a to, že se prvně měli zeptat nás, co na ty jejich akce říkáme a oni mi odvětli, že to je jejich pozemek a mohou si tam dělat, co chtějí. Přesně vytřískat na čem se dá. Víte, kdyby tam bydleli, nepořádali by ty akce. Minulý pátek tam byla akce pro celou školku, asi 20 dětí s rodiči, takže paráda.
Odpovědět
My jsme bydleli kousek od areálu letního kina, takže na akce jsme tam byli zvyklí ale zrovna to jedno léto to pronajalo město spolku a ti si teda dělali co chtěli..nakonec jim to zarazili. Ted se tam zase promítá, je to super, občas koncert ale po 22h. se to prostě utlumí a lidi si nestěžovali že nemůžou spát
Odpovědět
@alisek moje argumenty mimo? Psala jsem jako prvni ze po 22h je to ruseni nocniho klidu a muze zavolat policii... ale zcela uprimne si myslim ze jedine reseni je se odstehovat a co jsem take napsala jake ma moznosti... tak se prosim uklidnete s tim, ze jsem mimo... a pokud se chce soudit kvuli vypovedni lhute tak je fakt, ze to na nejaky ten rok bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@asistent bohužel takto to chodí u většiny pronajímatelů :-( jen brát prachy, ale o nic se nestarat, v ničem nevyjít vstříc, sami smlouvu nedodržovat, ale nájemníkům do všeho kecat... :-( my třeba stavíme hned vedle koupaliště, kde se akce pořádají. povolení jsme dostali jen s tím, že nám v budoucnu nehrozí přijetí stížností. že stavíme s tím, že o tom víme. no jako prozatím se tam nepořádá nic celonočně a každodenně, okna máme kvalitní, na větrání rekuperaci a děti nadělají ve dne víc kraválu než celé koupaliště za domem :-N :-D tak snad to za pár let nevezme do rukou někdo jiný a nebude to peklo.
Odpovědět
@blahova_andrea Přeji Vám ať máte klidné bydlení, protože to je asi opravdu jeden z nejdůležitějších faktorů u bydlení. Ještě že ten byt není náš, protože prodat jej s tímto hendikepem bychom asi neprodali a tak počkáme 3 měsíce a vypadnem. Ikdyž jsem se na léto moc těšila, tak teď mě to přechází při představě tady toho všeho, co budeme tady mít po celé léto
Odpovědět
@mitote proc se hned soudit, staci dnes zatopit majiteli castymi kontrolami, udanim za ruseni nocniho klidu, resit to na ruznych kstech, kor dkyz tam vylozene provozuji byznys jako prodej jidla z grilovani..resit opravneni..zrovna to eet bych tak nehrotila..sama jsem podnikatelka ale musim se ridt spoustou narizeni, zakony a vyhlaskami a kdyz si pak nejaky blbecek vyleze sice pred svuj dum na svem pozeku a zacne si prodavat steaky tak stejne k tomu potrebuje opravneni..to je hodl cesky zvyk..na vse povoleni Pokud by v tom dome bydlel sam tak si tam prodava co chce, kdyz to nebude nadmerne obtezovat sousedy, ale pokud tam obtezuje svoje najemniky, kteri mu plati a ne asi zrovna malo, tak to problem je..
Odpovědět
@alisek aby pak ale tobe nezatopil majitel jeste vic :-)
Odpovědět
@mitote no mě zrovna nemá za co...já to myslela v tomto případě. tobě jako nájemníkovi může akorát tak dát výpověď..a pokud si bude dotyčná ted vše řešit písemně, má aspoň něco pro další handrkování..ty jako nájemce můžež zatopit pronajímateli víc než on tobě...aspoň v tomto případě 8-)
Odpovědět
@alisek no a neni lepsi dat vypoved a odstehovat se? :-) nez vest zabomysi spory?
Odpovědět
@mitote však já bych se odstěhovala..dala výpověď ...to máš naprostou pravdu ale pokud by trval na těch 3 měsících..kterých bych tam musela protrpět, kvůli jeho kšeftům tak bych prostě taky něco udělala a tím myslím to hlášení atd..
