Komplet reko tohoto domu

Zobraz úvodní příspěvek
https://realityforyou.cz/nemovitosti/... Dobrý den, máme rezervovaný tento dům, který chceme s firmou kompletně zrekonstruovat - hydroizolace, nové rozvody atd. Střecha tam nová je, také plastová okna. Na prohlídce s námi byl technik, který doporučil dum koupit. Reko odhadl na místě na 2,5 - 3,5 mil. Po pár dnech nám dodal zpracovaný rozpočet na 3 mil. Není tam tedy úplně vše, ale máme ještě rezervu. Čím víc ale pročítám diskuze tady, tím víc se toho začínám bát, aby to nebylo fiasko. Co si o tom prosim myslíte? Děkuju a hezký den všem 🙂
Odpovědět
1
2
@rhoda ceny materiálů a ceny prací se samozřejmě posunuly. Já nejsem z oboru a tak jen odhaduji jednak inzerovanými cenami domů na klíč, které se pohybují kolem 3 mil a také z uváděných cen v diskuzích (třeba zde na modré). V současnosti se odhaduje blbě a mám pocit, že je momentálně problém především s prací. Takže svépomocí můžete ušetřit klidně polovinu částky. Jde především o to, zda se Vám lokalita a dům líbí. Já se přiznám, že mě osobně se na první pohled nelíbí. Malá zahrada, dům je moc členitý a samý přístavek, ale je to jen můj osobní názor. Díval jsem sa na reality v okolí Čelákovic a vidím, že za ty dva roky, co jsme kupovali dům pořádně narostly ceny.
Odpovědět
@zubr487 Ano, lokalita i dům se nám líbí. Pravda je, že pozemek malý je, ale kdyby byl větší, zas by se to projevilo v ceně. A nám nakonec stačí. My hledali ve větších městech na Praze-východ. Já nejvíc chtěla do Říčan, ale tam jsou ceny hodně vysoké, stejně tak Brandýs je dražší. A ano, za dva roky ceny vyskočily. Před dvěma lety jsme ale ještě nebyli v situaci, kdy jsme mohli pomyslet na kupovani domu. A k té rekonstrukci svépomocí... Manžel má náročnou práci a máme dvě hodně malé děti. Svépomocí by to tedy bohužel šlo hodně těžko, i když by to bylo samozřejmě pěkné. Ale chybí nám čas a energie navíc.
Odpovědět
@rhoda Jen pro informaci, já jsem začínal stavět po narození dcery. Po roce se narodil syn a my se stěhovali prakticky do holodomu. Dneska mám pocit, že každý si chce hlavně užívat a stěhovat se do hotového. Větičky jako "nerozumíme tomu", "neumíme to", "nejsme z oboru", "nemáme čas" atd. beru spíše jako výmluvu. Jde to, ale hold zaplatíte a třetinu až polovinu navíc. Další možností je stavět dodavatelsky. Něco si uděláte sami, Na složitější práce si najmete firmu nebo partu "ukrajinců".
Odpovědět
@zubr487 Ona to není v současnosti legrace ani s tím najímáním různých firem na jednotlivé práce. Ani ti Ukrajinci nejsou. Ani dostupní, ani levní. Firmy mají dost větších zakázek a tak s dvoudenními pracemi jste až na posledním místě, když výjimečně nemají nic lepšího. Podle mě pokud se na rekonstrukci sami necítí, je opravdu lepší svěřit to jedné firmě, která má na věci, které nedělá sama, dohodnuté patřičné lidi s mnohem větší dostupností, než když si je bude shánět někdo, kdo je potřebuje jednou za život. Také má vykrytá různá povolení, kontroly a revize, s kterými si při našem "rovném přístupu" jednotlivec bez známostí rovněž užije. Jinak ale samozřejmě souhlasím, že nejlepší je když si člověk dokáže co nejvíc udělat sám. Nejen že opravdu hodně ušetří, ale má plnou kontrolu nad kvalitou. Žádný stavební dozor nemá šanci uhlídat vše a dnešní řemeslníci jsou příliš často přeborníky jak ve fušérství, tak v jeho maskování. No a když přijde na zhodnocení nákladů, lidé se zdráhají uvěřit, za kolik jsem zrekonstruoval. Čistě kutilsky, bez nějaké dřiny, spěchu nebo stresu. Přitom nejsem zedník ani řemeslník v příbuzném oboru. Ale chápu, když někdo prostě nemá technické myšlení a na stavbu se necítí. Pro něho jsou tady firmy. Mě jen štve zřetelná snaha donutit i nás, "Ferdy Mravence", aby si také na vše najímali firmy, platili a zadlužovali se.
