Rekonstrukce nebo demolice + parcelizace

Dobrý den, ráda bych zde poprosila o radu / názor zkušenějších, odbornějších. Předem děkuji. Již delší dobu sháním pozemek či dům. Máme domluven se známým odkup domu (polovina dvojdomku) k rekonstrukci v centru menšího města. Dům je na pozemku o velikosti 490 m, zastavená plocha 99 m s možností půdní vestavby). Místy jsou praskliny kolem oken, místy střechou zatéká, v domě se topí pouze tuhými palivy. Za cenu 1,8-2mil. Nyní se nám ale objevila nabídka ve stejném městě, na okraji, v přírodě, klid, pozemek o velikosti 1300 m se stavbou k demolici (téměř 200 m) . Podle VaK nevede k pozemku voda ani kanalizace. Za cenu 1,6mil. Hledala jsem informace na fórech ohledně cen demolic, někde jsem nalezla řády sta tisíc a někde zase okolo 50tis. (což nám nedávno říkal i známý, co mohl, rozboural sám a co šlo, tak udal za odvoz) Vím, že informací jsem neuvedla mnoho, ale jaká varianta vám přijde lepší/výhodnější? U té rekonstrukce se bojíme, že se vždy něco vyštění za prů***, každý kdo rekonstruoval, nám říká, že je lepší stavět nový dům. Navíc malý pozemek, dvojdomek. Mou druhou otázkou ještě je, zda by bylo možné ten pozemek (1320m) rozdělit na dvě parcely? Toto bych musela řešit na stavebním úřadě? Jsou s tím problémy? Předem moc děkuji, zda mi někdo odpoví.
Odpovědět
Jestli pozemek muzete rozdelit vam reknou na uzemnim planovani.
Odpovědět
Demolice a rozdělení parcel problém není. Zásadní problém je, že tam nevede voda a kanalizace.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?