Moc "staří" na bydlení v domečku?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ve svém okolí vidím hodně mladých páru a rodin (cca do 30 let) , kteří buď staví nebo rekonstruuji baracek, případně už v něm bydlí a jen zvelebuji a dodelavaji zahrádku a okolí. S manželem kupujeme teď na podzim dům na rekonstrukci (patrový) a přijde mi, jestli uz jsme nepřišli o ta nejlepší léta na domecku. Nejsme už starý? Mě je 37 a manželovi 32 a stěhovat se plánujeme do 2 let. Máme dvě děti 1,5 a 3 roky. Jde mi například o schody, které nám třeba za 20-25 let budou na obtíž a za 30 let už budeme přemýšlet, jestli se nenastehujeme do bytu, protože starost o dům bude už nad naše síly 🤷‍♀️🤔 Plánujete v barácku tzv. "dožít"? Hoďte mi se, prosím, vás názor. Díky moc!
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@veronikaka @dita_a_ivan @herminka @jitulkaka @petra_d ale vzkaz i pro jiné ... dámy, mládí - zrovna tak, jako stáří - je stav, ne věk. Říká se, že každý schod je 7 vteřin života. Možná to není až tak blbý furt běhat po schodech, třeba se to mládí zachová déle. A nebo jinak, orgán, který se nepoužívá, časem zakrní ... A nebo ještě jinak ... ti, co chodí 50 let do 3. - 4. poschodí bez výtahu, budou muset být možná zastřeleni ... emoticon
Odpovědět
@lenka.han82 Ale tak tricet nebo 32-37 let neni takovy rozdil ne? Schody jsou opravnena obava, moji prarodice uz do patra nechodi a pro dedu by to bylo mimoradne obtizne. Nicmene si muzete udelat dum bez schodu nebo loznici dole.
Odpovědět
Tak to jste v nejlepších letech ,je mi hrubě přes 50 let a letos začínám stavět domek bez mužskýho :-) Chci si splnit svůj sen a stará si taky nepřipadám ,rodina mě podporuje a to mám ještě na starosti 86 letou maminku a sestru která velmi špatně vidí,obě tam budou bydlet se mnou. Splňte si sen ,budete šťastní :-)
Odpovědět
ti kdo planuji jednu loznici dole v dome jako rezervu - pozor- moji rodice po 60 ce musí mit každý na spaní svoji mistnost jinak se pry nevyspi, ze jeden druhyho budi chrapanim :-D :-D
Odpovědět
Tahle diskuze je opravdu vtipna |-| Jako promin, je ti teprve 37 let, pravidelne cvicis, manzel je dokonce fitness trener a mate strach ze stari??? Znam lidi co celej zivot chlastaj, hulej a tohle neresi. Jinak je mi 42, zene 39, mame 2 deti, z toho jednoho 3 -leteho. Prijdu z prace a makam na baraku, ktery mam mimochodem podkrovni. A vubec mi to nevadi, delam v kanclu. A jak moji rodice, tak rodice zeny bydli v patrovych domech a svete div se - po schodech chodi. A zdravi rozhodne nejsou. Nechci byt rejpavy, ale nekdy mi prijde, ze lide se maji opravdu jak prasata v zite a resi kraviny.
Odpovědět
Profilova fotka
@wries Nemáme strach ze stari, jen uvazuju reálne a přemýšlím, jestli není pozdě a nebude lepší zůstat v bytě, kde nebudeme muset nic řešit, protože byt máme v přízemí bez schodů. Nebo jestli se do snu o domečku ze zahradou bezhlavě pustit 😀 Moji rodiče bydlí v bytě s výtahem a vím, že mamka teď v 70 už má problémy s kolenem. Někomu to může přijít vtipne, lidé jsou různí, od toho jsou diskuse 😉
Odpovědět
@lenka.han82 my bydlíme 2 roky. Máme 2 malé děti. Postavili jsme bungalov... My jsme řešili jestli stavět něco menšího, protože co s velkým barákem, až děti odrostou. Nakonec jsme si řekli, že se nebudeme 15 let mačkat v malém domku, stejně nevíme co pak bude. Takže za mě.... Ne nemyslím si, že bych v tomto domě chtěla dožít.... Předpokládám, že ho jednou prodame a necháme si postavit malinký 3+1 domeček s minimálními náklady na provoz.... Někde v klidu u lesa, mimo město.... Nebo možná byt v centru :-D.... Uvidíme, kam se za ty roky "posuneme" v uvažování a tuzbach.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak krásně napsané! To je pravda, co my víme, jak budeme uvažovat za 20-30let 👍😉
Odpovědět
@lenka.han82 přesně. Co víš, co bude a kde budeš? Treba děti budou htit bydlet s námi (já vím, utopie) a řešili bychom větší... Nebo koupíme ostrůvek v Řecku a odstehujeme se na důchod do tepla :-D.... Nebo cokoliv mezi tím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ak túžiš po dome, tak jednoducho do toho choď. Ja som začal tiež prerábať starú barabizňu, dve deti (4 a 1 rok) a po dvoch rokoch sme sa sťahovali (už s troma deťmi) ;-) . Bola to makačka, ale pri mojej sedavej práci to bolo vlastne liečenie - lepšiu formu som nikdy nemal :-D A schody? Mám 40 a po schodoch radšej behám a beriem ich po troch, príde mi to menej namáhavé ako chodiť pešo :-D Okolo domu bude stále kopa roboty, ale apoň ťa to núti niečo robiť a nesedieť pred telkou. Ten príjemný pocit po dobre vykonanej práci je na nezaplatenie...
Odpovědět
Otázka je to dobrá. Ale neřešil bych budoucí zdraví, ale spíš čas a děti. Čas v bytě máte. V domě ho ve velké míře věnujete opravám a budování. A jestli máte/plánujete děti, tak čas budete potřebovat. My máme tři - práce na baráku mě baví - ale prostě někdy musí počkat. Až děti vyrostou, tak už nás tolik nebudou potřebovat.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?