Dům na klíč na vesnici do 1700000 Kč, je to reálné?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chci se optat,je to asi trochu blbá otázka,ale dá se postavit dům na klíč na vesnici do 1700000Kč ???Já jen jestli je to reálné. Děkuji
Odpovědět
@ivusek Ke kabelu, manzel vzkazuje ze UTP kabel je vseobecne oznaceni a cat5 a cat6 jsou podskupiny UTP kabelu a ze mame cat6 :-D :-D :-D Jak rikam, manzel je elektro a dela v IT, konzultoval kabel jak s kolegou na automatizaci tak ve Fasteru :-D Takze psat, ze UTP je neco jineho nez cat6 je vtipne :-D Jinak 500m stalo cca 6tisic (nevim jestli s dani nebo bez). Zabezpecovacku jsi asi nepochopila, ten kamerovy system slouzi zaroven jako zabezpecovacka :-) Je to u nej i napsano v technickem popisu. K monolitu... zase si vem ze u monolitu uz nedelas vence. To kdyby nam doslo drive, tak by monolit vysel stejne mozna lepe nez spiroly a vence nebo miako a vence.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote: UTP znamena Unshielded Twistet Pair, pak je STP (Shielded Twisted Pair) a pak FTP (Foiled Shielded Twisted Pair). To znamena, ze UTP nema stineni zadne, STP ma stineny kazdy vodic a FTP ma pak stinene jen vsechny vodice najednou. Viz napriklad https://en.wikipedia.org/wiki/Twisted... Bohuzel nekteri vsechny kabely nespravne oznacuji jako UTP. Coz ovsem urcite neni spravne. Navic Cat5 muze byt i UTP i FTP, takze maximalne lze rict, ze UTP je podskupinou Cat5/Cat5e, nikoli vsak opacne ;-) Z vyse uvedeneho je snad jasne, ze UTP je neco jineho nez cat6. Pokud by si Vas manzel chtel rozsirit znalosti, tak cat5 urcuje kategorie kabelu. Napriklad cat5 je kategorie, ktera umoznuje rychlosti do 100Mbit/s, dale je to cat5e, ktery umoznuje rychlosti do 1Gbit/s, dale pak cat6, ten ma rychlosti az do 10Gbit/s avsak jen do delky 55m. Vsechny ostatni udaje jsou uvadenu do delky 100m. V pripade potreby delky 100m pro 10Gbit je tu kabel cat6-6a . Detailni informace spolu s tabulkou napriklad zde http://www.howtogeek.com/70494/what-k... Vsechny uvedene kategorie kabelu se nabizi ve variantach UTP, FTP a nekterych dalsich. Kombinace kategorie kabelu spolu s jejim stinenim pak urcujte vyslednou cenu. Soude podle ceny 500m za 6tisic mate vsak spravny FTP kabel, jelikoz cena 12kc/m by tomu odpovidala. (UTP by stal cca 5kc/m) Kazdopadne jen si pohlidejte, at vas Cat6 je skutecne Shielded, aby nahodou nedochazelo k preslechum. Sance, ze to bude zlobit je treba 5-10%, ale kdyz se to stane, nemate sanci to vyresit, protoze jsou kabely zalite v podlaze/ve zdi a nikdy nenajdete misto, kde se to deje. Jinak ohledne Fasteru, meli jsme par zakazniku, co od nich meli ruzne internetove sluzby, a asi bych je jako vzor kvality zrovna nepredkladala. Ale je to uz delsi doba, mozna se zlepsili. Ohledne zabezpecovacky, to jsem opravdu nepochopila. Protoze kamerovy system a zabezpeckovacka neboli EZS jsou dve ruzne veci. Kamerovy system ( i kdyz s detekci pohybu) je neco jineho nez elektroinstalace uvnitr domu s PIR cidly, detekci otevrenych oken, sirenou a napojenim na pult centralni ochrany. Vetsinou je vhodne tyto dve technologie kombinovat. S tim monolitem vs miako bohuzel opravdu nevim. Mame zkusenosti jen s miako, ale napriklad pujceni par DOKI stojekt a desek byla docela palka a v pripade monolitickeho stropu to bude i desetinasobne vic. A tam jses najednou tak 100k jen na pujcovnem, hromada prace s pripravou aby to bylo vsude utesneno, atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivusek jo tyhle maji PoE, takze jen jeden kabel. Nicmene prohlasovat kamerovy system za EZS mi prijde jako docela ulet. Zabezpecovacky musi mimo jine splnovat i urcite normy... Coz tohle samozrejme nema. Jinak my inteligentni dum nemame a stejne jsem sdelal cca 800m FTP a cyky nepociane. Taky pristroje muzes koupit onen zminovany legrand nebo treba schneider ktery je za jine penize. Proste predhanet se kdo co udelal levneji je dost na hlavu. A rozhodne jsem pro to nedelat kompromisy v materialech ktere se nedaj snadno vymenit pokud to je.n trochu fin. Situace dovoli.