Cena domu na klíč Střední Čechy v roce 2022

Poptáváme stavební firmy. Stavba domu v roce 2022 - zděný. Poptával také někdo v této době, na kolik vás vychází nabídky stavebních firem na m2 užitné plochy. Pro představu třeba dům 160-170 m2 plus garáž 19 m2. Třeba se poznatky budou v diskuzi pak hodit i někomu jinému.
Odpovědět
Tady možná nějaké info v jiné diskuzi. https://www.modrastrecha.cz/forum/roz...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@kotatko77 Dobrý den, ano poptával. Osloveno 13 firem a 8 odpovědělo s nabídkou realizace. Odpovědi byly jednoznačné a dostali jsme se od 38.000 Kč až po 67.000 Kč za m2 bez DPH (neuvěřitelné). Baví me se o standardu - jak jinak. Musím říci, že tak 50% oslovených se mě ptalo na hypotéku a jak spěchám (zpozornit) - to je totiž ten bod "cucání" (musíte čerpat že jo). Zaměstnal jsem proto rozpočtáře (fakt se to vyplatí, prostě máte přehled) - a světe div se, už tam lítám skoro o milion a drobný jen na zdivu (Porotherm) oproti nejlevnějšímu na klíč. Hah? Takže mám 21% DPH a mám 42% slevu (DEK) a najednou tam prostě jen tak lítám o milion drobný na zdivu?! Tak si to domyslete co "na klíč" znamená... snad Vám to pomůže. Neudělat životní chybu... třeba.
Odpovědět
@jonyquest86 jej , jsem asi natvrdlá. Z s tím 21 DPH a 42 procent slevy od dek jste stejne výše o milion jen na zdivu či méně. Stavíte na klíč nebo jak nakonec?
Odpovědět
@kotatko77 možná chce říct, že nejlevnější firma na klíč by mu dodávala zdivo o milion dráž, než si ho sehnal se slevou on (i přes vyšší DPH). Pokud ale nestaví 300+ m2, tak nevím, kde by na zdivu (bez práce) takový rozdíl firma stavící na klíč nabrala, tam bude někde nějaký zamlčený detail nebo zakopaný pes...
Odpovědět
A co dřevostavba? Pasiv na klíč kolem 30tis/m2.
Odpovědět
@requied povídejte, přehánějte, ruce vám utrhají za takovou cenu..
Odpovědět
@michal_rybar nemusím nic přehánět. Děláme je.
Odpovědět
@requied ano, už jsem si vás spojil s posty, které dáváte ve FB skupinách. Věřím, že váš systém z vazníků a na vrutech se možná na tu cenu dostane. Ať se daří
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?