Odpovědět
@josef1 nejhorší je, že firmy mají dneska tolik zakázek a tak málo schopných lidí, že CN neúměrně navyšují. Takže ber nebo běž jinám. Já jsem taky takový Ferda. Pokud někomu řeknu, že jsem před třemi lety postavil menší domek a ještě podsklepený za cca 800tKč, tak mi to taky nikdo nevěří. Je to ale o tom, že jsme materiály kupovali a vybírali podle slev a prakticky vše jsme si dělali sami. Sice pomaleji než s firmou, ale zato bez stresu a dohadování. Navíc se mládežníci naučili stavební práce. Dcera si nyní při rekonstrukci troufá i na omítky a obklady.
Odpovědět
Profilova fotka
@rhoda Ahoj, nečetla jsem všechny komentáře, tak možná již bylo odpovězeno.. ale třeba ty bourací práce - oklepat omítky člověk zvládne, ale trvá to xkrát déle než když na to naběhne firma, která má i všechno možné nářadí atd. Pak vyvážet veškerou suť, jsou nutné kontejnery.. u nás se během reko točily před domem dva. A částka za odvoz sutě byla v rozpočtu "cca" a reálná na konci nás tedy hodně překvapila ! Každopádně držím palce a přeji hodně zdaru, ráda budu sledovat, jak pokračujete. Rekonstrukce je šílená akce, vše se musí dělat 2x, napřed staré pryč, pak nové ven, střídají se stavy nadšení a desiluze, né vše se daří podle představ.., ale ve finále to stojí za to.. zvláště pokud vám jde o "to místo" (tak to bylo v našem případě). Pošlu odkaz na naše album před/po.. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.modrastrecha.cz/blog/dita...
Odpovědět
@dita_a_ivan Děkuju za komentář a zkušenosti 🙂 Máte to krásné. To se musí bydlet jedna radost 😎 Jsem zvědavá na nás. O tohle konkrétní místo nám tedy úplně nešlo. Šlo nám o větší klid, než jsme teď (sídliště) a o zahradu kvůli dětem. Moje vysnena lokalita jsou Říčany, ale tam už je na nás bydlení bohužel drahé. My budem rekonstruovat s firmou. Dům je asi hodinu autem od našeho bytu, takže přes týden po práci tam jezdit je pro manžela nereálné. A aby tam strávil teď dalšího půl roku rok všechny víkendy, taky ani jeden nechcem. Chcem to mít co nejrychleji, abychom mohli co nejdřív pryč ze sídliště.
Odpovědět
@rhoda tady si srovnejte obrázky před od @dita_a_ivan se svým stavem. Podle fotek to vypadá, že ten dům před rekonstrukcí byl snad nějaký squat těsně před totálním rozpadem. Tady i sedí pojmenování "reinkarnace". Všude opadané omítky, propadlé stropy a zřejmě i rozpadlá zatékající střecha. Tady by mě spíš zajímalo, proč to rovnou nezbourali. Moc k tomu asi nechybělo.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 náš výchozí stav byl tento https://www.modrastrecha.cz/blog/dita... Bydleli tam 90letí lidé. A dům byl pro ně obyvatelný, squat to fakt nebyl 😉 Album "reinkarnace" je už víceméně během naší rekonstrukce, kdy se dělalo vše komplet - od půdy po sklepy.. A proč jsme to nezbourali? Tuhle otázku jsme dostali několikrát.. mmch i třeba proto, že na zbourání by musel být extra projekt a hrubý odhad byl 1mio na demolici a odvoz sutě 😉 Pozemek v lukrativní městské čtvrti by tedy pak zůstal, ale jako startovní pozice být xx milionů v mínusu (pořiz.cena domu + demolice).. mno, žádná sláva.. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@rhoda my taky měli na hlavní akce firmu resp. firmy 🙂 rekonstrukce v tomhle rozsahu se jen svépomocí dělat nedá a i tak jsme se tam sami nadřeli ažaž.. a ještě nás plno práce čeká😉 A důvody pro dům jsme měli stejné jako vy - mít zahradu a aspoň o jeden pokoj víc, byť jsme měli velký byt, ale jak děti rostly, potřebovaly každý svůj pokoj, my se naopak nechtěli vzdát pracovny atd. 🙂 A pro rekonstrukci jako takovou (tedy né novostavbu) jsme se rozhodli hlavně z důvodu, že jsem se odmítla stěhovat z města, kde máme 99% všech svých aktivit (práce, škola, sport..). Nejsem zastáncem, že rodiče děti všude vozí, dcera má např. tréninky 3-4x týdně, všude si dojedou MHD, zastávku máme pár metrů od domu. A ano, rekonstrukce je rychlejší než stavba - bydleli jsme za cca rok a půl od koupě domu (a to jsme mezitím měli i několik čas.prodlev, protože jsme uprostřed akce měnili firmu..). Držím vám moc palce !!
Odpovědět
@dita_a_ivan Na těchto fotkách to skoro vypadá, že rekonstrukce byla zbytečná.
Odpovědět
Článek se načítá
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?