Dům do 3mil. Je to reálný?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chtěl bych se zeptat od jaký firmy si nechat stavět dům na klíč? Původně jsme chtěli ES - Ekonomické Stavby. Ale zde mi to lidi vymlouvají. A je vůbec reálný mít domek na klíč do 3mil. ? Stačí přízemní ale minimálně 3+1.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@skunkos Nějak se to pak zvrtlo. :-) A mohli jsme se víc rozjet. A jsem v závěru ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Trošku se časem změnili naše potřeby. :-) A kdo na to nemá nebo to nechce tak si to nepořídí. Jednoduché..
Odpovědět
@marta_kovar OK, tomu rozumím. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos Když si člověk sníží částku za koupelnu a kuchyň, tak se do toho dá doopravdy vejít.
Odpovědět
a co tak dobrého zedníka, který má kolem sebe partu lidí??? my tak našli, sice čekačka 3 roky, ale vyplatilo se.. dům do 2 mln.
Odpovědět
Když si vezmu svůj domek, který mě ve výsledku vyjde na cca 3,8mil i s úpravami terénu, tak si myslím, že se to dá s přehledem. A to mám chytrý dům, venkovní žaluzice, TČ jedno z nejdražších, rekuperaci taky poměrně drahou, podlahovku si myslím taky jednu z nejdražších (Mutibeton). Vím, na čem jsem mohl ušetřit, asi bych teď už stavěl jinak. Užitná plocha 180m bez garáže. Velký vzdušný dům je prostě super. Náklady oproti domku 100m2 za rok cca 3000 víc? Ale byly to nervy s firmami, dodavateli apod. Já už bych tedy znovu nestavěl. Nicméně, jednáním jsem ušetřil dobrých 500 tis, kdybych stavěl na klíč, tak pod 5mil nejdu.
Odpovědět
@marta_kovar já jsem koupil hansgrohe starou kolekci a na těch 15 mě jich vyšlo 5 (dvě podomitkove a 3 stojanové), kvalita stejná, jak ta za 15 (taky tak původně stály). V kuchyni mám všechno kování od blumu, dvířka dyhu ve vysokém lesku kombinovanou s laminem a bylo to do 150 i se spotřebiči.. Když se nechám natáhnout na všem, tak se pak můžu na diskuzi chlubit, že je pro mě standard dům za 8mega, ale vedle stojí stejný za 3,5..
Odpovědět
@jaroslav1987 Mám taky na vaně termostatickou Hansgrohe, která původně stála 11.000, ale to bych nedal. Tak jsem během stavby občas zašel kouknout do krámu a když byla ve výprodeji jako výběhový kus, tak jsem ji za 4000 vzal. Taky chci kvalitu, ale za rozumnou cenu a nevěřím, že vydrží déle, než nějaká střední kvalita baterií. Já ušetřené peníze vrazil do filtrace vody do vstupu domu, abych ochránil všechny baterie v domě a prodloužil jejich životnost, znalý vědí, že baterie odcházejí zčásti kvalitou výrobku, ale z větší části kvalitou vody v rozvodech. Nebo např. vanu mám 180x80, ale vzal jsem akrylátovou za 4000, protože máme děti a po prvním měsíci máme už pár škrábanců, takže mít vanu za 20.000, tak by byla jen na koukaní 😂😂 aby se nezničila. Tady to ,,vychloubání” některých uživatelů je běžné, přímo bych řekl, že i české 😀
Odpovědět
Nechapu proč tady vsichni resite ty baterie za 15t. Osobne tak drahou bych si nekoupil, mám Hansgrohe kolem 3500 Kč/ks a jsem spokojený. Pokud se člověk snaží postavit co nejlevněji, tak tomu musí přizpůsobit celkově stavbu a i její vybavení. Kuchyn nás třeba vyšla na 260t i se spotřebiči. Levněji by to samozřejmě šlo, třeba koupit Mikrovlnku někde v Tescu a mám ušetřeno 6 tisíc, nebrat připlatkový dekor - dalších 15 tisíc, nerezové madla dalších x tisíc.Na něčem člověk ale prostě šetřit nechce.
Odpovědět
@marta_kovar Beko okolo 50tis, vse dohromady ne? :)) Sorry, jako. Pokud jste nechtela setrit, mela jste jit do lednice od Liebherr, ci Miele (Liebherr je pro Miele vyrabi). To same u spotrebicu, kdyz uz se chcete ohanet cenami a chtela jste dle Vas ten Top. Jinak skoda tematu to tady takhle zazdit.
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe Hodně lidi okolo nás tuto značku mají a jsou spokojeni. Pokud nebude časem vyhovovat. Výměním za lepší. 😊
Odpovědět
Profilova fotka
@janbaditch za 3 mega postavíte podle mě již pouze svépomocí. pokud někdo tvrdí opak, bydlet bych v tom nechtěl.
Odpovědět
Článek se načítá
@tomas80 Proč myslíš? Četl jsi, co jsem psal výše? Podle mě domek do 120m2 s přehledem do 3 mil.
Odpovědět
@davex Co všechno do té částky počítáte?
Odpovědět
@cyklos Vše kromě pozemku.
Odpovědět
Jde mi právě o to "vše" jestli do toho pocitate kuchyň, koupelnu, postel, sedačku, skříně, chodníky, terasu, oplocení atd...
Odpovědět
@cyklos Jestli myslíš tu moji stavbu, tak jsem aktuálně na té částce s kompletním vybavením (kuchyně, koupelny, nějaké skříně apod.). Nicméně, chybí mi ještě nějaká práce venku, plot, atd. ale to prostě bude až budou peníze. Na to nespěchám. Taky chybí nějaké skříně, poličky, vevnitř. Počítám do toho i projekt se vším všudy za cca 100 000 Kč. Jde to, ale prostě chce to jednat s firmami, dodavateli, výrobci apod. Ne všechny levnější materiály jsou na tom hůře. Hodně je marketing.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Já bych třeba ráda Váš dům viděla.
Odpovědět
@tinka2011 Aktuálně se dělá fasáda, můžu poslat potom do zpráv :-)
Odpovědět
Zásadní otázka je zda stavíte skutečně dům, domeček nebo domečíček, až potom vybavení, tam už to je jen o možnostech a náročnosti stavebníka.
Odpovědět
Nechat si postavit na klíč komplet dům cca 120 m2 do 3,0 mil. je s přehledem naivní představa.
Odpovědět
@jiri_1477 Já si vůbec nevšiml, že to chce na klíč. Každopádně už jsem to psal výše. Ve stavebnictví to je aktuálně lichvařina...
Odpovědět
Profilova fotka
@pepa89 Domeček máte postavený na klíč nebo jste stavěli sami? :)
Odpovědět
@prcccek od základů až k věnci sami. Zbytek vše dodavatelsky kromě zateplení stropů a fasády, komínu a drobných věcí. Ploty, chodníky, cesta, zahrada vše sám.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?