Problémový nájemce, okamžitá výpověď, ...?!! Prosím o rady...

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, Moc, moc prosim rychle o jakoukoliv radu!!! Pronajímáme byt. Nyni máme problém se současným nájemníkem. Ve zkratce:nyní dluží nájemné a poplatky za 3měsíce-celkem přes 50 000,- (když odecteme kauci, zbývá 30t.) Když za nim dnes manžel byl, aby předal vyúčtování, choval se strašně...prý ať s ním manžel nemluví arogantně, nebo až začne on, tak to bude lítat a jestli chceme peníze, tak ať s nim mluvíme, jak máme...(přitom manžel byl úplně v klidu). Z toho vyvozuji, že dostat ho z bytu nebude jen tak... Moc prosím, máte nekdo zkušenosti, co v takové situaci? Když jsme dali okamžitou výpověď pro opakované rušení nočního klidu, mela asi 14 dní, tak místo předání hodila klíče do schránky a zmizela (poslední nájem nezaplatila). Pochybuju, že tenhle nám podepíše nějakou výpověď dohodou, nebo vůbec cokoliv. Jak byste nyní postupovali??!! Díky za cokoliv!
Odpovědět
@lucaz No jo, je to vždycky riziko.....já měla jen 1 nájemce, velmi slušnou paní a když si koupila vlastní bydlení, tak jsem raději byt prodala.....neměla bych na to čas, ani nervy. Ale to je každého věc. Teď už víš, že tě nikdo a nic neochrání....spočítat si to musíš sama.
Odpovědět
Já vím..."riziko podnikání" prostě, ale mimo to všechno to ve mě vaří, když si uvědomím, v jaké pozici jsem já jako majitel, vůči takovému šmejdovi, který teď navíc ze sebe dělá chudinku...jak jsme ho vyhodili před Vánocemi, jaká je zima, on chudák nemá práci a přijde s nataženou rukou na socku a tam v poho dostane...! ]-(
Odpovědět
Ahoj, možná je to spíš na novou otázku, přesto... Na základě předchozí diskuze...resp. daných zkušeností, máte někdo zkušenosti s podnájmem? Vzhledem k značně nevýhodnému postavení pronajímatele ver. nájemce, jsme uvažovali o smlouvě podnájemní, kde podnájemce si nemůže dělat tolik co chce a platí, co si obě strany domluvi ve smlouvě. Máte s tím někdo zkušenosti ať jedné,či druhé strany? Díky.
Odpovědět
@lucaz Pokud byt vlastníte, dáváte ho do nájmu. Pokud jste v bytě v nájmu, můžete ho dát do podnájmu.
Odpovědět
@katkamor Jsme vlastníci, ale dovedu si představit založení si firmy a my jako vlastníci ho pronajmeme firmě (sobě) a pak ho budeme 3. osobě podpronajímat. A tím se máme šanci vyhnout problémům výše uvedeným... Zajímá mě, jestli to tak třeba někdo má..., nebo se s tím setkal...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?