Odpovědět
Profilova fotka
@asistent ubytovna je porad obytna zona, ne rekreacni ani prumyslova. Od koho dostal tu dotaci?
Odpovědět
Článek se načítá
Taky bych zkusila vyjednávat, že buď ustoupí od výpovědní lhůty nebo hold to jejich podnikání okořeníte kontrolama a stížnostma.
Odpovědět
@koordinatorka_odboje Dotace z EU v řádech milionů získal
Odpovědět
Dnes mi majitelka sdělila, že bych měla být tolerantní k těm akcím. Jinak že nám jako nájemníkům zakáže parkovat u domu a budeme si muset auta dávat někam jinam. Jenže jak jsem již psala, kolem jsou jen rodinné domy, kde parkovat logicky nemůžeme a centum je vzáleno 1,5 km. Tak fajn já budu chodit denně k autu 1,5 km a ti co tam přijdou na akci grilování, budou parkovat na místech nájemníků. To se mi snad jenom zdá. A být tolerantní? To jako, že budu každý víkend muset vypadnout z bytu, abych měla klid? To je bezva chování a je vidět, jak si váží lidí, co řádně platí už 2,5 roku.
Odpovědět
Profilova fotka
@asistent jsou to hovada.nedejte se.parkovaci misto jsi psala, ze mate primo v najemni smlouve.plati i za to.pokud vam ho neumozni uzivat, tak sleva z najmu.resila sem presne toto u rodicu.
Odpovědět
@blahova_andrea Přesně tak, mám tam uvedeno, že mohu využívat celý areál i k parkování. To je sice hezké, ale když tam najednou dají nějakou ceduli, že je to nyní jen pro akce, tak nevím co pak. Nebo se mi nedejbože bude někdo na tom autě mstít. Neřešila bych to tak, kdybych něměla opravdu dost drahé auto. A to jen tak někde daleko nechávat nechi, to se taky může stát, že jej tam druhý den nenajdu.
Odpovědět
Profilova fotka
@asistent Psala jste, že na parkovací místo máte nárok z nájemní smlouvy. Pokud by Vám bylo zakázáno na něm parkovat, tak si myslím, že by se dal uplatnit § 2232 NOZ a ukončit nájemní smlouvu bez výpovědní doby.
Odpovědět
@jakuda Děkuji za příspěvek, já už jsem tady z toho unavená.
Odpovědět
Profilova fotka
Nejde vypovědět bez výpovědní lhůty v době zvyšování nájmu? To je změna smlouvy a tu nemusíte podepsat... ? Ale jen hádám
Odpovědět
Profilova fotka
@nobondgirl Ne, se zvýšením nájmu musí nájemník souhlasit a jsou daná pravidla o kolik a jak často je možné nájem zvedat. Pokud nájemník nesouhlasí, řeší se to přes soud, který rozhodne, jestli zvýšení nájmu bylo adekvátní a může rozhodnou i v neprospěch nájemníka a výši nájmu stanovit i vyšší, než majitel požadoval (plus doplacení rozdílu v zaplaceném nájmu od data podání žaloby). Určitě to ale není důvod k vypovězení bez výpovědní lhůty.
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda Zajímavé, děkuji za vysvětlení :)
Odpovědět
Profilova fotka
@asistent heh, na dotace chodi kontroly, tezko mu projde, ze cerpa dotace na ubytovnu a stoji mu tam najemni byty. Poslete najemni smlouvu na prislusne ministerstvo
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@asistent Jak nevztahuje? Vždyť to byla jejich starost a pokud spravují celý dům, tak je to jejich zodpovědnost. Já jsem dostal skoro na rok slevu z nájmu, že padala omítka na jedné části domu. Ani jsem si toho nevšiml, kdyby mi nedali tu slevu. Pokud máte to parkovací místo ve smlouvě, tak tam parkujte.
Odpovědět
@uboot Děkuji za reakci, ale od října bydlíme v domku, koupili jsme si a už mě tedy nezajímá, co se tam děje. Nešlo se domluvit, tak jsme šli.
Odpovědět
@asistent V tom případě jste to vyřešili dobře, když s nimi nebyla domluva. Tak teď jste vlastními pány :-). Dobře jste udělala, taky bych o tamtud vypadnul.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?