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans: Diky za odpoved, to je dobra zprava. Zrovna finalizujeme drazky a nevedeli jsme, jestli budem muset krom CATu tahat i nejake napajeni. Ohledne Legrand vs Schneider. My volili Schneider krom designu i kvality jeste z jednoho duleziteho duvodu. Pro schneider vypinace existuji moduly, ktere se vymeni za puvodni vnitrek a diky tomu pak vypinace (u nas konkretne spinace, at mne nekdo nechyta za slovo) umozni krom spinani take signalizovat stavy, merit teplotu, vlhkost, intenzitu svetla, pripadne mit nejake dalsi digitalni vstupy. Moduly stoji kolem 500kc a nahrani mnohonasobne drazsi cidla. Vyrabi je jeden Cech tady: http://www.sedtronic.cz/cz_nakup-modu...
Odpovědět
@ivusek tak se podivej treba sem, mas tam napsano UTP kabel a oznaceni cat6, cat6 a i jeslti je stíněný nebo není https://www.google.cz/search?q=utp+st... Myslim, ze manzel s oborem automatizace se priucovat nemusi, kazdopadne jak jsem psala oznaceni cat5 nebo cat 6e je podskupina techto kabelu, takze nevykladej, ze je to neco jineho a neboj se, kabel stineny samozrejme mame. My jsme ohledne chytre instalace ve Fasteru mluvili primo s typkem, ktery tomu sefuje, okazal nam vse, vse vysvetlil a rozhodne je to dobry pomcer cena vykon... manzel s nimi spatne zkusenosti nema. Zabezpecovacka... pokud musi mit zabezpecovacka napojeni na pul ochrany, tak ok, tohle to nema. Nicmene detekci pohybu to ma a zasila notifikace, coz je pro na to podstatne. Protoze to hned rozbalime v sekunde na mobilu a podivame se, co se deje a na zaklade toho bud muzeme volat policii nebo ne. A vzhledem k tomu, ze kamery snimaji vsechny pristupy do domu (okna a dvere), nema se tam moc kdo jak dostat. Co se tyce alarmu, nejsem jeho priznivec. Mela jsem tu cest a jediny vysledek byl houkani na celou ulici, kdy stejne nikdo nevylezl ani ze sousednich baraku, aby se podival, co se deje :-D JInak pohybova cidla budou v celem dome, ale ta budou pro zmenu napojena na Unipi. K Legrandu, vybirala jsem vypinace jen a pouze podle vzhledu. A myslim si, ze obycejny vypinac za 250Kc a zaluziovy za 400Kc neni uplne malo. Jinak my mame monoliticky strop nad sklepem, musel to byt monolit dohromady se schodistem, realizovala to firma a zase zadna silena palka to nebyla. Firma ma vlastni stojny, salovani, vse.... samozrejme kdyz bych si mela realizovat monolit sama, tak bych za pujceni stojen dala majlant, ale ten stejne das i u tech miako... oni jich na tom malem strope zase tak moc nemeli. @jumpmans ano souhlasim, cele to vzniklo, protoze @ivusek ma pocit, ze proste nikdo za ty penize dum postavit nemuze a uz vubec ne kvalitni... jenze malokdo stavi pasivni dum jako ona a nekdo ma odhady cen dle vykazu vymer realne, nekdo nadhodnocene a nekdo podhodnocene. Cimz cela diskusi vznikla. Osobne si ale nemyslim, ze bych stavela spatny dum, kdyz se snazime vybirat kvalitni materialy a firmy, jen proto, ze nemam okna za 600tis nebo nemam dum za 5 mil :-p :-N Kdyby ho totiz stavela firma na klic, tak za nej tech 5mil dam.
