Pronájem bytu a "přepsání" energií na sebe...? (jak dlouho smlouva, penalizace?)

Hodlám si pronajmout byt. Někteří majitelé chtějí aby byly poplatky "přepsány" na vás (případně ne "přepsány", ale prostě abyste měl smlouvu (novou třeba) s dodavateli vy). Týká se to asi hlavně elektřiny , ale někteří majitelé bytů chtějí takto i plyn, případně další jiné poplatky). V případě že bude chtít aby byli poplatky buď "přepsány" nebo nově udělány "na mě" (nová smlouva), tak se chci zeptat na pár věcí kterým nerozumím: 1) Jaká je minimální doba na kterou jde takto nově sjednaná (nebo "přepsaná" smlouva) sjednat...? Na neurčito jen? Na jeden rok...? Řekněmě že jde jen o elektřinu (ČEZ) 2) Co jsem četl tak "předčasné" ukončení smlouvy se pojí s velkými poplatky... Kdybych tedy potřeboval z bytu odejít dříve (než za 1 rok třeba), tak musím smlouvu s dodavetelem energií (třeba elektřina, třeba ČEZ) předčasně vypovědět... S tím se vždy pojí nějaký "penalizační poplatek", ano? Kolik to tak je...? 3) V případě že nový nájemník bytu po mě bude chtít pokračovat s těmi dodavately energií co mám já, tak je možnost moji smlouvu jen přepsat na něj, ano...? V tomto případě bych žádný penalizační poplatek nemusel platit, protože bych prostě za sebe našel "nahrádu" pro dodavatele energií, ano? Děkuji
Odpovědět
@friss Pokud ukončíte smlouvu z důvodu stěhování, tak by tam neměla být žádná pokuta. Takže bych se toho nebál. Rozdíl bude v dnešní době spíš v té samotné ceně za energie. Já si jako pronajímatel nechávám napsané energie na sebe a díky tomu si jednak dokážu vyjednat trochu lepší ceny a hlavně jsem si zafixoval ceny energií ještě v době, kdy byly za přijatelnou cenu. Příští tři roky tak můžu dávat nájemníkům zhruba poloviční až třetinové ceny energií, než kdyby si museli nyní sami uzavřít smlouvu s dodavatelem. Takže jestli můžu poradit, v současné době je lepší jít přes pronajímatele, kteří si nechávají energie napsané na sebe. Ptejte se i na to, kolik platí pronajímatel za kWh a na jak dlouho má ceny zafixované. Protože každý tu smlouvu uzavíral v jiné době a za úplně jiných podmínek.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@m_i_r_e_k Ještě jen zeptám, ano, "předčasným ukončením" jsem právě myslel stěhování na jiné místo. V drtivé většině případů bych tedy neměl platit žádný "penalizační poplatek"...? Někde jsem ale ještě četl že ta smlouva co mám s určitým dodavatelem na určitém místě, tak ta smlouvy mi zůstává defakto když jdu na jiné další místo (do jiného dalšího bytu třeba i v jiném městě)... Někdo mi říkal že mi ta smlouva zůstává a pořád běží, prostě se jen fyzicky přestěhuju, ale dodavatelem je pořád stejný...? Je toto pravda? Je toto důvod proč se ve většině situací nemusí platit "penále" při stěhování? Protože je prostě předpoklad že se nastěhuju do jiného bytu a tam budu pokračovat ve smlouvě s původním dodavatelem...? (a proto nemusím platit penále)...? Já bych se totiž pravděpodobně stěhoval do zahraničí pokud k tomu dojde... Tím pádem bych musel komplet ukončit předčasně smlouvu... a tam bych to penále už mohl platit... (?) (Děkuji)
Odpovědět
@friss Liší se to dodavatel od dodavatele. Ale smlouvu lze obvykle vypovědět z důvodu stěhování a není potřeba si jí převádět na jiné odběrné místo. To penále je tam jenom pro případ, abyste neodešla k jinému dodavateli. Ale třeba u ČEZu mi nabízeli tarif bez závazku a přitom s fixací na dva roky. Čili vy máte cenu zafixovanou, přitom můžete smlouvu kdykoliv vypovědět, ať už kvůli stěhování, nebo kvůli přechodu na nového dodavatele. Toto měli cca před půl rokem. Nyní už to může být zase jinak.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?