Závěsný WC nosnost

Děláme rekonstrukci stareho bytu a jsou tam slabe zdi, tak se bojím dávat na WC závěsný záchod.Geberit jakou má nosnost? Vážím 120kg, četla jsem v SIKO katalogu že závěsný WC Swiss Aqua technologies má nosnost až 400kg tak nejsou lepší tyto konstrukce?
Odpovědět
Pokud to dobře ukotvíte a dobře pode/obezdíte, tak bych se 120 kg nebál. Já svépomocně řešil dva geberity. Oba jsou denně zatěžovány 120-130 kg osobou a za dva roky používání se nikde neprojevilo nic. Ale jak říkám, dobře ukotvit, v co nejvíce bodech (já dal 6 hmoždin) a hlavně dobře podezdít spodek, aby se WC po nasazení a dotažení šroubů dobře opřelo o stěnu a zároveň rám geberit modulu se posadil na přízdívku a nemusíte mít strach. Je to trochu piplačka a hrajete si s ytongem na řezbáře, ale vyplatí se si s tím hrát o den déle, než se pak bát sednout.
Odpovědět
@peju Mně řekl vodák, ať geberit zaleju do půlky betonem, že to pak ani nevrzne. Tak jsem ho poslechl.
Odpovědět
@kofejn děkuji zkusím se zeptat zedníka jestli by to takhle šlo
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Měl bych prosím pár otázek. Ten Itong je šíře 5 cm? Co to tam je za futra na mezi obvodovkou a Itongem? To má zabezpečit, aby se to nevyvalilo? Nad ten beton už se pak nic nedávalo a jen se to doobezdilo?
Odpovědět
@pyramis Ano je to pětka, ty "futra" jsou uw profil a jsou tam jen kvůli snažšímu udržení roviny. Pak už jsem to jen dolepil zdící pěnou, namáhané mísou to je jen v místě betonu.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za odpověď. Jsou to opravdu mazácké tipy 🙂. Teď i nemehlo, jako já, ještě s laserem a úwéčkem bude mít obezdívku, jak když střelí. 😎
Odpovědět
@pyramis Neni zač, taky to není z mojí hlavy. Akorát je potřeba cihlu na strany profilu trochu srazit, ať profil nerozšklebí a před lepidlem je potřeba uw-čko natřít adhezním můstkem, stejně jako trubky před zaházením maltou. A když už jsme u těch tipů na hrubé stržení porobetonu je nejlepší styčníková deska https://www.bezva-spojovacimaterial.c... , klasický škrabák je moc jemný.
Odpovědět
Profilova fotka
A co je vhodné použít jako ten adhezní můstek na trubky prosím? Jinak mi ještě napadlo ty UW si dát jen prozatimně a to buď zevnitř nebo vně přizdívky a pak je demontovat. Vyhnul bych škrábání heblu i potřebě dalšího adhezního můstku.
Odpovědět
@pyramis Měl jsem Ceresit CT19, ale protože jsem ho potřeboval fakt hodně na hladké betonové stěny pod štuk, tak nejlevněji mi vycházel adhezní můstek z izomatu https://www.izomat.cz/penetrace-mapei... Smrdí po čpavku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?