Odpovědět
@ivusek pripojeni na kabel RJ45 nevim... nerozumim tomu, rozumim tomu co to dela... podivej se primo na oficialni web zmodo
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote: Ad kabely, tady asi nema cenu se dal bavit. Ano, ocividne existuje vice lidi/eshopu, co to maji spatne oznaceno. Ale stale to neznamena, ze je to tak spravne. Ocividne ignorujes linky z wikipedie i jinych odbornych serveru. To co pises je proste nesmysl. Ad kamery, pak jsou to proste jen kamery, ne zabezpecovacka. Je to zkratka terminologie, EZS je neco jineho nez kamerovy system. Ad strop, bylo by fajn, kdybys uvedla i nejaka cisla, misto "nebyla to palka". Kolik m2 stropu to bylo, jaka cena za m2, atd. Takto jen resime nase cisla, ale tvoje nezname. Stojky u miako jsou, ale uz ne doki desky, ktere musis mit pres cely strop. Stejne tak v pripade miako mas stropni nosniky, ktere jen podpiras. U monolitu potrebujes mnohem vic stojek, protoze podpiras cely strop. Ad ceny domu. Ano, mam pocit, ze spousta lidi nepostavi domy za ceny, ktere uvadi. Dulezite je totiz dopredu rict, jestli je to pasiv nebo ne, z ceho je a jak je staven (komplet svepomoc, dodavatelska, klic) a taky vedet, kdo stanovoval rozpocet. Jestli konkretne nad projektem, nebo banka/rozpoctar na zaklade tabulek. Ad okna, stale jsi neodpovedela, kolik m2 mas a na kolik te m2 prisel. Protoze opet, snadno se trefovat do nasich cisel, kdyz nezname my ty tvoje. Ono by se mozna ukazalo, ze okna mate mozna za 200tis, ale jen proto, ze mate 20m2 oken. Takze vlastne stejne draha jako nase. Navic sem nikdy nerekla, ze stavis spatny dum. Jen by bylo dobre vzdy rict, proc je cena tak nizka. Je tu napriklad @requied, ktery stavi pasiv za 1mil. Je to extrem, ale verim, ze on ho postavi. Ale jen proto, ze presne vi co dela a dela to komplet sam. Ale rikat pak ostatnim, ze to postavi i oni za 1mil je nesmysl. Jo a ad 5mil, ja ho taky nemam. 4.5mil byl rozpocet, ktery jsem psala ze stahujeme, jak moc se nam to ve finale povede uvidime za pul roku.
Odpovědět
@mitote okna od vašíčka jsou drahé, ale jsou TOP okna co lze koupit. protože jdou do pasivu na zelenou, tak cenu ještě srazí dotace. porovnávat je s něčím "běžným" ideálně co nejlevnějším je nesmysl.
Odpovědět
@ivusek cenu za monolit ti nereknu, protoze byla dohromady s dvouramenym schodistem a jedn rameno bylo navic zatocene... takze kdyz ti napisu ze jsem dala 35 tis za schodiste a 8m stropu, stejne z toho nepoznas, kolik staly schody a kolik strop.... vse co vyjmenovavas kdo jak stavel dum a kdo jak delal rozpocet jsme ale rikali i s @cirrusa uplne na zacatku :-) Napsala jsem Ti jakou cenu udelal rozpoctar i jakou odhadce banky a uz jen v tom byl rozdil 1,6mil... kolik m2 oken mame nevim, mohu TI preposlat kalkulaci i fakturu, ale mame vyjmenovane kusy, rozmery ale nemame souhrne napsano, kolik je to m2. Jinak bych Ti to klidne napsala. Kazdopadna okna plastova mame a mame je vysoka 2,25m. Takze s tim problem nebyl. Konkretne mame tyhle http://www.decrobzenec.cz/okna/plasto.... Myslim, ze jsem tu nikomu nerikala, ze za 1mil postavi dum... vetsinou pisu, ze to zalezi na mnoha faktorech... Jen tys nam neverila, ze cena jde takhle stahnout. Ano jde, kdyz spoustu veci delas sam.
Odpovědět
@viktor78 myslim, ze vyse zminena nase okna, i kdyz plastova, zrovna v kategorii plastovych k nejlevnejsim nepatri, ale dobre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@viktor78 Oni jsou drahe, ale v ramci sve kategorie nejlevnejsi ;-). Opravdu jsme se snazili cenu snizit, ale nikdo jiny nebyl schopny je udelat levneji pri zachvani parametru nezbytnych pro NZU. Jestli jste dali 35tis za schodiste i strop, tak je az neuveritelna cena. Nas jen beton na strop stal 44.500,- na strop 150m2. Bohuzel si uz nemapatuju, kolik kubiku to bylo, ale mam pocit ze tak 26m3. Jen nevim, co znamena 8m stropu, to je nejak malo ne? Ten 1mil nebylo na tebe, to byla ukazka toho, ze jde postavit dum za zazracne ceny, ale musi se to umet a malokdo to dokaze (a byl tam i zmineny clovek, co tu prispiva a ten dum stavi). Jinak my sami realizujeme opravdu obrovskou cast sami, takze vim co se da stahnout a co ne ;-). A jako dukaz pro sva tvrzeni mam blog, kde mame kazdou fazi co jsme delali zdokumentovanou ;-) Ad okna, mozna ze 2.25 jeste v plastu jde, my mame 2.50 a tam to proste uz neslo. V trojsku jsou uz udajne moc tezka a krouti se. Jinak k te cene, nemusis posilat faktury, staci kdyz to sectes a posles sumu za okna a plochu oken v m2. Treba zjistis, ze jses na podobne cene.
Odpovědět
@ivusek taky jsem o nich uvažovali, ale máme cenu na progression s kompozitovým rámem 9700,- za m2 proti optiwinu 11900,- za m2 (lepši cenu mi vašíček neudělal). cenový rozdíl rozhodl pro slavonu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@Viktor To je zajimave, u nas byla Slavona drazsi a na jakekoli vyjednavani naprosto nereagovali. Koukam tu na jejich nabidku a slavona byla 643.000,- Vyjednavani bylo hodne slozite, argumenty typu "tento vyrobce je za tolik" vzdy narazil na argumentaci "optiwin je kvalitnejsi nez...." podlozenou technologickymi fakty. Nakonec se nam neco malo povedlo, ale holt jsme si vybrali kvalitu, tak to podle toho stoji. Mam pocit, ze slavonu jsme nakonec srazili tusim o 5%, kdyz to zaplatime hned, pres zimu pockame a oni dodaji na jare. Nakonec jsme se rozhodli pro p. Vasicka, protoze nam okna opravdu prisly lepsi a mel je i nas projektant. Ale jestli to tak bude ukaze az cas.
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste koukam do projektu a mame 49.33m2 oken. V cene byly i pasivni dvere a u kazdeho okna/dveri magneticke kontakty.
Odpovědět
@ivusek ja nevim jestli jsi cetla dobre, ale ten strop je 8m ctverecnich, coz jsem psala... takze to nijak neuveritelna cena neni za strop a schody... okna jsem secetla, plus minus je to 30m ctverecnich a stala 110 tisic :-) montaz samozrejme pomoci parotesne pasky. Meli jsme i levnejsi nabidky, ale nakonec jsme vsadili na zdejsi reference. Takze na podobne cene nejsem, jsem asi na 3666Kc za metr ctverecni okna :-) V projektu jsme samozrejme meli plastova okna, ale nacenena na jednout tolik... vsechny ty ceny byly premrstene, obycejna vrata na jedno auto 50tis atp...
Odpovědět
Profilova fotka
Psala si 8m. Nebylo mi jasne, jestli je to m2 nebo 8m delky. 8m2 jsem netipovala, protoze je to jen 4x2m velky, coz mi prijde strasne malo ;) Ohledne oken, diky za info.
Odpovědět
@ivusek optiwin je kvalitnější. řešili jsme okna dlouho a protože věříme, že by jsme neudělali chybu ani s jedním z tria vašíček, slavona, internorm. tak rozhodla cena a komunikace s dodavatelem.
Odpovědět
Profilova fotka
@viktor78 S internormem podle me chybu udelat nejde 100% ;-). Byli jsme v jejich showroomu v Brne a clovek by skoro prodal ledvinu, aby si ty okna mohl koupit. :-). U nas cena hrala pro Optiwin, i kdyz byla komunikace slozitejsi, takze to taky nebylo nejsnadnejsi rozhodovani. Ale od doby, co jsme se dohodli, je zatim komunikace velmi dobra. Tak snad bude vse ok.
Odpovědět
@ivusek hele kdyz me neoznacujes tak mne tve zpravy nevyskoci a nevim, ze mne pises :-) Tak on je to jen maly sklep pod vstupem, myslim, ze na potraviny naprosto staci... prakticky velka komora chladka ;-) nad sklepem je zadveri...
Odpovědět
@hajglish svépomocí dá. jak psalo několik lidí výše - záleží, jek jste nároční a hlavně kolik toho uděláte sami. Pokud bude stačit domek velikosti 3+kk cca 75 m2 tak i na klíč. NED nebo pasiv s dotací by vyšel podobně. Na internetu najdete konkrétní domy za takovou cenu postavené. Můžu poslat odkazy do pošty.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitone Ajo, priste te pridam ;-) Tak to jo, ja cekala nejakej velkej strop, tim ze do toho bylo zapleteny i to schodiste. Jinak sklep jsme taky chteli, ale do pasivu se u plne nehodil. Takze ho budeme kopat casem asi vedle domu
Odpovědět
@ivusek no nam se do pasivu nehodilo nic, i kdyz jsme hodnotama na hrane... :-D ale rekuperaci nechceme a TC taky ne a naopak krv s pasivem taky nejde dohromady :-P za sklep jsem nakonec hrozne rada, i kdyz nevime, jestli z toho nevznikne spise neco jako sklipek... asi tam bude jedna velka potravinova skrin pod schody a jinak se udela posezeni u baru a flasky na polici... manzel to videl u sefa a ted to chce taky... jako male decko :D
Odpovědět
Profilova fotka
@viktor78 @hajglish To tam rovnou muzete loupnout freedomek, mate to postaveno za dva dny a bez stavebniho povoleni ;-) http://www.freedomky.cz/velikosti-a-c... Model LS, 3 mistnosti, "prostornych 59m2", to by bylo, aby z 1.7mil bez dph neudelali po trose smlouvani s dph ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Krb jde ;-). Neni na drevo, ale na peletky, coz ale povazujeme za vyhodu. A umi se zapnout na dalkove ovladani ;-) http://www.lanordica-extraflame.com/e...
Odpovědět
@ivusek no a na drevo jde? To jsou defacto krbova kamna, co jsi poslala, ne? My chteli a mame klasicky krb :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Na drevo tusim do pasivu nejde. Jde o to, ze krb musi byt komplet oddelen od interieru, tzn vzduch nasava i vypousti kominem. A u klasickeho by to asi neslo. Peletkovy ma zasobnik, tam se nasype cely pytel a ten se pak sam davkuje do kamen pomoci sneka.
Odpovědět
@ivusek u běžných krbů je dnes už normální mít nasávání vzduchu z venku, takže v tom problém není.... V pasivu jde spíš o to že se krb na dřevo špatně reguluje a má často moc velký výkon "do vzduchu" a tak krátce po zatopení dojde k přehřátí domu. U peletek lze jednoduše výkon regulovat a tak jsou pro pasiv trochu vhodnější.
Odpovědět
@ivusek no to tak mame, vzduch nasava z venku a vypousti kominem ven... fakt je ale ze mame rozvody teplovzduchu...
Odpovědět
Profilova fotka
@requied @mitote S tim vykonem na tom neco bude. Ale neni to jeste tak, ze tim, ze je pasivni dum vzduchotesny, tak otevrene horeni by mohlo spalit veskery kyslik v dome? Zatimco peletkova kamna vynucuji oddelene horeni?
Odpovědět
@ivusek I NED by měl být prakticky vzduchotěsný, pokud někdo něco nezkazil při montáži... Navíc oheň který spálí všechen kyslík, tak zhasne dřív než vy se udusíte :) Takže externí přívod vzduchu je potřeba kvůli správnému spalování a že nedochází k odvodu ohřátého vzduchu z místností.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?